Kurią komandą palaikysite A lygos čempionate?
  • Vilniaus "Riterius"
  • Marijampolės "Sūduvą"
  • Gargždų "Bangą"
  • Vilniaus "Žalgirį"
  • "Kauno Žalgirį"
  • "Panevėžį"
  • Nepalaikysiu nė vienos

Visos apklausos

Tribūna: "La Quinta del Buitre" era


2006-05-20 16:50:00
"Tribūnoje" nuolatinis jos dalyvis "Real" gerbėjas Vadimas šį kartą nusprendė parašyti straipsnį apie žaidėjus, dėl kurių jis pamėgo karališkąjį Madrido klubą. Taigi jūsų dėmesiui - "La Quinta del Buitre" era.

1983 m. gruodžio 4 diena - labai svarbi data Madrido "Real" klubo istorijoje. Šią dieną pirmoje komandoje debiutavo "Real" cantreros mokiniai Manuelis Sanchisas ir Martinas Vazquezas rungtynėse prieš "Murcia" "Condominos" stadione. Tai buvo pirmieji žingsniai penkių jaunų talentų, kurie paliko ryškų pėdsaką "Real" istorijoje. Šis penketas buvo pavadintas Buitrės vardu, vieno iš šio penketo žaidėjo pravarde. Jį sudarė Manuelis Sanchisas, Martinas Vazquezas, Emilio Butragueno, Michelis, Miguelis Pardeza.

Šie "pavonai" tapo tikrais "zidanais" ir paliko ryškų pėdsaką ne tik "Real" istorijoje bei ir Ispanijos rinktinėje. "Real" tuo laikotarpiu žavėjo milijonus sirgalių savo kovingumu, ryžtingumu ir pasiaukojimu, todėl iš šių laikų ir atsirado "Chuanito dvasios" sąvoka, kuri reiškia komandą ir žaidėjus kovojančius iki galo, nors situacija ir būtų labai sunki. Juanitas (tariasi Chuanitas) Gomezas Gonzalezas buvo "Real" puolėjas, kuris niekada nepasiduodavo ir kovojo iki paskutinės akimirkos, jis tragiškai žuvo autokatastrofoje 1992 metais balandžio 2 dieną ir "Real" gerbėjai nuo to laiko kada nori stebuklo meldžiasi jo dvasiai.

Ši komanda buvo neprognozuojama: galėjo vieną dieną svečiuose pralaimėti komandai rezultatu 0-3, o kitą dieną tą pačią komandą namie sutriuškinti rezultatu 5-0. Jie visada galvojo tik apie puolimą, gynyba žaidėjams buvo antraeilis dalykas.

Pradžia

Tą 1983-84 metų sezoną "Real" treneriu buvo legendinis Alfredas di Stefanas, kuris nusprendė iš Castillos pakviesti du labai talentingus žaidėjus: Manuelį Sanchisą ir Martiną Vazquezą. Abu žaidėjai pateko į startinę sudėtį ir sužaidė puikias rungtynes. Martinas Vazquezas puikiai sužaidė saugų grandyje kartu su Santillana ir Juanito. Sanchisas, žaidęs gynėjų grandyje, 82 minutę įmušė pergalingą įvartį. Rungtynės baigėsi rezultatu 0-1 "Real" pergale.

Gruodžio 31 dieną "Real" sudėtyje rungtynėse su "Espanyolu" debiutavo Miguelis Pardeza. Jis savo debiuto rungtynėse sužaidė vos 7 minutes ir aikštėje pasirodė pakeitęs Ulrichą Stielikę. Vasario 5 dieną 1984 metais komandoje debiutavo ir ketvirtasis šio penketo narys Emilio Butragueno. Tą sezoną "Real" užėmė antrą vietą, o svarbų vaidmenį komandoje vaidino 3 iš 4 debiutavusių jaunųjų talentų.

Martinas Vazquezas sužaidė 19 rungtynių ir 16 iš jų pradėjo starto sudėtyje ir įmušė 1 įvartį (pirmą savo įvartį jis pelnė rungtynėse su "Mallorca" 1984 metais kovo 25 dieną). Manuelis Sanchisas sužaidė 18 rungtynių, 16 iš jų pradėjo starto sudėtyje ir įmušė 3 įvarčius. Emilio Butragueno sužaidė 10 rungtynių, iš jų 8 starto sudėtyje ir įmušė 4 įvarčius (savo debiuto rungynėse išėjęs į aikštę 46 minutę jis įmušė 2 įvarčius ir padėjo komandai pasiekti pergalę). Miguelis Pardeza sužaidė vos 3 rungtynes ir tik vienas iš jų pradėjo starto sudėtyje ir įvarčių neįmušė. 1984 metų vasarą buvo paskelbta, kad komandą papildys paskutinis šio penketo narys saugas Michelis.

Svarbiausi įvykiai per Buitrės erą

1983 metų gruodžio 4 diena. Alfredo di Stefano sugrįžęs į klubą pradėjo pasitikėti jaunais Castillos žaidėjais ir pakvietė į komandą Manuelį Sanchisą ir Martiną Vazquezą. Sanchisas įmuša pergalingą įvartį tose rungtynėse.

1983 metų gruodžio 31 diena. Komandoje debiutavo Miguelis Pardeza rungtynėse su "Espanyol".

