"Žalgiris" per vargus pateko į LFF taurės pusfinalį (VIDEO, statistika)

Trečiadienį paaiškėjo paskutiniai du LFF taurės pusfinalio dalyviai. Prie Kauno „Spyrio" ir Klaipėdos „Atlanto" po permainingų ir dramatiškų rungtynių prisijungė Kazlų Rūdos „Šilas" ir Vilniaus MFD „Žalgiris".

Pusfinalyje - du I lygos klubai

LFF I lygos išaugusį meistriškumą pademonstravo dviejų šių pirmenybių klubų - „Spyrio" ir „Šilo" patekimas į prestižinį taurės turnyro pusfinalį.

Kauniečių šansai įveikti ketvirtfinalio barjerą buvo bene labiausiai prognozuotini, nes burtai lėmė akistatą su silpniausiu pagal rangą varžovu - Vilniaus „Prelegentais".

VRFS III lygos atstovai garbingai pasipriešino „Spyriui" pirmoje dvikovoje, nusileisdami rezultatu 0:2. Tačiau atsakomosios rungtynės Kaune vyko pagal šeimininkų scenarijų - I lygoje ketvirtoje vietoje finišavęs „Spyris" sutriuškino „Prelegentus" net 5:0, о dublį atliko Audrius Kšanavičius.

Kazlų Rūdos komanda turnyre pateikė jau antrąją sensaciją ir eliminavo dar vieną „SMScredit.lt A lygos" klubą. III etape „Šilas" sirgaliams padovanojo sensacingą pergalę 3:2 prieš „Trakus", o į ketvirtfinalį pateko įveikęs „Mostiškes" rezultatu 4:0.

„Šilo" galimybę patekti į pusfinalį sukomplikavo patirta nesėkmė 0:2 pirmoje ketvirtfinalio akistatoje su „Dainava". Atsakomosios rungtynės Kaune prasidėjo Antonio Sepe įvarčiu į savo vartus, o pasibaigus pirmajam kėliniui Gytis Urba efektingu akrobatišku smūgiu padvigubino „Šilo" persvarą.

Pagrindiniam laikui pasibaigus 2:0, buvo sužaistas pratęsimas. Andrius Veikutis tapo rungtynių herojumi - jo įvartis 102-ąją minute leido Kazlų Rūdos klubui iškovoti istorinę pergalę.

„Atlantas" ir „Žalgiris" nusitaikę į trofėjų

Paradoksalu, tačiau mažiausiai intrigos buvo Klaipėdos derbyje. „Atlantas" jau pirmajame susitikime prieš „Klaipėdos granitą" pelnė keturis įvarčius be atsako ir praktiškai užsitikrino kelialapį į pusfinalį.

Antrajame uostamiesčio klubų susitikime „Atlantas" vėl įrodė savo pranašumą, tik mažesniu skirtumu - 3:0. Įvarčius nugalėtojams pelnė Rolandas Baravykas, Skirmantas Rakauskas, įvartį į savus vartus Donatas Nakrošius.

Marijampolės „Sūduvos" ir Vilniaus MFD „Žalgirio" dvikova sulaukė didžiausio žiūrovų susidomėjimo. Titulą ginantys vilniečiai pirmąsias rungtynes namuose laimėjo trapia persvara 1:0.

Pirmasis kėlinys Marijampolėje pasibaigė šeimininkų naudai, pasižymėjus Mindaugui Grigaravičiui ir Tomui Radzinevičiui. Lietuvos čempionai tinkamai sureagavo į pavojaus signalą ir antrajame kėlinyje pademonstravo charakterį. Deficitą „Žalgiriui" pavyko sumažinti po Deivido Šembero smūgio nuo 11 metrų atžymos, o rungtynių pabaigoje Jakubas Wilkas ir Linas Pilibaitis persvėrė rezultatą 3:2.

LFF taurės pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos kitų metų pavasarį. Pusfinalio poros paaiškės ištraukus burtus.

V etapas (ketvirtfinalis)

Antros rungtynės

2014 10 29

44) Kauno „Spyris" (I lyga) - Vilniaus „Prelegentai" (III lyga, VRFS) 5:0 (1:0)
(Pirmos rungtynės 2:0, bendras rezultatas 7:0)
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, 110 žiūrovų
Teisėjas - D. Bisigirskas (Jonava)
Įvarčiai: 30, 88 min. A. Kšanavičius, 57 min. T. Bučma, 81 min. L. Sendžikas, 85 min. K. Šilkaitis ("Spyris")
Įspėtas: 52 min. M. Miškinis ("Spyris")

2014 11 04

46. Klaipėdos „Atlantas" (A lyga) - „Klaipėdos granitas" (A lyga) 3:0 (1:0)
(Pirmos rungtynės 4:0, bendras rezultatas 7:0)
Klaipėdos miesto stadionas, 350 žiūrovų
Teisėjas - S. Atmanavičius (Klaipėda)
Įvarčiai: 24 min. R. Baravykas, 55 min. S. Rakauskas, 58 min. D. Nakrošius ("Klaipėdos granitas", į savo vartus) ("Atlantas").
Įspėti: 68 min. M. Beneta ("Atlantas"); 68 min. A. Jurgelevičius, 77 min. E. Baranauskas ("Klaipėdos granitas").

2014 11 05

43. Alytaus „Dainava" (A lyga)  - Kazlų Rūdos „Šilas" (I lyga) 0:3 (po pratęsimo, pagrl. 0:2, 1 kėl. 0:2)
(Pirmos rungtynės 2:0, bendras rezultatas 2:3)
Kauno NFA stadionas, 90 žiūrovų
Teisėjas - A.Gutovskij (Vilnius)
Įvarčiai: 5 min. A. Sepe ("Dainava", į savo vartus), 45 min. G. Urba, 102 min. A. Veikutis ("Šilas").
Įspėti: 54 min. M. Camara, 56 min. D. Kumeta, 87 min. Ch. Bellus, 112 min. I. Bahloul ("Dainava"); 51 min. H. Serbenta, 59 min. D. Cibulskas, 62 min. A. Urbšys ("Šilas").

45. Marijampolės  „Sūduva" (A lyga) - Vilniaus MFD „Žalgiris" (A lyga) 2:3 (2:0)
(Pirmos rungtynės 0:1, bendras rezultatas 2:4)
Marijampolės "Arvi" arena, 900 žiūrovų
Teisėjas - G. Mažeika (Kaunas)
Įvarčiai: 38 min. M. Grigaravičius, 39 min. T. Radzinevičius ("Sūduva"); 52 min. D. Šemberas (iš 11 m.b.), 85 min. J. Wilk, 88 min. L. Pilibaitis ("Žalgiris")
Įspėti: 39 min. V. Baranovskij, 78 min. A. Vaskela, 87 min. D. Isoda ("Sūduva"); 56 min. D. Šemberas, 70 min. S. Nyuaidzi ("Žalgiris")