Kad ir kaip susiklostytų atsakomoji Marijampolės „Sūduvos“ akistata su Glazgo „Celtic“ klubu, tapo aišku, kad keturi Lietuvos futbolo A lygos klubai šiame sezone surinko didžiausią koeficientą per visą UEFA šalių reitingo sudarymo istoriją.
Kauno „Stumbras“, „Trakai“, Vilniaus „Žalgiris“ ir antrus metus iš eilės Europos lygos atrankos varžybų atkrintamajame etape kovojanti „Sūduva“ Lietuvos kraitį papildė vidutiniškai 2,625 koeficientu. Tokio rezultato Lietuvos klubai dar niekada nebuvo pasiekę.
2017–2018 metų sezone buvo pasiektas 2,375 koeficientas, o 1994–1995, 2004–2005 bei 2008–2009 metų sezonuose tarptautiniame fronte kovojusios šalies komandos vidutiniškai surinkdavo 2,5 koeficientą.
Po 2016–2017 metų sezono Lietuva UEFA šalių reitinge nusmuko į žemiausią – 48-ąją – poziciją, lenkdama vos šešias valstybes. Palyginimui, po 2008–2009 metų sezono Lietuva buvo įsitaisiusi beveik per patį vidurį – solidžioje 29 vietoje tarp 53 reitingo dalyvių.
Dugno Lietuva nepramušė ir per du sezonus pakilo iki 41 vietos, kuri dar gali pasikeisti, jeigu „Sūduva“ pateks į Europos lygos grupių etapą arba tą padarys Liuksemburgo bei Gruzijos ekipos.
Būtent Lietuvos koeficiento santykis buvo didžiausias, lyginant jį su praėjusiu bei užpraėjusiu sezonu. 2016–2017 metų sezone buvo surinktas vos 0,5 koeficientas, o kitame sezone – 2,375. Pagal šį rodiklį, Lietuva aplenkė taip pat savo pozicijas praėjusiais metais pagerinusią Moldovą, Albaniją, Norvegiją, bei Bosniją ir Hercegoviną.
A lygos prezidentas Rytis Davidovičius pasidžiaugė dėl šiemet lūkesčius pranokusių klubų pasirodymų, tikėdamasis, jog po poros sezonų Lietuvos čempionatas sugrįš į tas pozicijas, kuriose buvo praėjusio dešimtmečio pabaigoje.
„Labai džiugu dėl tokio Lietuvos futbolo klubų progreso pastaraisiais metais. Tai ilgalaikio darbo, gerų lygos sprendimų dėka. Didelį postūmį tam davė čempionato formato parinkimas, komandų sumažinimo skaičius iki stabilių aštuonių, legionierių limito atsisakymas, gera klubų žaidėjų selekcija ir užauginti jauni vietos futbolininkai“, – apibendrino A lygos prezidentas.
Jau rytoj, rugpjūčio 30-ąją dieną, Lietuvos čempionė „Sūduva“ sieks perrašyti istoriją ir, įveikdama „Celtic“ ekipą, prasibrauti į Europos lygos grupių etapą. Atsakomosios akistatos Glazge pradžia – 22 val.
Ženklus A lygos progresas UEFA šalių reitinge
Europos futbolo čempionatas
UEFA Čempionų Lyga
UEFA Europos lyga
Konferencijų lyga
Anglijos Premier League
Vokietijos Bundesliga
Ispanijos La Liga
Prancūzijos Ligue 1
Italijos Serie A
Lietuvos A lyga
Kitos naujienos
Dienos nuotrauka

Sporto legendomis – tragiška savaitė
(1)

B. Fernandesas: „Ilsėsiuosi tada, kai būsiu miręs“

Lenktynėse dėl K. De Bruyne parašo ryškėja pirmaujantis klubas
(4)

H. Maguire'as sulaukė naujos pravardės
(2)

Po Majamio klubo iškritimo – J. Mascherano apgailestavimas
(2)

Įsibėgėjęs Antony gali perrašyti Europos futbolo istoriją
(2)

Po L. Yamalio veiksmo fanai konstatuoja: „Inter“ neturi šansų
(2)

Ronaldinho nemano, kad L. Messi yra geriausias visų laikų žaidėjas
(9)

Turo anonsas: startuoja antrasis pirmenybių ketvirtis

„Pisa“ po 34 metų grįžta į „Serie A“
(7)

Skaudus pralaimėjimas kovoje dėl svarbaus tikslo: „Forest“ namuose neatsilaikė prieš „Brentford“ ekipą

Konferencijų lyga: „Chelsea“ šventė užtikrintą pergalę Švedijoje, „Real Betis“ į priekį tempė Antony
(1)

Viena koja – finale: „Manchester United“ per pirmą kėlinį sensacingai sutriuškino „Athletic“ klubą
(17)

„Tottenham“ pirmose EL pusfinalio rungtynėse palaužė „Bodo Glimt“
(2)

P. Guardiola: „Kai „Barcelona“ taip žaidžia, stadionas nebus tuščias“

H. Flickas: „Leiskite pasakyti, kad L. Yamalis yra genijus“

S. Inzaghi: Yamalis – žaidėjas, kurio nemačiau pastaruosius 9 metus

Vilniaus BFA ir „Kauno Žalgirio“ FA eliminuotos iš BYFL turnyro

Nuotoliniame seminare – pažintis su Lenkijos čempiono virtuve

Po pertraukos sugrįžo Lietuvos studentų futbolo čempionato kovos

C. Ronaldo nepataikė į tuščius vartus, „Al Nassr“ krito AFC Čempionų lygos pusfinalyje
(22)

E. Haalandas pagyrė L. Yamalį
(1)

Gegužę – ketvirtas „Žalgirio“ šeimų futbolo festivalio sezonas

Įvertinimas Lietuvos arbitrui – antrus metus paeiliui dirbs futsal Čempionų lygos finalo ketverte
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą