Gruzija pradėjo atrankos varžybas triuškinančiu laimėjimu © Eurofootball.lt
Trejomis rungtynėmis trečiadienį prasidėjo 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybų ciklas. Įspūdingai turnyrą pradėjo kartu su Lietuva vienoje grupėje esanti Gruzija, kuri Farerų salose sutrypė vietos komandą, istorines lygiąsias Belgijoje iškovojo Kazachstanas, o Estija startavo nesėkme namuose.

Atrankos turnyras startavo Taline, kur pirmieji į aikštę išbėgo Estijos ir Makedonijos rinktinių futbolininkai. Pirmą galimybę įmušti turėjo šeimininkai, bet Kristeną Viikmäe paskutinę akimirką sustabdė gynėjas Igoris Mitreski. Svečiai pirmajame kėlinyje dominavo ir Ilce Naumoskioįvartis galva buvo neįskaitytas dėl nuošalės, tuo tarpu Igorio Jancevskio bandymą atmušė estų vartininkas Martas Poomas.

Nors kėlinio pabaigoje turėjo padirbėti ir makedoniečių vartininkas Jane'as Nikolovski, kuris atrėmė Ragnaro Klavano smūgį, po pertraukos svečiai toliau dominavo ir dvi galimybes įmušti turėjo Goranas Maznovas, kol galų gale po Vlade'o Lazarevskio pavojingo perdavimo įvartį įmušė Makedonijos kapitonas Goce Sedloski. Pačioje rungtynių pabaigoje estai vos neišsigelbėjo nuo pralaimėjimo, tačiau Andrejaus Stepanovo smūgį vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo atmušti, o į puolimą atbėgusio vartininko Marto Poomo smūgis galva buvo netikslus.

Praėjusio Europos čempionato atranką Gruzija pradėjo pralaimėjimu Šveicarijai rezultatu 1-4, bet šį kartą varžovu buvo Farerų salos ir jau 16 minutę pirmavo puikų smūgį įmušus Jabai Kankavai, o netrukus persvarą padvigubino Aleksandras Iašvilis. 37 minutę suklydus gynėjams dar vieną įvartį pridėjo Šota Arveladzė, kuris po Levano Kobiašvilio realizuoto baudinio antrajame kėlinyje įmušė dar du kartus. Gruzinai nugalėjo 6-0 ir iškovojo didžiausią pergalę rinktinės istorijoje.

Istorinis trečiadienio vakaras buvo ir Kazachstanui, kuris debiutuodamas čempionate sugebėjo be įvarčių sužaisti su antrame atrankos cikle iš eilės nesėkmingai startavusia Belgija. Nors jau 16 minutę Danieliui Van Buytenui vos neįmušė iš baudos smūgio ir netrukus Vincento Kompany bandymą atrėmė vartininkas Davidas Lorija.

Po pertraukos įmušti progą turėjo ir svečiai, bet Nurbolis Žumaskalijevas iš penkių metrų mušė virš vartų, o kitoje aikštės pusėje D.Lorijai vėl teko gelbėti savo komandą nuo Karelo Geraertso smūgio pažeme. Vėliau neblogo šanso neišnaudojo vartininko neįveikęs Dmitrijus Bjakovas, tuo tarpu užgulus į Kazachstano vartus progomis nepasinaudojo Luigi Pieroni, K.Geraertsas, Thomas Buffelis ir D.Van Buytenas. Kazachstanas atsilaikė ir jau pirmose savo rungtynėse pasiekė tašką.

Kitos komandos Europos čempionato atranką pradės rugsėjo 2 dieną, kai vyks 19 susitikimų, o 21-as mačas bus žaidžiamas po keturių dienų rugsėjo 6-ąją. Šiemet taip pat du kartus bus rungtyniaujama spalio 7 ir 11 ir vieną - lapkričio 15-ąją dienomis.

Trečiadienio Europos čempionato atrankos varžybų rezultatai

A grupė

Belgija 0 - 0 Kazachstanas

B grupė

Farerų Salos 0 - 6 Gruzija
16' [0 - 1] Jaba Kankava
18' [0 - 2] Alexander Iashvili
37' [0 - 3] Shota Arveladze
51' [0 - 4] Levan Kobiashvili (11m.)
62' [0 - 5] Shota Arveladze
82' [0 - 6] Shota Arveladze

E grupė

Estija 0 - 1 Makedonija
73' [0 - 1] Goce Sedloski