P.Croucho įvartis padovanojo "Liverpool" klubui "Community Shield" © Eurofootball.lt
"Liverpool" klubas iškovojo pirmąjį trofėjų šį sezoną. Rafaelio Benitezo auklėtiniai "Community Shield" taurės finalo mače, kuriose kaunasi šalies čempionas ir FA taurės laimėtojas, 2-1 nugalėjo Londono "Chelsea".

"%c00045" 2 - 1 Londono "Chelsea"
9' [1 - 0] John Arne Riise
44' [1 - 1] Andrei Shevchenko
80' [2 - 1] Peter Crouch

"Liverpool":

P.Reina; S.Finnan, D.Agger, J.Carragher, J.A.Riise; J.Pennant (60' S.Gerrard), M.Sissoko, B.Zenden (60' X.Alonso), M.Gonzalez (56' F.Aurelio); P.Crouch (89' F.Sinama Pongolle), L.Garcia (66' C.Bellamy).

"Chelsea":
C.Cudicini; Paulo Ferreira (81' J.O.Mikel), J.Terry, R.Carvalho, N.Geremi (53' W.Bridge); M.Ballack (26' S.Kalou), F.Lampard; A.Shevchenko, D.Drogba (71' S.Wright-Phillips), A.Robben (62' L.Diarra).

***

Rungtynes abi komandos pradėjo pakankamai didele sparta, tačiau atakoms truko tikslumo, todėl itin pavojingų progų kurį laiką nebuvo. Visgi įvarčio ilgai laukti nereikėjo.

Viskas prasidėjo "Liverpool" aikštės pusėje, kai 7-ąją minutę "Chelsea" legionierius iš Ukrainos Andrejus Ševčenko išvengė nuošalės ir pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau susidūręs su aktyvia gynyba turėjo tenkintis uždirbtu kampiniu.

Standartinės situacijos Londono komandai deramai išnaudoti nepavyko ir tuo "Liverpool" pasinaudojo idealiai - atkovojęs kamuolį savo baudos aikštelės prieigose gynėjas J.A.Riise didžiuliu greičiu, nesusidurdamas nei su vienu varžovu, persivarė jį į priešingą aikštės pusę ir tiksliu žemu smūgiu iš 25 metrų nuginklavo tokiam įvykių posūkiui nepasiruošusį vartininką Carlo Cudicini.

Aistros aikštėje nenurimo ir toliau, mat žaidimas buvo kietas, netruko apsistumdymų. Dėl nedidelės traumos aikštę jau pirmojo kėlinio viduryje buvo priverstas palikti Londono ekipos vokietis Michaelis Ballackas.

Nors "Liverpool" ir toliau turėjo iniciatyvą savo rankose, gerų progų įvarčiui pelnyti praktiškai neturėjo nei viena, nei kita ekipa. Kėliniui artėjant prie pabaigos futbolininkai vėl suaktyvėjo - iš pradžių smūgiu iš baudos aikštelės krašto varžovų vartininko budrumą patikrino Liverpulio klubo legionierius Markas Gonzalezas, o 44 minutę netikėtai rezultatas tapo lygus.

Frankas Lampardas aikštės viduryje pastebėjo spurtuojantį A.Ševčenko, atidavė puolėjui preciziškai tikslų perdavimą ir sulaukė atlygio - ukrainietis sėkmingai sustabdė kamuolį bei atsidūręs vienas prieš vartininką Pepe Reiną be didesnių sunkumų iš arti pelnė išlyginamąjį įvartį.

Praleidę įvartį "Liverpool" futbolininkai kiek sutriko, tačiau tuo pasinaudoti Londono klubas nespėjo, mat po kelių minučių nuaidėjo didžiąją pertrauką skelbiantis teisėjo švilpukas.

Antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes į baudos aikštelę įsiveržė B.Zendenas, tačiau gynėjai spėjo olandui sutrukdyti ir šis smūgiavo labai netiksliai. "Chelsea" į tai atsakė dviem pavojingais išpuoliais - iš pradžių netikėtą Didier Drogba smūgį iš aštraus kampo šiaip taip 'ištraukė' P.Reina, o iškart po pakelto kampinio ispanas turėjo darbo atmušdamas A.Ševčenkos smūgį galva.

Po šių epizodų situacija aikštėje vėl stabilizavosi - "Liverpool" kontroliavo situaciją, o "Chelsea" savo atakas dažniau grindė kontratakomis. Kai atrodė, jog viskas krypsta link 11 metrų baudinių serijos, prabilo nepastebimai visas rungtynes žaidęs Peteris Crouchas - po keitimo aikštėje pasirodęs kitas puolėjas Craigas Bellamy atliko tikslų perdavimą iš kairiojo atakos krašto ir aukštaūgis anglas be didesnių sunkumų iš kelių metrų galva antrą kartą nuginklavo C.Cudicini.

Tai dar nebuvo viskas - dar po kelių akimirkų "Chelsea" vartininkas šiaip taip atmušė nestiprų, tačiau netikėtą bei labai pavojingą Fabio Aurelio smūgį iš arti.

Nors Londono komanda turėjo lyginti rezultatą, rimtesnis pavojus prie P.Reinos vartų taip ir nekilo, todėl "Liverpool" iškovojo pelnytą pergalę bei taip nudžiugino savo sirgalius po kelių nesėkmingų draugiškų ir pirmųjų oficialių sezono rungtynių.