"Man Utd" ir "Chelsea" žengė į pusfinalius skirtingu stiliumi © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje paaiškėjo pirmieji du pusfinalio dalyviai, kuriais tapo du Anglijos klubai. "Premier" lygos lyderis "Man Utd" namuose tiesiog sutrypė "Roma" ekipą ir atsirevanšavo už nesėkmę išvykoje, o "Chelsea" atsitiesė po praleisto įvarčio ir svečiuose paskutinę minutę išplėšė pergalę svečiuose prieš "Valencia".

Bene didžiausios intrigos buvo laukiama Mančesterio "Old Trafford" stadione, kur vietos "Man Utd" priemė "Roma" ekipą ir norint patekti į kitą etapą privalėjo pasiekti revanšą. Tačiau jau 11 minutę šeimininkus į priekį tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų išvedė Michaelas Carrickas, dar po šešių minučių gavęs Ryano Giggso perdavimą antrą įvartį įmušė net 14 mėnesių dėl sunkios traumos startinėje sudėtyje Čempionų lygoje ar "Premier" lygoje nežaidęs Alanas Smithas.

Netrukus trečiąjį po greitos kontratakos ir dar vieno R.Giggso tikslaus perdavimo pelnė Wayne'as Rooney ir nors svečiai iš Italijos dar bandė atsitiesti, likus minutei iki pirmojo kėlinio pabaigos "Roma" klubo vartininką Doni tiksliu smūgiu į artimąjį kampą nuginklavo Cristiano Ronaldo. "Man Utd" pirmavo 4-0 jau po pirmųjų 45 minučių ir intriga greitai išnyko.

Po pertraukos sužaidus vos keletą minučių tęsėsi panašus žaidimas ir eilinį R.Giggso perdavimą prie tolimojo virpsto "uždarė" C.Ronaldo, o 60 minutę gražiu smūgiu į viršutinį vartų kampą savo antrąjį ir komandos šeštąjį įmušė M.Carrickas. "Roma" atsakė Daniele De Rossi smūgiu į vartų kampą nestabdant kamuolio, tačiau paskutinį žodį tarė Anglijos klubas - smūgiu pažeme nuo virpsto septintą kartą Doni nuginklavo po keitimo aikštėje pasirodęs Patrice'as Evra.

"Man Utd" šventė įspūdingiausią savo pergalę turnyre nuo 1968-ųjų metų ir pirmą kartą per 23 metus sugebėjo žengti į kitą etapą nepaisant nesėkmės pirmosiose rungtynėse, tuo tarpu "Roma" patyrė vieną didžiausių pažeminimų savo istorijoje ir gėdingai pasitraukė iš Čempionų lygos.

Atkakliau klostėsi dvikova Ispanijoje tarp "Valencia" ir Londono "Chelsea" klubų. Po lygiųjų 1-1 pirmajame mače Anglijos ekipai reikėjo mušti įvartį ir ji rungtynių pradžioje turėjo galimybių pasižymėti po kampinių, bet Ricardo Carvalho smūgiavo pro šalį, o Michaelis Ballackas pataikė į šeimininkų vartininką Santiago Canizaresą.

25 minutę svečiams jau šypsojosi sėkmė, nes Davidas Villa atliko reidą link varžovų vartų ir perdavė kamuolį netikėtai šiame mače po peties traumos pasirodžiusiam Fernando Morientesui, kuriam įmušti iš baudos aikštelės prieigų sukliudė virpstas. Tačiau F.Morientesui ilgai laukti neteko, nes 32 minutę po Joaquino perdavimo jis griūdamas nukreipė kamuolį į tinklą ir išvedė "Valencia" komandą į priekį.

Netrukus dar vienas D.Villa reidas baigėsi F.Morienteso smūgiu į vartus, bet "Chelsea" išgelbėjo kamuolį atmušęs gynėjas Ashley Cole'as. Pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams užtikrintai pirmaujant rezultatu 1-0.

Tačiau antrajame "Chelsea" strategas Jose Mourinho metė į aikštę Joe Cole'ą ir tai suteikė svečiams daugiau galimybių atakuojant. Jau 52 minutę Londono klubas išlygino rezultatą, kai Didier Drogba priemė perdavimą iš Michaelio Essieno, ir nors "Chelsea" puolėją užspaudė gynėjai, kamuolys atiteko Andrejui Ševčenkai, kuris iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

"Chelsea" po truputį perėmė iniciatyvą ir pradėjo dominuoti aikštėje. Neblogą galimybę turėjo D.Drogba, bet Dramblio Kaulo Kranto žaidėjo smūgiuotą kamuolį nesunkiai sugavo S.Canizaresas. Progą turėjo ir "Valencia", tačiau Miguelis Angelis Angulo į vartus nepataikė.

Rungtynėms artėjant prie pratęsimo S.Canizaresas fantastiškai išgelbėjo savo komandą nuo M.Ballacko smūgio galva. Tačiau pačioje rungtynių pabaigoje "Valencia" vartininkas padarė lemiamą klaidą - po M.Essieno smūgio jam nepavyko apsiginti prie artimojo virpsto ir "Chelsea" išplėšė dramatišką pergalę.

Pusfinalyje "Chelsea" susitiks su "Liverpool" ir "PSV" poros nugalėtoju, o "Man Utd" žais prieš Miuncheno "Bayern" arba "Milan".

Antradienio ketvirtfinalio rungtynių rezultatai

"%c00040" 7 - 1 "%c00028"
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 8-3)
11' [1 - 0] Michael Carrick
17' [2 - 0] Alan Smith
19' [3 - 0] Wayne Rooney
44' [4 - 0] Cristiano Ronaldo
49' [5 - 0] Cristiano Ronaldo
60' [6 - 0] Michael Carrick
69' [6 - 1] Daniele De Rossi
81' [7 - 1] Patrice Evra

"%c00004" 1 - 2 "%c00042"
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 2-3)
32' [1 - 0] Fernando Morientes
52' [1 - 1] Andriy Shevchenko
90' [1 - 2] Michael Essien