Čempionų lygoje toliau stebina debiutantai © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygos antrojo turo antrą dieną beveik visi favoritai sužaidė gana sėkmingai, o dar kartą nustebino tik lygos debiutantas - po vakar dienos "Thun" pergalės kitas naujokas "Artmedia" Portugalijoje sugebėjo panaikinti dviejų įvarčių deficitą ir sensacingai įveikti 2004 metų turnyro laimėtoją "Porto" klubą.

Įdomi ir graži dvikova vyko Gelzenkirchene, kur vietos "Schalke" priemė praėjusių metų finalininką "Milan". Jau 22 sekundę šeimininkų žiūrovai buvo nutildyti, nes smūgiu iš 30 metrų vokiečių vartininką F.Rostą nuginklavo C.Seedorfas, bet praėjus porai minučių S.Larsenas įmušė galva ir išlygino rezultatą. Antrajame kėlinyje svečius vėl į priekį išvedė gimtadienį rytoj švęsiantis A.Ševčenko, bet vėliau reto grožio įvartį bandymu iš toli pelnė H.Altintopas - rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Puikią pergalę namuose pasiekė Stambulo "Fenerbahce", sutriuškinusi Eindhoveno "PSV" ekipą, kuri visą antrą kėlinį žaidė dešimtyje po J.Vennnegooro of Hesselinko pašalinimo iš aikštės Du įvarčius, vieną iš jų nuo 11 m. žymos, o kitą smūgiu galva nugalėtojams pelnė brazilas Alexas, trečią susitikimo pabaigoje pridėjo ganietis S.Appiah - nugalėjęs Turkijos klubas su "PSV" susilygino taškais ir grįžo į kovą dėl patekimo į kitą etapą.

Atsitiesti po sutriuškinimo pirmose rungtynėse sugebėjo Madrido "Real", F grupės mače po sunkios kovos palaužęs Pirėjo "Olympiacos" pasipriešinimą. Karališkasis klubas pirmavo 9-ąją minutę galva pasižymėjus kapitonui Rauliui, kuriam tai buvo 50-asis įvartis Čempionų lygoje, ir nors antrojo kėlinio pradžioje tiksliu smūgiu iš toli P.Kafesas rezultatą buvo išlyginęs, pergalę ispanams smūgiu galva išplėšė jaunasis R.Soldado. Tuo tarpu "Lyon" iškovojo antrą pergalę iš dviejų galimų - Trondheime vienintelio po kampinio galva Criso pelnyto įvarčio dėka laimėjęs prieš "Rosenborg".

Tik kartą komandos pasižymėjo G grupėje - įvartis buvo įmuštas Briuselyje, kur namų komanda "Anderlecht" patyrė eilinę nesėkmę nusileisdama Sevilijos "Betis" klubui, kurio istorijoje tai buvo pirmoji pergalė prestižinėje Europos lygoje. Pergalingą įvartį svečių ekipai pelnė jos atakų lyderis R.Oliveira. Kitose ilgai lauktose grupės rungtynėse, dviejų grandų iš Anglijos dvikovoje, nei lygos nugalėtojų titulą ginantis "Liverpool", nei šalies čempionas Londono "Chelsea", neišnaudojo progų įmušti ir rungtynes baigė be įvarčių.

Dienos netikėtumu be jokios abejonės galima vadinti Bratislavos "Artmedia" pasirodymą mače išvykoje su "Porto". Nepaisant to, kad portugalų komanda pirmajame kėlinyje įtikinamai pirmavo dviejų įvarčių pranašumu po tikslių L.Gonzalezo ir Diego smūgių, prieš pertrauką slovakams atsilikimą sumažino P.Petrašas, 54 minutę tikslioje kontratakoje rezultatą išlygino J.Kozakas, o dar už 20-ies minučių B.Borbely įmušė trečią įvartį ir padėjo slovakams išplėšti sensacingą laimėjimą. Tuo tarpu tuščiame "San Siro" stadione staigmenų nebuvo, ir 11 metrų baudinio neišnaudojęs Milano "Inter" vis tiek nugalėjo dėka rikošetu atšokusio D.Pizarro baudos smūgio.

Trečiadienio rezultatai

E grupė

"%c00015" 2 - 2 "%c00062"
1` [0 - 1] Clarence Seedorf
3` [1 - 1] Soren Larsen
59` [1 - 2] Andriy Shevchenko
70` [2 - 2] Hamit Altintop

"%c00148" 3 - 0 "%c00128"
40` [1 - 0] Alex (11m.)
68` [2 - 0] Alex
90` [3 - 0] Stephen Appiah

45` Jan Vennegoor of Hesselink ("PSV") pašalintas iš aikštės

F grupė

"%c00217" 0 - 1 "%c00055"
45` [0 - 1] Cris

"%c00003" 2 - 1 "%c00131"
9` [1 - 0] Raul Gonzalez
48` [1 - 1] Pantellis Kafes
86` [2 - 1] Roberto Soldado

90+1` Sergio Ramos ("Real") pašalintas iš aikštės

G grupė

"%c00045" 0 - 0 "%c00042"

"%c00126" 0 - 1 "%c00097"
69` [0 - 1] Ricardo Oliveira

H grupė

"%c00037" 1 - 0 "%c00121"
49` [1 - 0] David Pizarro

"%c00109" 2 - 3 "%c00268"
32` [1 - 0] Lucho Gonzalez
39` [2 - 0] Diego
45` [2 - 1] Peter Petraš
54` [2 - 2] Jan Kozak
74` [2 - 3] Balazs Borbely