„Žalgirio“ ir „Sevilla“ kova – statistikos veidrodyje

UEFA Europos lygos trečiojo atrankos varžybų etapo rungtynėse FK „Žalgiris“ svečiuose 0:1 nusileido „Sevilla“ ekipai. Galingų varžovų pranašumas atsispindėjo ir kitose statistikos kategorijose, tačiau skaičiai atskleidžia ir žalgiriečių kovingumą.

„Sevilla“ šiose rungtynėse su kamuoliu praleido 66 proc. laiko, o pirmame kėlinyje šeimininkų pranašumas kamuolio kontrolės skiltyje buvo dar didesnis ir siekė 70 proc. Varžovai iš viso surengė 123 atakas ir atliko 27 smūgius į Džiugo Bartkaus ginamus vartus. Tiesa, 8 varžovų bandymus smūgiuoti blokavo „Žalgirio“ gynėjai, 9 kartus kamuolys skrieja pro šalį, dar 9 smūgius atrėmė D.Bartkus. Daugiausiai – 5 kartus smūgiavo Nolito, po 4 smūgius atliko vienintelio įvarčio autorius Everis Banega ir po keitimo pasirodęs ir vos 34 minutes žaidęs Luisas Murielis.

Žalgiriečiai atsakė 78 atakomis, jas užbaigė 8 smūgiais. 3 kartus savo meistriškumą teko demonstruoti „Sevilla“ vartininkui Tomašui Vaclikui, atrėmusiam Tomašo Šimkovičiaus, Louiso Oganos ir Liviu Antalio smūgius. Beje, pastarasis į varžovų vartus smūgiavo 3 kartus. Apskritai, „Instat“ duomenimis, „Ramon Sanchez Pizjuan“ arenos šeimininkai turėjo 12 progų pelnyti įvartį, o išnaudojo tik vieną. „Žalgiriui“ priskirtos 5 progos, tačiau svečiai jomis nepasinaudojo.

Patikimai kamuolį kontroliavę šeimininkai iš viso atliko 544 tikslius perdavimus (iš 621, 88 proc.), žalgiriečiai savo ruožtu beveik perpus mažiau – 280 tikslių perdavimų (iš 346, 81 proc.). Svarbių perdavimų „Sevilla“ futbolininkai atliko 29, o adresatą pasiekė 16 (55 proc.). Šioje srityje pasižymėjo nepailstantis E.Banega, atlikęs 6 svarbius perdavimus (bet tik 2 tikslius). Apskritai daugiausiai perdavimų – 135 atliko pirmas oficialias rungtynes šį sezoną žaidęs Aleixas Vidalis, 133 kartus kamuoliu su komandos draugais pasidalino Guilherme Arana. „Žalgirio“ gretose daugiausiai – 44 perdavimus atliko Slavko Blagojevičius, o svarbiais perdavimais sužibėjo 3 kartus komandos draugams asistavęs L.Ogana. Pastarasis net 32 kartus stojo į individualias dvikovas su varžovais ir 11 iš jų laimėjo.

„Sevilla“ futbolininkai rungtynėse vidutiniškai surinko po 264 „Instat“ naudingumo balus, žalgiriečiai – 226. Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo E.Banega. Jo sąskaitoje – 343 balai per 75 žaistas minutes. 328 „Instat“ balus surinko G.Arana, 299 – vartininkas T.Vaclikas. „Žalgirio“ gretose aukščiausia balų suma – 276 buvo įvertintas vartų sargo D.Bartkaus pasirodymas. 248 „Instat“ balus sukaupė gynėjas Mamadou Mbodjis, 244 – jo partneris gynybos viduryje Marko Tomičius.

Atsakomosios „Žalgirio“ ir „Sevilla“ rungtynės įvyks rugpjūčio 16 d. Vilniaus LFF stadione. Susitikimo pradžia – 20 val.