Kurią komandą palaikysite A lygos čempionate?
  • Vilniaus "Riterius"
  • Marijampolės "Sūduvą"
  • Gargždų "Bangą"
  • Vilniaus "Žalgirį"
  • "Kauno Žalgirį"
  • "Panevėžį"
  • Nepalaikysiu nė vienos

Visos apklausos

"CSKA" apgynė Rusijos taurės titulą


2006-05-20 21:21:00
Rusijos taurė ir toliau lieka Maskvos "CSKA" klubui - šeštadienį "Lužniki" stadione vykusiame turnyro finale dviejų stipriausių praėjusio sezono šalies komandų dvikovoje "%c00072" po dviejų Alveso Jo ir vieno Vagnerio Love įvarčių įtikinama persvara 3-0 įveikė "%c00114" ir apgynė taurės nugalėtojų titulą.

Šalies čempionas ir dabartinis pirmenybių lyderis "CSKA" dėl traumų ir pakvietimų į rinktines savo gretose neturėjo tokių žaidėjų kaip Ivica Oličius, Milošas Krasičius, Chidi Odiah ir Rolanas Gusevas, tuo tarpu "Spartak" ekipos laikinajam treneriui Vladimirui Fedotovui teko verstis ruoštis Pasaulio čempionatui su savo šalies komandomis išvykusių Martin Jiraneko, Radoslav Kovačo ir Maksimo Kaliničenkos.

Valerijaus Gazajevo vadovaujamas "CSKA", kurio gretose visą mačą žaidė lietuvis Deividas Šemberas, pradėjo susitikimą galingiau ir pirmą realiausią progą pasižymėti, kaip ir įprasta šį sezoną, turėjo ekipos atakų lyderis brazilas Jo - jis perėmė kamuolį iš Martino Stranzlo ir permetė "Spartak" vartininiką Wojciechą Kowalewskį, tačiau išmušti kamuolį nuo vartų linijos ir savo komandą nuo įvarčio išgelbėti spėjo Gabrielis Tamas.

Vėliau darbo ėmėsi jau "Spartak" vartininkas W.Kowalewskis kuris, atrėmė Dudu smūgį, o kitoje aikštės pusėje gerų progų įmušti neišnaudojo Jegoras Titovas ir Romanas Pavliučenka. Iki kėlinio pabaigos likus porai minučių į priekį visgi išsiveržė "CSKA", kai po baudos smūgio Jo muštas kamuolys rikošetu įskriejo į vartus.

Po pertraukos rungtynių prieš "CSKA" jau penkis metus nelaimėjęs "Spartak" stengėsi išlyginti rezultatą ir arti įvarčio buvo tiek J.Titovas, tiek Nikita Baženovas, o "armiečiai" pavojingai kontratakavo ir viename greitų išpuolių Vagnerio Love'o bandymas permesti vartininką baigėsi nesėkmingai - kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Vis dėlto mačo pabaigoje "Spartak" palūžo. Iš pradžių raudoną kortelę už šiurkštų žaidimą prieš savo tėvynainį iš Brazilijos Dudu gavo saugas Mozartas, ir baigiantis rungtynių laikui pergalę "CSKA" ekipai solo reidu bei tiksliu smūgiu pergalę užtvirtino V.Love'as, o per pridėtinį laiką dar vienoje braziliškoje kombinacijoje Dudu perdavė kamuolį Jo ir šis įmušė trečiąjį įvartį.

"CSKA" šventė pergalę ir apgynė praėjusiais metais po pergalės finale prieš žemesnės lygos "Khimki" iškovotą taurę. Klubo istorijoje trofėjų "armiečiai" iškovojo jau 8-ąjį kartą ir pagal šį rodiklį aplenkė po septynis kartus taurėje triumfavusius dar du Maskvos klubus "Dinamo" ir "Torpedo". Daugiausiai kartų per 70-ies metų turnyro istoriją taurę yra laimėjęs "Spartak", kuriam pavyko nugalėti 13-a sykių.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes