„Žalgiris“ – „Riteriai“: kitokios rungtynės © JumpStory nuotr.

Nuo 2014–ųjų, kai tuometiniai „Trakai“ tapo A lygos komanda, dvikovos tarp „Riterių“ ir Vilniaus „Žalgirio“ tapo išskirtinėmis. Kaip ir bet kuriame pasaulio derbyje. Galbūt su mažiau žiūrovų, galbūt su mažiau neapykantos, tačiau kaip ir visur – su išskirtiniu noru nugalėti ir parodyti, kas yra stipriausias regione.
Būsimoji dvikova bus dar išskirtinesnė, nes ji rengiama vienuolika savaičių vėliau nei buvo suplanuota. Žinoma, išskirtinumo pridės ir tai, kad rungtynės vyks be žiūrovų, o prieš sezono atnaujinimą komandos neturėjo galimybių sužaisti nei vienų kontrolinių rungtynių.

„Riteriai“ per pertrauką komandą papildė naujoku iš Kamerūno Tchayi Tchamba Cyrille, be to, laimėjo Tarptautinį sporto arbitražo teismą prieš Maksimą Maksimovą ir Skopjės „Vardar“.

Po karantino „Žalgiris“ į treniruočių procesą grįžo dviem dienomis anksčiau nei „Riteriai“, tačiau naująją LFF stadiono dangą viena para anksčiau išbandė Mindaugo Čepo auklėtiniai.

Laikas: 2020 m. gegužės 30 d., 15:00 val.
Vieta: LFF stadionas, Vilnius

I turas

Čempionato startas abiem ekipoms susiklostė skirtingai. Vilniaus „Žalgiris“ be didesnio vargo nugalėjo „Panevėžį“, o „Riteriai“ absoliučiai nieko nepasiūlė „Kauno Žalgiriui“. Jei po pirmojo turo išvadas daryti dar per anksti, tai antrasis jau pateiks vienokius ar kitokius atsakymus.

„Aišku, čempionato pradžia gavosi ne tokia, kokios norėjome, tačiau gavome tai, ko nusipelnėme. Turėjome nemažai laiko tam, kad padarytumėm išvadas, o kaip sekėsi – pamatysime per rungtynes su „Žalgiriu“, – kalbėjo M. Čepas.

Per debiutines rungtynes „Riteriai“ prarado du savo karius – Matą Ramanauską ir Mindaugą Grigaravičių, tačiau jie abu, kaip ir pirmąsias sezono rungtynes praleidęs Lajo Traore, jau kurį laiką yra sveiki.

Tarpusavyje

8-10-15. Tarpusavio dvikovose Vilniaus „Žalgiris“ turi sukaupęs pranašumą, tačiau tai įvyko dar iki praėjusių metų pradžios. Per 2019-ųjų penkerias tarpusavio rungtynes „Riteriai“ laimėjo dukart, dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis, kartą triumfavo „Žalgiris“.

Paskutinysis pernykštis susitikimas „Riteriams“ beveik užtikrino bronzos medalius. LFF stadione vykusiose rungtynėse Riterių siekiamybė buvo stipresnė už „Žalgirio“ motyvaciją.

Akistata

Justinas Marazas prieš Richlordą Enniną. Pirmajame ture po keitimo pasirodęs J. Marazas buvo vienas aktyviausių ir geriausių komandos žaidėjų. Šįsyk bus svarbi jo netiesioginė akistata prieš įspūdingai pirmajame ture žaidusį „Žalgirio“ naujoką R. Enniną. Galime neabejoti, kad abiejų komandų treneriai norėtų matyti šių savo auklėtinių žaidimą, kokį jie demonstravo pirmajame ture.

Klausimas

Ar „Riteriai“ rado būdų, kaip kamuolį nuvesti iki Michaelo Thuique? Pirmajame ture brazilas praktiškai žaidė be kamuolio, o tokiu būdu jam pademonstruoti savo sugebėjimus yra beveik neįmanoma. Įdomu tai, kad net ir tokiose rungtynėse jis pasižymėti galėjo net du kartus.