3 turas: "Tom" tapo vienvaldžiu lyderiu © Eurofootball.lt
Rusijos "Premier" lygoje įvyko 3-ojo turo varžybos. Ganėtinai netikėtai čempionato lyderiu tapo trečią pergalę iškovojęs Tomsko "Tom" klubas, kuris pasinaudojo "CSKA" lygiosiomis Maskvos derbyje. Maskvos "Lokomotiv" buvo priverstas pasiduoti lygos naujokui Nalčiko "Spartak", o "Dinamo" ir "Saturn" dvikovoje pasižymėjo Edgaras Česnauskis.

Pirmajame turo mače susitiko Maskvos "Torpedo" bei Permės "Amkar". Pakankamai nuobodžios rungtynės baigėsi rezultatu 0-0 ir tai yra pirmasis taškas "Amkar" iškovotas taškas šiame sezone bei tik antrasis kurį į savo sąskaitą įsirašė "Torpedo".

Niekaip sėkmingo žaidimo neatrandantis Maskvos "Dinamo" susitiko su Ramenskojės "Saturn". Pirmąją pirmojo kėlinio dalį daugiau atakavo "Dinamo" ir "Saturn" vartininkas Antoninas Kinski turėjo įvairiais būdais gelbėti savo komandą nuo įvarčio, tačiau pirmas rungtynių įvartis krito į "Dinamo" vartus. Kairiu kraštu spurtavęs Edgaras Česnauskis aplenkė gynėją ir išbėgęs vienas prieš vartininką tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Praėjus dar dešimčiai minučių "Saturn" turėjo galimybę padvigubinti rezultatą, tačiau savo progos neišnaudojo .

Antrasis kėlinys prasidėjo be pasikeitimų. "Dinamo" futbolininkams nesisekė regzti atakas, o "Saturn" galėjo įmušti ir antrąjį įvartį, tačiau svečiams neteko džiaugtis trimis taškais ir pergale, nes 85-ąją minutę "Dinamo" žaidėjas Aleksandras Semšovas rezultatą išlygino.

Šeštadienio rungtynes pirmieji pradėjo du Maskvos klubai – "Spartak" ir "CSKA". Šiame sezone jie jau buvo susikovę dėl Rusijos Supertaurės ir tuomet pranašesni buvo "CSKA" futbolininkai, laimėję minimalia persvara 3-2. Reikėjo tikėtis, jog ir šeštadienio susitikimas bus įdomus. Šioms varžybos Rusijos "Premier" lyga nesiryžo skirti vietinį teisėją, tad rungtynėms teisėjauti buvo pakviestas arbitras iš Italijos Massimo De Santis.

Pirmasis kėlinys prasidėjo abipusėmis atakomis, kamuolys aikštės viduryje beveik nesilaikydavo. Kelias progas įmušti turėjo abiejų komandų futbolininkai. Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat aktyviai, tačiau įvarčių nebuvo iki 59-osios minutės, kai šalia savo baudos aikštelės prasižengė "Spartak" futbolininkai ir buvo skirtas baudinys link jų vartų.

Kamuolys buvo perduotas Jevgenijui Aldoninui, kuris staigiai smūgiavo į vartus. Vartininkas nesugebėjo toli atmušti kamuolio ir tuo pasinaudojo "CSKA" puolėjas Vagneris Love, kuris buvo pirmas prie kamuolio ir pelnė pirmąjį mačo įvartį.

Tačiau "CSKA" neteko ilgai džiaugtis. Vienas iš "Spartak" žaidėjų perdavė kamuolį "CSKA" vartų link, ir vartininkas Igoris Akinfejevas norėdamas nutraukti ataką išbėgo iš baudos aikštelės, o pašokęs kamuolys pataikė jam į ranką. Mačo teisėjas iš karto parodė jaunajam vartininkui raudoną kortelę ir skyrė baudos smūgį į "CSKA" vartus.

Šį kartą pasikartojo panaši situacija- vartininkas pirmąjį smūgį atrėmė, bet prie atmušto kamuolio pirmas atsidūrė "Spartak" kapitonas Jegoras Titovas ir rezultatą išlygino. Kovingos lygiosios taip ir pasibaigė rezultatu 1-1.

Jaroslavlyje susitiko vietos "Shinnik" bei Tomsko "Tom". Šeimininkai pradžioje bandė užimti aikštės vidurį ir kontroliuoti rungtynių eigą, bet dėl traumuotų pagrindinių saugų trūkumo jiems tai nepavyko ir palaipsniui iniciatyva perėjo į "Tom" futbolininkų rankas. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių ir tik įpusėjus antrajam "Tom" sugebėjo įmušti svečiai - pasižymėjo Aleksandras Mladenovas. Rezultatu 0-1 nugalėjęs "Tom" ir tapo vienvaldžiu turnyrinės lentelės lyderiu.

Sekmadienį pirmieji rungtyniavo Kazanės "Rubin" bei Vladivostoko "Luch-Energia" žaidėjai. Pirmąjį kėlinį aikštėje dominavo svečiai, bet antrajame vaizdas kardinaliai pasikeitė ir 64-ąją minutę puikiai realizavę baudinį šeimininkai pelnė tris taškus.

Maskvoje susitiko "Lokomotiv" bei Nalčiko "Spartak". Naujokai iš Nalčiko jau įrodė, kad moka žaisti futbolą ir šiame ture po permainingos ir nervingos dvikovos, kurią abi komandos baigė dešimtyje, sensacingai nugalėjo "Lokomotiv" rezultatu 2-3.

Paskutiniame šio turo mače buvo užfiksuota minimali "Moskva" pergalė rezultatu 1-0 prieš Samaros "Krylja Sovetov" ekipą, kuriai tai buvo pirmasis pralaimėjimas. Vienintelį mačo įvartį įmušė Dmitrijus Kiričenko,ir jo tikslus smūgis padėjo "Moskva" ekipai pakilti į ketvirtą vietą turnyrinėje lentelėje.

3 turo statistika

"%c00112" 0 – 0 "%c00120"

"%c00110" 1 – 1 "%c00111"
23` [0 - 1] Edgaras Česnauskis
85` [1 - 1] Aleksandr Semshov

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė. E.Česnauskis ("Saturn") žaidė iki 71-os minutės, o jį pakeitė R.Džiaukštas ("Saturn").

"%c00114" 1 – 1 "%c00072"
59` [0 - 1] Vagner Love
63` [1 - 1] Jegor Titov

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo. D.Šemberas ("CSKA") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

61` iš aikštės pašalintas Igor Akinfejev ("CSKA").

"%c00076" 0 – 1 "%c00221"
75` [0 - 1] Aleksandr Mladenov

67` A.Skerla ("Tom") rungtyniavo nuo 67 minutės.

"%c00074" 1 – 0 "%c00287"
64` [1 - 0] Alejandro Dominguez

"%c00075" 2 – 3 "%c00286"
10` [0 - 1] Sergey Pilipchuk
69` [0 - 2] Eduard Korchagin (11 m.)
73` [1 - 2] Dmitriy Loskov
77` [1 - 3] Sergey Pilipchuk
87` [2 - 3] Gary O`Connor

47` iš aikštės buvo pašalintas G.Gogua ("Spartak"), 60` V.Evsejev ("Lokomotiv").

"%c00118" 1 – 0 "%c00113"
22` [1 - 0] Dmitriy Kirichenko

E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

90` iš aikštės buvo pašalintas K.Nababkin ("Moskva")