14 turas: "Nevėžis" nenusileido "Atlantui" (Papildyta) © Eurofootball.lt
Antradienį Lietuvos futbolo "A lygoje" įvyko 14-ojo turo susitikimai. Abu čempionato lyderiai iškovojo pergales prieš Vilniaus klubus, nugalėjo ir "Šiauliai", dramatiškas lygiąsias prieš "Sūduvą" išplėšė "Vilnius", o "Nevėžis" netikėtai nenusileido "Atlantui".

Klaipėdos "Atlantas" norėdamas neatsilikti nuo dviejų lyderių turėjo įveikti absoliutų autsaiderį "Nevėžį", tačiau Kėdainių ekipa Kaune vykusiame mače sugebėjo atsilaikyti prieš varžovus ir iškovoti trečiąjį tašką sezone.

Visgi atsilikimo nuo "Atlanto" nesugebėjo sumažinti ketvirtoje vietoje esanti Vilniaus "Vėtra", namuose po nervingos kovos pralaimėjusi "Kauno" ekipai. Kauniečiams pergalę lėmė antrajam kėliniui įpusėjant G.Barevičiaus pasiektas įvartis, nors ir nedaug trūko kad kamuolį nuo vartų linijos būtų išmušę "Vėtros" gynėjai.

Toliau varžovus triuškina lygos lyderis Panevėžio "Ekranas", šį kartą keturis įvarčius Vilniuje įmušęs vietos "Žalgiriui". Po du kartus nugalėtojų gretose pasižymėjo V.Kavaliauskas, kartą įmušė G.Paulauskas bei M.Savėnas. Pastarasis kartu su V.Kavaliausku savo sąskaitoje jau turi po 8 įvarčius ir dalinasi pirmąją vietą rezultatyviausių sąraše.

Trečią sezono pergalę iškovojo "Šiauliai", namuose privertę pasiduoti "Šilutės" ekipą.

Papildyta

Šiauliuose vyko įdomios ir atkaklios rungtynės, į kurias susirinko rekordinis šiame sezone Šiaulių stadione žiūrovų skaičius - 1650. Rungtynės, kurioms teisėjavo FIFA kategorijos teisėjas Audrius Žuta iš Klaipėdos, prasidėjo abiejų ekipų išpuoliais ir porą gerų progų turėjo šilutiškiai: viename epizode Roberto Šmito iš toli stipriai smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta vartų, o kitame epizode į ataką atbėgusiam gynėjui nepavyko būnant laisvam "uždaryti" komandos draugo skersuoto perdavimo.

Šiauliečiai į priekį išsiveržė 23-ią minutę, kai po kampinio atšokusį kamuolį į M.Stonio vartus nukreipė rezultatyviausias "Šiaulių" žaidėjas G.Butavičius. 39-ą minutę žiūrovus iš savo vietų pakėlė dešiniojo krašto saugas Andrius Šidlauskas, įsiveržęs į baudos aikštelę ir iš dešiniojo krašto pasiuntęs kamuolį į vartus M.Stoniui tarp kojų.

Jau per pridėtą laiką svečiams pavyko rezultatą sušvelninti: po labai tikslaus M.Bagužio perdavimo iš aikštės gilumos pabėgęs nuo gynėjų į tolimąjį kampą įvartį įmušė R.Šmitas. Antrajame kėlinyje vyko dar atkaklesnė kova, privertusi jaudintis "Šiaulių" sirgalius. Jau rungtynių pabaigoje šilutiškiams iki įvarčio pritrūko centimetrų - kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Po rungtynių "Šilutės" trenerio asistentas Rimas Čeliauskas pagrindine pralaimėjimo priežastimi įvardino komandą išretinusias traumas: "Turime problemų su žmonėmis. Nebuvo penkių pagrindinių žaidėjų. Mes dabar turime "išlaukti" tą laiką. Dabar tenka išbandyti naujus žaidėjus."

Paklaustas, ar nuo liepos 1 dienos komanda ketina smarkiai pasistiprinti R.Česnulis teigė: "Ketiname pasistiprinti, tačiau reikėtų vengti žodžio smarkiai, kadangi aikštėje žaidžia ne pavardės". R.Česnulis taip pat teigė, jog "Šilutė" liepos 28 dieną jau planuoja namų rungtynes su Klaipėdos "Atlantu" žaisti naujai suremontuotame Šilutės stadione.

Po rungtynių "Šiaulių" treneris Vytas Jančiauskas kalbėjo, jog rungtynės buvo įtemptos: "Jautėsi psichologinė įtampa, kadangi mes praleidome įvartį "tuščioje vietoje". Tačiau tokia pati įtampa jautėsi ir svečių komandoje. Reikia pagirti mūsų komandą, kuri kovėsi. Gerai į saugo poziciją perėjo gynėjas E.Tučinskij, gaila kad į žaidimą "nepataikė" po keitimo pasirodęs V.Daniličevas, kuriam jėgų užteko dvidešimčiai minučių."

