Kas lemia tokį prastą rinktinės žaidimą?
  • Trenerių štabui nepavyksta tinkamai paruošti komandos
  • Individualios žaidėjų klaidos
  • Rezultatai yra dėsningi - nesame pajėgus konkuruoti tokiame lygyje
  • Sunku pasakyti

Visos apklausos

A lygos vadovas: "Darome gi pagaliau!"


2018-04-16 11:39:51

Google paieškoje suvedus žodžius „Nacionalinis stadionas“, Wikipedia pasiūlo trumpą šio „reiškinio“ aprašą ir nuotrauką. Joje tik kranai ir stadiono griaučiai. Iki skausmo visiems žinoma realybė. Dar neseniai atrodė, kad šis vaizdas ims keistis, matėme naujų projektų vizualizacijas, skaitėme ir apie numatomų darbų trukmę. Širdis džiaugėsi.

Geros žinios sklido ir iš Kauno, kur labai intensyviai vyko S. Dariaus ir S. Girėno stadiono pasiruošimas rekonstrukcijai.

„Kone vienu metu galėjome turėti du modernius sporto, meno, sveikos gyvensenos, verslo ir laisvalaikio kompleksus didžiuosiuose miestuose. Būtent taip apibrėžiu šiuos kompleksus, nes juose numatyta daugybė įvairių veiklų, renginių. Didžioji dalis jų kuria vertę vietos bendruomenėms, verslui“, - teigė Rytis Davidovičius, Lietuvos futbolo A lygos vadovas. Visgi abu projektai sustabdyti, tolimesnis jų likimas nusikėlė į kabinetus, teismus.

„Niekaip nesuprantu, kaip matant prastėjančią lietuvių sveikatą, didėjantį mirtingumą susijusį su mažu fiziniu aktyvumu, nuolatinę gėdą dėl sporto bazių tarptautinių renginių metu, mes sugebame susikoncentruoti į smulkmenas ir stabdyti tokius reikšmingus procesus. Tai netgi ne pinigų klausimas, statyboms jų yra, bet ginčai, siauras mąstymas, vidinės pjautynės, pavydas lemia apgailėtiną reprezentacinių objektų padėtį. Prisiminkime, kad ruošiantis 2011 metų Europos krepšinio čempionatui krepšinio arenų statyba taipogi strigo, tačiau tuomet mus stūmė baimė apsijuokti prieš Europą. Kaip būtume atrodę, jeigu nebūtume pasistatę visų turimų arenų? Ir praėję visas kančias, nesutarimus – arenas turime. Kainavo nemažai. Dalį išlaidų padengėme „įsisavindami“ Europos Sąjungos finansavimą. Arenos veikia, jos gyvos ir leidžia plėtotis kultūros, sporto, verslo veikloms jose. Gi stadionų atveju mūsų niekas nestumia, nėra jokio Europos spaudimo pasistatyti, rekonstruoti objektus, viskas mūsų pačių rankose. Ir tikriausiai dėl to mes lėti už lėtesnius, žaidžiame savo smėlio dėžėje ir bijome galvą pakelti. Reikėtų pasidomėti, ar kas nors dar yra statęs nacionalinį stadioną ilgiau už mus“, – svarstė R. Davidovičius.

Jeigu atsirastų Nacionalinis stadionas, būtų rekonstruotas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, būtų galima pritraukti į Lietuvą tarptautinių sporto renginių. Futbolo, regbio bei kitos federacijos yra nurodę, kad galėtų surengti aukšto lygio varžybas juose. Visa tai skatintų žiūrovus lankytis stadionuose, o apsilankę, dalis tikrai susirūpintų savo fiziniu aktyvumu, norėtų daugiau sportuoti.

