Rusija neišnaudojo progos priartėti prie Slovakijos © Eurofootball.lt
Atrankos į 2006 metų Pasaulio čempionatą Europos zonoje trečiadienį vyko šešios varžybos, kuriose dalyvavo pirmos keturios grupės. Įdomiausios rungtynės vyko 3 grupėje - Latvija namuose priemė Rusiją, Slovakija žaidė prieš Lichtenšteiną, tuo tarpu kitose grupėse rungtyniavo vilčių žengti toliau praktiškai nebeturinčios rinktinės.

Rusija ir Latvija prieš tarpusavio mačą savo 3-ioje grupėje užėmė atitinkamai trečią ir ketvirtą vietas, taigi pergalės abiems rinktinėms reikėjo norint prisivyti pirmaujančias Portugalijos ir Slovakijos ekipas ir atgaivinti viltis užimti pirmąją arba antrąją poziciją.

Antrojo iš eilės patekimo į tarptautinį finalinį turnyrą siekianti Latvija šeštąją minutę išsiveržė į priekį pasižymėjus V.Astafjevui, tačiau rusai nepasidavė ir už 20-ies minučių rezultatą išlygino V.Astafjevas. Susitikimas taip ir baigėsi, tad abi komandos pasidalijo po tašką.

Vis dėlto, nepaisant šių lygiųjų, Rusiją nuo Slovakijos vis dar skiria tie patys trys taškai, nes Lichtenšteinas netikėtai namuose atsilaikė prieš slovakus ir sužaidė nulinėmis lygiosiomis, taip nudžiugindamas ir Portugaliją, kuri išsaugojo pirmąją poziciją.

Nedidelių vilčių keliauti į Pasaulio čempionatą Vokietijoje turi ir Rumunija, dviejų A.Mutu įvarčių dėka palaužusi Andoros pasipriešinimą ir su 19 tašk, sužaidusi dvejomis rungtynėmis daugiau, dviem taškais atsiliekanti nuo Čekijos ir trimis nuo 1 grupės lyderės Olandijos. Pergalę šioje grupėje pasiekė ir Suomija, susitikime dėl ketvirtosios vietos išvykoje sutriuškinusi Makedoniją. Du įvarčius suomiams pelnė A.Jeremenko, vieną pridėjo P.Roiha.

2 grupėje Gruzija tik po įnirtingos kovos du kartus pasižymėjus G.Demetradzei įveikė autsaiderį Kazachstaną, tačiau vis tiek išliko šeštoje vietoje, o 4 grupėje aviakatastrofos sukrėstas Kipras autsaiderių susitikime įtikinama trijų įvarčių pervsara nugalėjo Farerų salas.

Sekančios Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybos vyks rugsėjo mėnesio 3 ir 7 dienomis, o visas grupių turnyras baigsis dviem susitikimais spalio 8 ir 12 dienomis.

1 grupė

Makedonija 0 - 3 Suomija
8' [0 - 1] Aleksei Eremenko Jr.
45' [0 - 2] Aleksei Eremenko Jr.
87' [0 - 3] Paulus Roiha

Rumunija 2 - 0 Andora
29' [1 - 0] Adrian Mutu
41' [2 - 0] Adrian Mutu

Kazachstanas 1 - 2 Gruzija
20' [1 - 0] Daniyar Kenzhekhanov
51' [1 - 1] Georgi Demetradze
83' [1 - 2] Georgi Demetradze

Latvija 1 - 1 Rusija
6' [1 - 0] Vitalis Astafjevs
26' [1 - 1] Andrey Arshavin

Farerų salos 0 - 3 Kipras
39' [0 - 1] Michalis Konstantinou
78' [0 - 2] Savvas Konstantinou (11m.)
90' [0 - 3] Krassas Asimakis

45' Eleftheriou Lufteris (Kipras) pašalintas iš aikštės

1. Airija 7 3 4 0 11-4 13
2. Šveicarija 6 3 3 0 13-4 12
3. Izraelis 7 2 5 0 10-8 11
4. Prancūzija 6 2 4 0 5-1 10
5. Kipras 7 1 1 5 7-12 4
6. Farerų salos 7 0 1 6 3-20 1