"Manau, kad šita pergale mes nebaigsime. Tikrai pasistengsime per būsimą didžiulę pauzę (rungtynės su "Vėtra" dėl Intertoto turnyro nukeltos į rugpjūčio mėnesį, tad sekančias rungtynes šiauliečiai žais birželio 28 dieną - aut.past.) gerai pasiruošti likusioms rungtynėms," - teigė V.Jančiauskas. "Šiaulių" strategas taip pat atskleidė, jog komanda per šią pauzę ketina sužaisti mažiausiai vienerias rungtynes su Latvijos ar Estijos ekipa. "Tai būtų rungtynės tiek formai palaikyti, tiek taktinių schemų arsenalui papildyti", - kalbėjo V.Jančiauskas.

Papildymo pabaiga

Dramatiškai susiklostė Marijampolės "Sūduvos" ir "Vilniaus" varžybos. Svečiai iš sostinės pirmavo pasižymėjus A.Buinickij, tačiau per šešias minutes mačui einant į pabaigą rezultatą savo komandos naudai dviem įvarčiais pakreipė brazilas O.Braga. Atrodė, kad "Sūduva" jau nugalėjo, bet paskutinę minutę rezultatą dar spėjo išlyginti R.Radavičius, taigi "Vilnius" kovoje su turnyrinės lentelės kaimynu išplėšė tašką.

Turnyrinė lentelė

14 turo statistika

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 800 žiūrovų
"%c00032" 0 - 4 "%c00033"
7' [0 - 1] Vitalijus Kavaliauskas
59' [0 - 2] Vitalijus Kavaliauskas
65' [0 - 3] Gediminas Paulauskas
82' [0 - 4] Mantas Savėnas

"Žalgiris": Malinauskas; Mikuckis, Gražiūnas, Tereškinas (77' Kilikevičius), Paknys; Jokšas (61' Maksimovič), Šilo, Lemežis, Bezykornovas (46' Jasaitis); Osipovič, Jašurek,

"Ekranas": Grybauskas; Klimavičius, Banevičius (46' Petrauskas), Paulauskas, Skroblas; Savėnas, Kučys, Tomkevičius (81' Mykolaitis), Gardzijauskas; Kavaliauskas (85' Saulėnas), Lukšys

Marijampolės miesto stadionas, 2300 žiūrovų
"%c00125" 2 - 2 "%c00140"
39' [0 - 1] Arsenij Buinickij
79' [1 - 1] Ottavio Braga
85' [2 - 1] Ottavio Braga
90' [2 - 2] Ramūnas Radavičius

"Sūduva": Padimanskas; Grigas (46' Afanasenka), Gvildys, Veikutis, Klevinskas, Čigladze; Butkus (66' Braga), Adomaitis, Uselis (82' V.Slavickas); Maciulevičius, Radzinevičius

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Artiomovas, Kazlauskas, Jagminas; Radavičius, Katsitadze, Lukša, Barbosa; Buinickij (84' Jeršovas), Bakalag (77' Astrauskas)

Šiaulių miesto stadionas, 1650 žiūrovų
"%c00222" 2 - 1 "%c00141"
22' [1 - 0] Gediminas Butavičius
39' [2 - 0] Andrius Šidlauskas
45' [2 - 1] Robertas Šmitas

"Šiauliai": Žutautas; Juodeikis, Lunskis, Rukas, Buividavičius; Tučinskij (64' Kavolis), Oriol (50' Daniličevas), Krukovski, Šidlauskas; Atigbiolaye, Butavičius (79' Siciūnas)

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Bagužis, Žaliūkas, Užkuraitis; Česnulis, Šmitas, S.Malinauskas (46' Ramonas), Butkus; Mačiulis, Juška

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 120 žiūrovų
"%c00231" 0 - 0 "%c00124"

"Nevėžis": Poškus; Khubutia, Rabikauskas, Klimakovas, Stančius, Jurevičius (59' Urbšys); Juknevičius (74' Petrusevičius), Adomaitis, Slepakovas (46' Popovas); Činikas, Stankevičius

"Atlantas": Valius; Deveika, Žukauskas, Gnedojus, Tolis (67' Maciulevičius); Petreikis, Žernys, Pioch, Ringys (46' Bartkus); Laurišas, Trakys (39' Žvingilas)

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 300 žiūrovų
"%c00123" 0 - 1 "%c00030"
58' [0 - 1] Giedrius Barevičius

"Vėtra": Merkelis; Žudys, Sasnauskas, Raliukonis, I.Steško; Butrimavičius, Preikšaitis, Rinkus (55' Šernas), A.Steško (69 Vėževičius); Vaneikis, Kochanauskas

"Kaunas": Kurskis; Sanajevas, Zelmikas, Regelskis, Kančelskis; Barevičius, Papečkys (46' Gedgaudas), Kvaratskhelia, Poderis (87' Rimkevičius); Ivaškevičius (29' Sanajevas), Velička