„Taip jau yra, kad žmonės seka pavyzdžiais. Jeigu stadione pamatytų itin kokybišką renginį, emocijos ir užsivedimas judėti išliktų. Geriausias to pavyzdys yra Eurolygos rungtynės „Žalgirio“ arenoje. Kiek daug žmonių vėliau diskutuoja apie patirtas emocijas, pamėto į krepšinį patys. Tiesiog reikia imti ir pastatyti. Nelaukti, nes galime netekti dalies jau suplanuoto biudžeto. Europos Sąjungos parama ne už ilgo ženkliai sumažės, o tuomet jau bus rimtesnės priežastys, kodėl negalime pastatyti ar rekonstruoti objektus, nei jas turime šiuo metu. Juk pastatyti susitarus mes galime. Kiek aplinkkelių, arenų, kitų objektų už ženkliai didesnes lėšas pastatėme per pastarąjį dešimtmetį. Tai įrodo, jog galime, bet kažkodėl nesusitariame. O juk sporto, kultūros, verslo ir miesto bendruomenės nori kokybiškų renginių pasaulinio lygio objektuose, kuriuose ant galvos nelyja, kuriuose saugu ir veikia aukščiausio lygio aptarnavimas. Darome gi pagaliau!”, – ragino R. Davidovičius.

Straipsnio įvertinimas: 5 1

Naujausi kom. Seniausi kom. Geriausi kom.  Komentatoriai laimi prizus Registruokis.
zi
1 8 04-16 11:59
tai kad stadionas reikalingas tik tiem, kas myli futbolą, o kas jį valdo tie nesibaigiantys konkursai, projektai ir galimybių studijos yra puikūs klodai pinigams susirinkti - tai kodėl pradėti statybas?
Cefetirinas
0 5 04-16 17:35
juk atvaro ir pazades skverneliui cempo 2024 etapa
Viskas aisku
0 5 04-16 15:07
"Prisiminkime, kad ruošiantis 2011 metų Europos krepšinio čempionatui krepšinio arenų statyba taipogi strigo, tačiau tuomet mus stūmė baimė apsijuokti prieš Europą." Zodziu reikia Lietuvai leist organizuoti 2024 Europos cempionata. Ir as cia nejuokauju, nes 2020 Europos cempionatas vyks net 13 valstybiu, greciausiai toks modelis bus ir 2024 tai kodel gi nepabandzius prisiplakti, nes tada jau tikrai pastatytu ta stadiona, nes bijotu pries Europa apsijuokti, lygiai taip pat ir krepsinio arenas pastate, pats paaiskino viska zmogus
Euras
1 3 04-16 12:40
Nes varzybos, koncertai, renginiai visokie ir t.t. ilgesniam laiko tarpe atnestu daugiau pinigu. Viena diena baigsis investicijos i stadionus, kazkam uzknis visas sitas bardakas. Tada liks griuvesiai visiems laikams. Kol kazkas merkia pinigus reikia statyt.
Lyras
1 2 04-16 22:36
Kokia esmė ir tikslas šio straipsnio? Parodyti, kad yra galimybė gražiai papostringauti, pablizginti savo mundurą ar šiaip eterį išlaikyti, kad va rūpestis slegia šiuo klausimu! Šią potekstę, manau supranta ir moksleiviai ar kiti bendruomenės nariai. Gal iš gerbiamo jau ne "šviežiai" iškepto funkcionieriaus, turinčio suteiktas galias, geriau ir įdomiau išgirsti tikslus, planus, atliekamus darbus (nors planuojamus) o ne rašinėlių rašymą. Kažkaip neįtikina pačio atsiradimas atsakingoje vietoje, labai jau nekonkretumas šviečiasi. Gi ir darbus kuriuos reikia atlikti jau matosi, tai įtakoti tvarkos link LFF atskirus komitetus, judėti link vizijos, teikti ją bendruomenei, veiksmai su investuotojais, kaip planuojama auginti pajamas, santykių lygmuo su LFF ir manau yra daug kitų veiksmų, turinčių keisti lygos veidą. Rašinėliais remiantis, nenaudojant popieriaus toli nenuvažiuosi, be "revoliucijos" nieko nebus. O kaip ją atlikti yra menas, bet ar jis galės būti Jums įkandamas? Tai didelis klaustukas, nes tam reikia daug įvairių kompetencijų, susivokimo, įžvalgaus gudrumo, ne tik nudailintų įkvepiančių kalbų. Ar to galima tikėtis ar vėl bus pučiama LFF melodija, prisitaikant ir laukiant pabarstymų nugesinimui. Ar tai pačio rogės?