Favoritų laimėjimai Škotijos čempionate © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį vyko penkeri 27-ojo turo susitikimai, kuriuose pergales iškovojo namuose žaidę favoritai "Celtic", "Hearts" ir "Aberdeen" bei svečiuose rungtyniavusios apatinėje turnyrinės lentelės dalyje esančios "Motherwell" ir "Dundee Utd" ekipos.

Valdo Ivanausko treniruojamo "Hearts" gretose jau ketvirtas rungtynes iš eilės nebuvo Škotijos vartininko Craigo Gordono, dėl traumos negalėjo žaisti ir Lietuvos rinktinės mačą praleidęs Saulius Mikoliūnas, o Marius Žaliūkas, Edgaras Jankauskas ir komandos gretose debiutavęs buvęs "Kauno" puolėjas Arkadiušas Klimekas mačą pradėjo startinėje vienuolikėje.

Rungtynių pradžioje namuose "Inverness" ekipą priėmusį "Hearts" nuo įvarčio gelbėjo Grahamo Bayne'o smūgį atmušęs vartininkas Steve'as Banksas, o šeimininkai atsakė pavojingu tačiau netiksliais A.Klimeko ir Takio Fysso bandymais.

Vėliau S.Banksas atrėmė Barry Wilsono smūgį, o dar vėliau po pastarojo perdavimo į vartus kamuolio nepavyko nukreipti Rory McAllisteriui. Ne itin įspūdingas pirmasis kėlinys baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Po pertraukos šeimininkai kiek perėmė iniciatyvą ir pavojingoje atakoje A.Klimekui nepavyko surasti komandos draugo, tuo tarpu Andrew Driveris smūgiavo šalia vartų. Sužaidus valandą E.Jankauską pakeitė Romanas Bednaras, ir čekas iš karto atsidūrė atakos smaigalyje. Iš pradžių jo smūgį atmušė svečių vartininkas Michaelas Fraseris, o netrukus puolėjas galva mušė virš vartų.

70 minutę "Hearts" nusišypsojo fortūna - po "Inverness" žaidėjo R.McAllisterio smūgio galva kamuolys pataikė į Edinburgo ekipos vartų skersinį. Vis dėlto pergalę V.Ivanausko auklėtiniams nulėmė A.Klimeką pakeitęs Michalas Pospišilas, kuris savo pirmu prisilietimu įmušė galva po A.Driverio perdavimo iš krašto.

Tačiau pergalės "Hearts" neužteko pakilti į trečią poziciją, nes tris taškus iškovojo ir laipteliu aukščiau esantis "Aberdeen", kuris 3-0 sutriuškino autsaiderį "Dunfermline". Įvarčius Aberdyno ekipai pelnė Darrenas Mackie, Barry Nicholsonas ir Steve'as Lovellas.

Eilinę pergalę iškovojo nugalėtojų titulą ginantis Glazgo "Celtic", kuris namuose po Craigo Beattie įvarčio antro kėlinio pradžioje 1-0 palaužė Edinburgo "Hibernian", tuo tarpu "Motherwell" klubas išvykoje atsitiesė po praleisto įvarčio ir per minutę įmušęs du įvarčius antrajame kėlinyje įveikė "Falkirk", o "Dundee Utd" laimėjimą prieš Paislio "St. Mirren" lėmė komandos kapitono Barry Robsono įvartis 78 minutę.

Šeštadienio 27 turo rungtynių rezultatai

"Hearts" 1 - 0 "Inverness"
82' [1 - 0] Michal Pospisil

"Aberdeen" 3 - 0 "Dunfermline"
33' [1 - 0] Darren Mackie
58' [2 - 0] Barry Nicholson (11m.)
83' [3 - 0] Steve Lovell

"Falkirk" 1 - 2 "Motherwell"
41' [1 - 0] Patrick Cregg
66' [1 - 1] Scott McDonald
67' [1 - 2] Graeme Smith

"St. Mirren" 0 - 1 "Dundee United"
78' [0 - 1] Barry Robson

"Celtic" 1 - 0 "Hibernian"
55' [1 - 0] Craig Beattie

86' Ivan Sproule ("Hibernian") pašalintas iš aikštės