Trečiadienio tarptautinių rungtynių Europoje rezultatai © Eurofootball.lt
Trečiadienį (11.17) buvo žaidžiamos pasaulio čempionato atrankos etapo, Europos zonos rungtynės, tuo tarpu laisvą dieną turėjusios ekipos žaidė draugiškus susitikimus.

Netikėtumais galėtume vadinti Gruzijos lygiąsias namuose prieš galingą Danijos rinktinę, ukrainiečių lengvą pergalę svečiuose prieš turkus bei Rumunijos rinktinės lygiąsias svečiuose prieš Armėniją. Visų kitų grupių favoritai iškovojo pergales ir sustiprino savo pozicijas.

Pirmosios grupės lyderio poziciją prarado tik tašką uždirbusi Rumunija, kurią po lengvos pergalės prieš Andorą aplenkė Olandija. Prie šių komandų priartėjo Čekija, iškovojusi svarbią pergalę Makedonijoje.

Antroje grupėje pirmauja Turkiją sutriuškinusi Ukraina, antroje vietoje - Gruzijoje nesugebėjusi nugalėti Danija. Pirmąją ciklo pergalę iškovojo Europos čempionė Grakija, sugebėjusi dar labiau padidinti šios grupės intrigą.

Po pažeminimo atsigavo Rusijos rinktinė, namuose nepasigailėjusi kaimynės Estijos. Vienodai taškų su estais ir rusais turi Latvija, mače prieš Lichtenšteiną iškovojusi antrąją pergalę. Be pralaimėjimų toliau žengia Portugalija, atlikusi formalumą su Liuksemburgu ir tapusi vienvalde lydere.

Trivaldyste susidarė ketvirtoje grupėje - Izraelis įveikė Kiprą ir su Prancūzija bei Airija turi po vienodai taškų. Penktoje, šeštoje grupėse susitikimai šią savaitę nevyko, o aštuntoje Vengrija palaužė Maltą.

Krizėje atsidurė Belgija, pralaimėjusi septintos grupės lyderei Serbijai ir Juodkalnijai, o Lietuva išvykoje įveikė San Mariną ir lieka įsitvirtino pirmoje pozicijoje.

Draugiškose rungtynėse staigmeną pateikė Lenkija, išvykoje su Prancūzija sužaidusi taikiai. Italija minimalia persvara įveikė Suomija, Vokietija ir Švedija sutriuškino atitinkamai Kamerūną ir Škotiją. Įdomiausiose rungtynėse lietuvių varžovė Ispanija namuose minimaliu skirtumu nugalėjo Angliją.

Visi rezultatai:

Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos rungtynės

I grupė:

Armėnija 1 - 1 Rumunija
27` [0 - 1] Ciprian Marica
62` [1 - 1] Karen Dokhoyan

Makedonija 0 - 2 Čekija
7` [0 - 1] Vratislav Lokvenc
90` [0 - 2] Jan Koller

Andora 0 - 3 Olandija
21` [0 - 1] Phillip Cocu
32` [0 - 2] Arjen Robben
78` [0 - 3] Wesley Sneijder

Gruzija 2 - 2 Danija
9` [0 - 1] John Dahl Tomasson
33` [1 - 1] Georgi Demetradze
64` [1 - 2] John Dahl Tomasson
75` [2 - 2] Malkhaz Asatiani

Turkija 0 - 3 Ukraina
9` [0 - 1] Oleg Gusev
17` [0 - 2] Andriy Shevchenko
89` [0 - 3] Andriy Shevchenko

Graikija 3 - 1 Kazachstanas
24` [1 - 0] Angelos Charisteas
44` [2 - 0] Angelos Charisteas
85` [3 - 0] Kostas Katsouranis
86` [3 - 1] Ruslan Baltyiev (11m)

Rusija 4 - 0 Estija
24` [1 - 0] Andrey Kariaka
25` [2 - 0] Marat Izmailov
34` [3 - 0] Dmitriy Sychev
69` [4 - 0] Dmitriy Loskov (11m.)

Liechtenšteinas 1 - 3 Latvija
7` [0 - 1] Maris Verpakovskis
31` [1 - 1] Mario Frick
57` [1 - 2] Mihails Zemlinskis (11m)
89` [1 - 3] Andrejs Prohorenkovs

Liuksemburgas 0 - 5 Portugalija
11` [0 - 1] Luis Boa Morte
28` [0 - 2] Cristiano Ronaldo
51` [0 - 3] Maniche
67` [0 - 4] Pedro Pauleta
83` [0 - 5] Pedro Pauleta (11m.)

Kipras 1 - 2 Izraelis
17` [0 - 1] Adoram Keise
45` [1 - 1] Giannakis Okkas
86` [1 - 2] Avi Nimny

Belgija 0 - 2 Serbija ir Juodkalnija
10` [0 - 1] Zvonimir Vukic
59` [0 - 2] Mateja Kezman

San Marinas 0 - 1 Lietuva
41` [0 - 1] Deividas Česnauskis

Malta 0 - 2 Vengrija
39` [0 - 1] Zoltan Gera
90` [0 - 2] Peter Kovacs

Airija 1 - 0 Kroatija
24' [1 - 0] Robbie Keane

Australija 2 - 2 Norvegija
40' [0 - 1] Steffen Iversen
45' [1 - 1] Tim Cahill
58' [2 - 1] Josip Skoko
73' [2 - 2] Morten-Gamst Pedersen

Azerbaidžanas 0 - 0 Bulgarija

Slovakija 0 - 0 Slovėnija

Italija 1 - 0 Suomija
33' [1 - 0] Fabrizio Miccoli

Vokietija 3 - 0 Kamerūnas
71' [1 - 0] Kevin Kuranyi
78' [2 - 0] Miroslav Klose
88' [3 - 0] Miroslav Klose

Prancūzija 0 - 0 Lenkija

Škotija 1 - 4 Švedija
27' [0 - 1] Marcus Allback
49' [0 - 2] Marcus Allback
72' [0 - 3] Johan Elmander
73' [0 - 4] Fredrik Berglund
78' [1 - 4] James McFadden (11m.)

Ispanija 1 - 0 Anglija
9' [1 - 0] Asier Del Horno