Visos rungtynės
Ar L. Messi pelnytai laimėjo FIFA geriausio futbolininko apdovanojimą?
  • Taip, šiais metais jam nebuvo lygių
  • Ne, turėjo laimėti V. van Dijkas
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

"Sūduva" antrus metus iš eilės liko per žingsnį nuo Europos lygos grupių etapo


2018-08-30 20:47:45 Europos lyga Celtic FC FK Sūduva

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo gerbėjų akys buvo nukrypusios į Škotiją - Glazge dar kartą susitiko savo žiūrovų palaikoma "Celtic" prieš Marijampolės "Sūduvą".

Pirmoji UEFA Europos lygos atkrintamųjų dvikova Marijampolėje baigėsi lygiosiomis 1:1, todėl prieš šią akistatą "Sūduva" dar turėjo šokias tokias viltis. Visgi, Lietuvos istorijos marijampoliečiai neperrašė ir nepateko į grupių etapą - škotai nesunkiai laimėjo rezultatu 3:0.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo šeimininkai - Glazgo "Celtic" kontroliavo kamuolį ir žaidė aštriai varžovų aikštės pusėje, tačiau per pirmąsias 15 minučių Ivanui Kardumui rimtai padirbėti neprireikė.

18-ąją minutę "Celtic" sukūrė pirmąją rimtą progą, kai gynyboje suklydę marijampoliečiai leido atlikti smūgį baudos aikštelėje buvusiam varžovui. Visgi, smūgis buvo atliktas tiesiai į vartų vidurį, kur savo poziciją tinkamai buvo užsiėmęs Kardumas.

27-ąją minutę "Sūduva" buvo skaudžiai nubausta už savo klaidą - vienas iš marijampoliečių vidurio gynėjų prasižengė arti baudos aikštelės ir šeimininkai gavo progą atlikti pavojingą standartinę situaciją. Leighas Griffithsas šia galimybe pasinaudojo idealiai - jo smūgis kaire koja nepaliko vilčių Kardumui ir rezultatas tapo 1:0 šeimininkų naudai.

32-ąją minutę nuo antrojo įvarčio "Sūduvą" gelbėjo Kardumas - Scottas Sinclairas po klastingo perdavimo liko vienas prieš vartininką, tačiau kroatas laiko išbėgo iš vartų ir sustabdė šeimininkus nuo dar vieno įvarčio.

Per likusį laiką "Celtic" sukūrė dar keletą itin pavojingą progų, tačiau svečiams iš Lietuvos pavyko išvengti antrojo įvarčo. "Sūduva" per pirmąjį kėlinį taip ir neturėjo jokio pavojingo momento.

 Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje "Celtic" nubraukė visas "Sūduvos" viltis - po Scotto Sinclairo perdavimo puikų smūgį į patį vartų kampą atliko Calumas McGregoras. Rezultatas tapo 2:0, o "Sūduvos" situacija tapo dar sudėtingesnė.

"Sūduvos" problemos ties tuo nesibaigė - 61-ąją minutę "Celtic" jau pradėjo savo įvarčių šou. Po aukšto perdavimo iš krašto galva pasižymėjo Kristofferis Ajeris. Smūgis buvo atliktas iš aštraus kampo ir gana silpnas, tačiau Kardumas nematė kamuolio, kai prieš jį iššoko kitas "Celtic" žaidėjas.

"Celtic" ir po dviejų gana greitų įvarčių neketino sustoti - "Sūduva" praktiškai neperėjo savo aikštės pusės ir dar kurį laiką turėjo atsimušinėti nuo savo vartų.

Per likusį laiką "Sūduva" turėjo atlaikyti dar keletą grėsmingų šeimininkų atakų, tačiau rezultatas nebepasikeitė - pergalę rezultatu 3:0 šventė ir grupių etapą pateko "Celtic" futbolininkai.

"Sūduva" antrus metus iš eilės savo pasirodymą Europoje užbaigė paskutiniajame atrankos etape. Šie metai Lietuvos čempionams buvo sėkmingi finansine prasme - marijampoliečiai savo biudžetą pasipildė 1,4 mln. eurų.

Rezultatas:

"Celtic" 3 - 0 "Sūduva"
(Pirmas mačas: 1-1, galutinis rezultatas: 4-1)
27' [1 - 0] L. Griffiths
53' [2 - 0] C. McGregor
61' [3 - 0] K. Ajer


Startinės sudėtys:

"Celtic": Craig Gordon, Mikael Lustig, Dedryck Boyota, Kristoffer Ajer, Kieran Tierney, Scott Brown, Olivier Ntcham, Callum McGregor, Scott Siclair, Leigh Griffiths.

"Sūduva": Ivanas Kardumas, Vaidas Slavickas, Aleksandras Živanovičius, Algis Jankauskas, Vitalijus Gadjučikas, Andro Švrljuga, Danielis Offenbacheris, Gersonas Acevedo, Sandro Gotalis, Riginio Cicilia.

Straipsnio įvertinimas: 5 3
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (32) Seniausi (32) Geriausi (32) Anoniminiai (56)

BC_Žalgiris
4 114 08-30 23:56
Reikia pagerbti Sūduvą, kad taip toli nuėjo antrus metus iš eilės. Išties retas dalykas matyti Lietuvos klubą play-off etape. Tikėkimės kitais metais Sūduva ir kiti Lietuvos klubai grįš kaip niekad pasistiprinę ir išalkę Europinio futbolo!
BC_Žalgiris
4 71 08-30 21:11
Nenuvilkti Sūduva! Tikėkimės pateks marijampoliečiai į kitą etapą, bet bus beprotiškai sunku... Didžiausios sėkmės!!
Marčius33
15 72 08-30 21:11
Lietuva nusirito , suknistą transliaciją sunku LRT kokiam paleist ? Eilinį kartą reiks žėt prasta kokybe ir su strigimais. Ačiū jums.. Sėkmės Marijampolei!
4 22 08-30 22:04
Cicilijos hattrickas prieš Apoel tai buvo 8 pasaulio stebuklas , kokiu būdu jis jį įmušė tai man niekaip galva neišneša
Darkooo
0 10 08-31 08:25
Kaip visiems nematant pasikeitė Lietuvos klubų futbolo lygis. Anksčiau juokėmės, kad pirmų etapų nepraeina, dabar keikiam klubus, kurie paskutiniuose etapuose komandų su istorija ir kosminiais biudžetais Lietuvos mąstu nepraeina. Čia visiems pamąstymui. O dėl transliacijų... Jūs metus laiko parodykit, bent jau apsimeskit, kad A lyga jums įdomu. Kitąmet visas futbolo rungtynes jums parodys, gloryhunteriai nelaimingi. Tas DUOKIM GARO tokius reitingus renka, kad reiktų visų metų futbolą parodyti, kad bent užsakovus reklamos sudomint. Svaigsta jie čia apie transliacijas.