Anglija iškovojo sunkią pergalę prieš Ekvadorą © Eurofootball.lt
Vienintelio taiklaus Davido Beckhamo baudos smūgio užteko Anglijai laimėti Pasaulio čempionato aštuntfinalio rungtynes prieš Ekvadorą. Nors ir iškovojo pergalę, anglai ir vėl neparodė gero žaidimo. Pakankamai blankiose rungtynėse Anglijos rinktinė neatrodė kaip komanda, galinti laimėti Pasaulio čempionatą. Nepaisant to, laimėję rungtynes jie pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Gottlieb-Daimler stadionas, Štutgartas
Teisėjas: Frank De Bleeckere (Belgija)
Anglija 1–0 Ekvadoras

60' [1 - 0] David Beckham

Anglija: Robinson; Hargreaves, Ferdinand, Terry, A.Cole; Beckham (87‘ Lennon), Gerrard (91' Downing), Carrick, Lampard, J.Cole (77‘ Carragher); Rooney.

Ekvadoras: Mora; De la Cruz, Hurtado, Espinoza, Reasco; Mendez, Castillo, Valencia, E.Tenorio (69‘ Lara); Delgado, C.Tenorio (71‘ Kaviedes).

Anglija rungtynes pradėjo naudodami taktinę schemą 4-5-1, su vieninteliu puolėju Wayne‘u Rooney. Manchester „United“ atstovaujantis Rooney buvo vienas iš aktyviausių žaidėjų Anglijos rinktinės gretose, nors ir nedemonstravo geriausio savo žaidimo.

Pirmąjį rungtynių pavojingą epizodą prie savo vartų sukūrė Johnas Terry. 10-ąją rungtynių minutę gynėjas nesėkmingai galva bandė atmušti kamuolį, kuris nukrito Carlosui Tenorio ir pastarasis atsidūrė vienas prieš vartininką Paulą Robinsoną. Ekvadoro puolėjas akimirką uždelsė smūgiuoti ir to pakako gynėjui Ashley Cole‘ui grįžti į gynybą ir atmušti kamuolį į vartų skersinį.

„Chelsea“ komandos kapitonui šios rungtynės nebuvo pačios sėkmingiausios. Praėjus 18-ai minučių nuo pirmo kėlinio pradžios, Terry už pavojingą žaidimą koja buvo nubaustas geltona kortele.

Susižaidę tarpusavyje Stevenas Gerrardas ir Rooney sukūrė gerą progą Frankui Lampardui, tačiau šiam saugui nepavyko smūgiuoti taip, kaip jis norėjo ir kamuolį sugavo Ekvadoro vartų sargas Cristianas Mora. Kiek vėliau, likus apie 10 minučių iki pertraukos, Beckhamo baudos smūgis praskriejo netoli varžovų vartų.

Anglams sunkiai besisekant sukurti pavojingų situacijų prie Ekvadoro vartų, pastarieji tą padarė patys. Ivanas Hurtado savo baudos aikštelės prieigose prarado kamuolį Wayne‘ui Rooney ir tik paskutinę akimirką gynėjas Giovanny Espinoza sustabdė jaunąjį anglą.

Po neįspūdingo ir šiek tiek nuobodoko pirmojo kėlinio, komandos išsiskirstė ilsėtis rezultatui esant 0-0. Antroje rungtynių pusėje žaidimas labai nepasikeitė.

Prasidėjus antram kėliniui, aktyviau pradėjo žaisti Rooney. Iš pradžių nespėjęs pasiekti Gerrardo perdavimo, kiek vėliau puolėjas stengdamasis pasiekti Lampardo perduotą kamuolį bandė tiesiog išsistumdyti varžovus sau iš kelio ir buvo nubaustas pražanga.

Neilgai trukus buvo pelnytas pirmasis įvartis. Už ganėtinai abejotiną pražangą prieš Joe Cole‘ą, netoli kairiojo Ekvadoro baudos aikštelės kampo buvo paskirtas baudos smūgis. Prie kamuolio stojęs etatinis Anglijos rinktinės standartinių padėčių atlikėjas Davidas Bechkamas, gražiu smūgiu, permetęs kamuolį per žaidėjų pastatytą sienelę, pasiuntė jį į apatinį kairįjį Ekvadoro vartų kampą. Komandos kapitonas tapo pirmuoju anglų žaidėju, įmušusiu bent vieną įvartį trijuose Pasaulio čempionatuose.

Išsiveržę į priekį anglai pradėjo žaisti kiek laisviau. Geros progos įmušti neišnaudojo Lampardas, ir praėjus porai minučių, tas pats saugas perėmęs kamuolį iš Hurtado netiksliai jį perdavė Rooney, taip sužlugdęs savo komandos galimybę padvigubinti savo persvarą.

Ekvadoro rinktinė su pralaimėjimu nesitaikstė. Antonio Valencia iš maždaug 18 metrų tolimu smūgiu privertė vartininką Paulą Robinsoną atmušti kamuolį už galinės linijos. Ekvadoriečiai pradėjo kiek skubėti ir daugelis jų perdavimų nepasiekdavo tikslo. Dar dvi puikias progas įmušti gavo Frankas Lampardas ir vėl jomis nepasinaudojo.

Rooney puikiai prasiveržęs pro Hurtado, atmetė laisvam buvusiam saugui kamuolį, bet pastarasis smūgiavo labai nesėkmingai. Lampardas yra daugiausiai smūgių į varžovų vartus šiame čempionate atlikęs žaidėjas Anglijos rinktinėje, tačiau nei karto nepasižymėjęs.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, anglai stengėsi laikyti kamuolį ir tiesiog tempti laiką. Ekvadoras nesugebėjo daugiau atakuoti, o jų aukšti perdavimai nekėlė problemų anglų gynėjams. Nieko pavojingesnio per likusį laiką nesukūrė nei viena rinktinė, ir šis ketvirtfinalio susitikimas baigėsi minimalia Anglijos rinktinės pergale.

Po šių rungtynių dar labiau turėtų būti sunerimę visi Anglijos rinktinės gerbėjai. Dauguma rinktinių prasidėjus atkrintamosioms varžyboms bando gerinti savo žaidimo kokybę, tuo tarpu anglų žaidimas prastėja. Ekvadoriečiai, nė kiek nenusileidę savo garsiems varžovams, pralaimėjo tik dėl Davido Beckhamo meistriškumo mušant baudos smūgius. Norėdami įveikti ketvirtfinalio barjerą Sveno-Gorano Erikssono auklėtiniai turi ženkliai pagerinti savo žaidimą.