Lietuvos moterų rinktinė gražioje kovoje pranoko estes

Lietuvos moterų futbolo rinktine gražia pergalė pradėjo Baltijos taurės varžybas. Po keitimo į aikštę išėjusių Lolitos Žižytės ir Ritos Mažukėlytės puikūs įvarčiai antrajame kėlinyje padėjo lietuvėms nugalėti Estijos nacionalinę komandą 2:0.

Balduonės stadione vykusių rungtynių jau pirmą minutę smūgį iš tolimos distancijos atliko jaunoji puolėja Rimantė Jonušaitė, kuri šiandien daugiausiai kėlė problemų varžovių gynybai.

36 min. lietuvės sukūrė puikią progą pasižymėti, tačiau R. Jonušaitės galva smūgiuotą kamuolį sučiupo vartininkė Getriin Strigin. Estės savo momentą sukūrė 44 minutę, kai Emma Treiberg išbėgo prie Gretos Lukjančukės ginamų vartų, tačiau nukreipė kamuolį virš skersinio.

Antrajame kėlinyje lietuvės kontroliavo žaidimą, nepalikdamos estėms galimybių kurti grėsmingų atakų. 49 min. R. Jonušaitė surengė reidą kairiuoju kraštu, o smūgį savo koja suspėjo atremti esčių vartininkė. Po dviejų minučių ta pati puolėja atliko dar vieną grėsmingą smūgį.

Lietuvės toliau atakavo, o mūsiškių įvarčius pelnė žaidėjos, pasirodžiusios po keitimų. 78 minutę po standartinės padėties kamuolį perėmė Lolita Žižytė ir gudriai atliko smūgį į kairįjį vartų kampą. Susitikimo pabaigoje, 89 minutę Rita Mažukėlytė nuginklavo esčių vidurio gynėją ir vartininkę bei padvigubino lietuvių persvarą.

Finalinė Baltijos taurės turnyro dvikova vyks rytoj nuo 15 valandos Rygos Arkadijos stadione. Latvijos rinktinė estes nugalėjo rezultatu 3:0, tad siekiant pirmosios vietos lietuvės turės nugalėti turnyro šeimininkes.