5 turas: "Zenit" lyderio poziciją dalinasi su "Torpedo" © Eurofootball.lt
Rusijos “Premier” lygoje savaitgalį sužaisti penktojo turo susitikimai, po kurių pirmenybių lyderiu išlieka Sankt Peterburgo “Zenit”. “Zenit”, praėjusiajame ture pralaimėjęs lygos debiutantui, šį sekmadienį rezultatu 1-0 įveikė UEFA taurės pusfinalininką Maskvos “CSKA”.

Kazanės “Rubin”, kurio gretose nuo 73 minutės rungtyniavo O.Buitkus, namų rungtynėse rezultatu 2-0 įveikė Permės “Amkar” pasipriešinimą. “Moskva” namų rungtynėse minimaliu rezultatu nugalėjo “Rostov”. Nugalėjusiems klubams tai buvo pirmos pergalės namuose nuo čempionato pradžios.

Vladikaukazo “Alania”, kurioje rungtyniauja du lietuviai, toliau tęsia savo nesėkmingų rungtynių seriją. - šį kartą lietuvių gynėjų tandemas nepadėjo ir “Alania” turėjo pripažinti Ramenskojės “Saturn” pranašumą dviejų įvarčių skirtumu, o Jaroslavlio “Shinnik” dramatiškame susitikime su Grozno “Terek” per teisėjo pridėtą laiką 11 metrų baudinio pagalba išplėšė pergalę ir su šešiais taškais atsidūrė dešimtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Praėjusiame ture nustebinusi lygos debiutantė Tomsko “Tom” šio savaitgalio išvykos rungtynėse nieko negalėjo priešpastatyti M.Samusiovo Maskvos “Torpedo” ir pralaimėjo rezultatu 3-0. “Torpedo” po pergalės prieš “Tom” pakilo į antrąją vietą.

Praėjusiš metų čempionas Maskvos “Lokomotiv” išvykoje nesugebėjo įveikti Samaros “Krylja Sovetov” ir praradęs du taškus yra penktoje turnyrinės lentelės vietoje.

Žinoma, didžiausią susidomėjimą kėlė rungtynės įvykusios Maskvoje, kur susitiko vietos klubai – “Spartak” ir “Dinamo”. “Dinamo” vedamas buvusio ilgamečio “Spartak” trenerio O.Romantsevo nesugebėjo tinkamai pasipriešinti buvusio Latvijos rinktinės stratego A.Starkovo vadovaujamam “Spartak” ir nusileido varžovams triuškinamu rezultatu 5-1.

Turnyrinė lentelė

5 turo rungtynių statistika

"%c00074" 2 - 0 "%c00120"
50’ [1 - 0] Vladimir Bairamov
76’ [2 - 0] Roni

O.Buitkus (“Rubin”) rungtyniavo nuo 73 minutės, o A Jankauskas (“Amkar”) rungtynėms nebuvo registruotas.

"%c00118" 1 - 0 "%c00115"

36’ [1 - 0] Aleksej Melioshin

R.Džiaukštas (“Moskva”) rungtynėms nebuvo registruotas.

"%c00111" 3 - 1 "%c00117"
12’ [1 - 0] Roman Shirokov
42’ [2 - 0] Geder
53’ [3 - 0] Nikolas Pavlovich
85’ [3 - 1] Spartak Gogniev

N.Barasa (“Alania”) žaidė iki 27-osios minutės, o D.Žutautas (“Alania”) rungtyniavo visas rungtynes.

"%c00076" 2 - 1 "%c00152"
70’ [0 - 1] Andrey Fedkov
75’ [1 - 1] Anton Chazov
90’ [2 - 1] Emir Spahic (11 m.)

"%c00112" 3 - 0 "%c00221"
18’ [1 - 0] Aleksandr Panov
25’ [2 - 0] Aleksandr Panov
26’ [3 - 0] Vitaliy Volkov

M.Samusiovas (“Torpedo”) aikštėje nepasirodė.

"%c00113" 0 - 0 "%c00075"

R.Poškus (“Krylja Sovetov”) žaidė visas rungtynes, E.Raziulis rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00114" 5 - 1 "%c00110"
12’ [0 - 1] Ribeiro
16’ [1 - 1] Fernando Cavenaghi
31’ [2 - 1] Fernando Cavenaghi
34’ [3 - 1] Denis Bojarintsev
56’ [4 - 1] Denis Bojarintsev
86’ [5 - 1] Nunu Fresho (į savo vartus)

I.Dedura (“Spartak”) aikštėje nepasirodė, o Ž. Karčemarskas (“Dinamo”) rungtynėms nebuvo registruotas.

"%c00073" 1 - 0 "%c00072"
54’ [1 - 0] Vladymyr Bystrov

D.Šemberas (“CSKA”) žaidė visas rungtynes, E.Majus (“Zenit”) rungtynėms registruotas nebuvo.