"Žalgiris" įrodė pranašumą prieš "Granitą", A.Paniukovo dublis nulėmė "Atlanto" pergalę (VIDEO)

„Klaipėdos granitui“ nepavyko padovanoti pergalės gimtadienį šventusiam vyriausiam komandos treneriui Gediminui Jarmalavičiui. „SMScredit.lt A lygos“ čempionato II ture uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje nusileido čempiono titulą ginančiam Vilniaus „Žalgiriui“ – 0:2 (0:0). Sostinės ekipa išlieka vienintele nepraleidusia įvarčio komanda lygoje.

Atkakliame pirmajame kėlinyje abi komandos sukūrė ne vieną pavojingą momentą, tačiau įvarčių stadione susirinkę žiūrovai neišvydo. Prie to labiausiai prisidėjo puikiai žaidęs „Klaipėdos granito“ vartininkas Tadas Simaitis. Darbo turėjo ir jo kolega kitoje aikštės pusėje Armantas Vitkauskas. Vilniečių vartus šiose rungtynėse turėjo ginti Giedrius Klevinskas, tačiau jis apšilimo metu patyrė traumą.

Dvikovą „Žalgiris“ pradėjo labai aktyviai ir jau 13-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, bet po Edvino Baniulio perdavimo vienas prieš vartus iššokęs ir pro vartininką prasimetęs kamuolį Elivelto iš aštraus kampo įmušti nesugebėjo.

Atlaikęs pirmąją atakų bangą, „Klaipėdos granitas“ taip pat ėmė ieškoti kelių link varžovų vartų. 19-ąją minutę progą pasižymėti turėjo Deividas Lukošius, bet, Mariui Papšiui galva numetus kamuolį, puolėjas pataikė tiesiai į A.Vitkauską.

30-ąją minutę Mantas Kuklys puikiu tolimu perdavimu į baudos aikštelę surado į ją įkirtusį Andro Švrljugą. Kroato labai stiprų smūgį iš aštraus kampo atrėmė T.Simaitis.

Po kelių minučių klaipėdiečių vartininkui darsyk teko gelbėti komandą nuo garantuoto įvarčio. Po pražangos ir perdavimo link vartų, Semiras Kerla numetė kamuolį E.Baniuliui, kuriam beliko pataikyti į vartus. Tačiau T.Simaitis pademonstravo neįtikėtiną reakciją ir smūgį viena ranka atrėmė.

Sėkmė uostamiesčio komandą lydėjo 38-ąją minutę. Po Jakubo Wilko pakelto kampinio Jurijus Kendyšas labai stipriu smūgiu „paglostė“ vartų skersinį.

„Žalgirio“ vartų sargui A.Vitkauskui teko pademonstruoti šuolio galimybes bei reakciją 40-ąją minutę, kai labai pavojingai iš toli smūgiavo Titas Vitukynas.

Antrajame kėlinyje progų komandos sukūrė ženkliai mažiau, tačiau į vartus krito įvarčiai. Iškart po pertraukos svečiai išsiveržė į priekį po puikios atakos. J.Wilkas sužaidė „sienelę“ su Elivelto ir tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Vytautą Lukšą, kuris šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po dešimties minučių į uostamiesčio komandos vartus krito antrasis įvartis. Po standartinės situacijos prie savo vartų „Žalgiris“ surengė žaibišką kontrataką. Jos metu V.Lukša puikiu perdavimu atsilygino J.Wilkui padarydamas viską, kad legionieriui iš Lenkijos beliktų pasiųsti kamuolį į vartus iš kelių metrų.

Dviejų įvarčių deficitas privertė klaipėdiečius aktyviau skubėti į puolimą, tačiau atvėrė erdves greitiems svečių išpuoliams. Kamuolys praktiškai neužsilaikydavo aikštės viduryje, bet aštrių momentų komandoms sukurti nesisekė. Iš toli bandė smūgiuoti vilniečiai M.Kuklys, Justas Lasickas, baudos smūgiu į svečių vartus nepataikė M.Papšys.

Per likusį laiką iki rungtynių pabaigos arčiausiai įvarčio buvo „Žalgiris“, bet po J.Lasicko perdavimo pasižymėti galėjusio Serge Nyuiadzio smūgis pažeme nebuvo labai stiprus ir T.Simaitis kamuolį sugauti sugebėjo.

Klaipėdos „Atlanto“ puolimo lyderis Andrejus Paniukovas į savo sąskaitą įsirašė dar du įvarčius bei padėjo uostamiesčio klubui iškovoti antrąją pergalę iš eilės. Konstantino Sarsanijos auklėtiniai po atkaklios kovos 2:1 (1:1) įveikė „SMScredit.lt A lygos“ debiutantę Utenos „Utenio“ ekipą.

Kovingoje akistatoje pirmasis pavojingas epizodas kilo 17 minutę. Greitos atakos metu Linas Savastas atliko perdavimą Mindaugui Grigaravičiui, tačiau saugo iš arti smūgiuotą kamuolį puikiai atrėmė Edvinas Gertmonas.

„Utenio“ futbolininkai turėjo iniciatyvą ir rengdavo aštresnes atakas, o viena jų 37 minutę pasibaigė pirmuoju įvarčiu. Gražaus išpuolio metu Edgaras Mastianica atmetė kamuolį Valentinui Jeriomenkai, kuris galingu smūgiu iš toli nuginklavo „Atlanto“ vartininką. Tai buvo pirmasis Mindaugo Čepo auklėtinių įvartis šiame sezone.

Vis dėlto nominalūs aikštės šeimininkai ilgai persvara džiaugtis negalėjo. Eilinį puikų reidą dešiniuoju kraštu surengė Robertas Vėževičius ir, tiksliai perdavęs kamuolį link A.Paniukovo, galėjo tik stebėti kaip rusas precizišku smūgiu vienu lietimu išlygino rezultatą.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/GKbMkDPCZf8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Po pertraukos „Utenio“ žaidėjai nerodė tokio kokybiško žaidimo, tad pirmuoju smuiku pradėjo griežti svečiai iš Klaipėdos. Nors atlantiečiai kurį laiką keldavo gaisrą prie varžovų vartų tik standartinių padėčių metu, tačiau po to pradėjo rengti aštrius išpuolius, kuriuos uteniškiai būdavo priversti stabdyti pražangomis.

66 minutę varžovus išprovokavo Dovydas Norvilas, o iki „Utenio“ vartų buvo likę maždaug 20 metrų. Atlikti baudos smūgio stojo A.Paniukovas ir, nestipriai smūgiavęs į tolimąjį vartų kampą, persvėrė rezultatą. Reikia pripažinti, jog vartų sargo Igno Plūko pastatyta gyvatvorė nebuvo itin patikima.

Po praleisto įvarčio nominalūs aikštės šeimininkai pradėjo rungtyniauti dar blankiau. Klaipėdiečių gynėjai be vargo nutraukdavo visus varžovų išpuolius ir staigiai kontratakuodavo. Nors itin aštrių epizodų svečiai prie „Utenio“ vartų nesukūrė, tačiau demonstruodami patikimą gynybą savo aikštės pusėje, atmušė visas M.Čepo kariaunos atakas dvikovos pabaigoje.