1984 metų vasario 5 diena. Emilio Butragueno, rezultatyviausias Segunda Division žaidėjas ir didžiausia šios lygos žvaigždė debiutuoja Cadize su pagrindinės komandos apranga. Jo debiutas buvo labai įspūdingas, jis įmušė 2 įvarčius antrame kelinyje ir padėjo komandai iškovoti pergalę. Gimė naujoji "Real" ir Ispanijos rinktinės legenda.

1984 metų liepos 17 diena. Komandos prezentacija naujam sezonui ir di Stefano į komandą pakviečia paskutinį penketo narį Michelį. Garsus penketukas, kurį Amancio Amaro treniravo Castilloje "Segunda" divizione vėl susibūrė kartu, tačiau jau pirmoje komandoje ir prasidėjo naujas etapas jų karjerose.

1985 metų gegužės 22 diena. sezono pabaiga ir "Real" jį baigė, laimėjęs pirmąją UEFA taurę. Šios komandos sudėtis buvo puikus veteranų (Gallego, Juanito, Valdano ir Santillana) bei jaunimo derinys ir yra viena iš geriausių per visą "Realo" istoriją.

1985 metai Kad įgautų daugiau žaidybinės patirties, Miguelis Pardeza skolinamas "Zaragoza" klubui, nes per 1984/85 metų sezoną "Real" ekipoje jis nesužaidė nei vienų rungtynių. Per sezoną už "Zaragoza" jis sužaidė 26 rungtynes ir įmušė 5 įvarčius.

1986 metų kovo 22 diena Likus 4 turams iki čempionato pabaigos Madrido "Real" užsitikrina čempionų titulą ir taip pat laimi 2 UEFA taurę iš eilės. Ispanijos čempionų titulas buvo iškovotas po 5 sezonų pertraukos.

1987 metai. Po neblogo sezono "Real" komandoje Miguelis Pardeza parduodamas "Zaragoza" klubui ir Buitrės penketukas tampa Buitrės ketvertu. Miguelis Pardeza už "Real" sužaidė 28 rungtynes, iš jų 13 starto sudėtyje ir įmušė 5 įvarčius.

1988 metų balandžio 20 diena Sugrįžta tarptautinė "Real" šlovė. "Real" įveikęs tuo metu labai galingas komandas kaip "Napoli" su Diego Maradona, "Porto" ir "Bayern" pasiekė Čempionų taurės pusfinalį. Pusfinalyje jis nusileido Eindhoveno "PSV" žaidėjams, kurie tais metais iškovojo čempionų taurę.

1990 metų gegužės 6 diena Baigėsi dar vienas įspūdingas "Real" sezonas. Klubas laimėjo jau 5 iš eilės La Ligos čempionų titulą ir įmušė 107 įvarčius per 38 rungtynes.

1990 metai Martin Vazquez išvyksta žaisti į Italiją "Torino" klubą ir į komandą grįžta tik 1992 metais po 2 sezonų praleistų užsienyje.

1991 metų balandžio 14 diena Ramonas Mendoza perrenkamas "Real" prezidentu ir surinko rekordinį per visą Ispanijos futbolo istoriją balsų skaičių. Tą dieną "Realas" sutriuškino "Valencia" klubą rezultatu 4:0.

1993 metų birželio 26 diena Finale įveikę "Zaragoza" ekipą rezultatu 2-0 - įvarčius įmušė Butragueno ir Mikelis Lasa - Madrido "Real" iškovoja savo 17-ąją Karaliaus taurę, kuri tuo pačiu buvo ir paskutinė.

1993 metų gruodžio 16 diena "Real" iškovojo Ispanijos supertaurę. Atsakomosios rungtynės su "Barcelona" "Camp Nou" stadione baigėsi lygiosiomis 1-1, o pirmąsias rungtynes gruodžio 2 dieną "Real" namie laimėjo 3-1.

1994 metų gegužės 25 diena "Real" įveikęs "Boca Juniors" bendru rezultatu 4-3 (namie 3:1, o svečiuose 1-2) laimi Iberia taurę.

1994 metų liepos 1 diena Jorge Valdano atnaujina komandos sudėtį, kad ji būtų pajėgi kažką laimėti ir į komandą pakviečiami Fernando Redondo, Michaelis Laudrupas, Amavisca, Quique Floresas ir sugražinamas Santiago Canizaresas. Sezono pabaigoje komandą palieka Emilio Butragueno. Jis išvažiuoja į Meksikos "Atletico Celaya" klubą.

1995 metų birželio 18 diena Po 5 metų pertraukos "Real" laimi La Ligos čempionų titulą ir čempionų taurę Ispanijos futbolo federacijos prezidentas įteikia Manueliui Sanchisui.

1996 metų liepos 1 diena Komandą pradeda treniruoti italas Fabio Capello. Jam atėjus komandą paliko Michelis, kuris prisijungia prie Butragueno "Atletico Celaya" klube, o papildė Clarence`as Seedorfas, Davoras Šukeras, Predragas Mijatovičius ir Roberto Carlosas. Komandą taip pat paliko Martinas Vazquezas, kuris perėjo į La Korunjos "Deportivo" klubą.

1997 metų birželio 14 diena Vadovaujant Fabio Capello "Real" laimėjo 27-ąjį La Ligos čempionų titulą ir demonstravo įspūdingiausią žaidimą per pastaruosius metus,

1997 metų rugpjūčio 23 diena "Real" sutriuškino "Barcelona" komandą rezultatu 4-1 ir panaikinęs vieno įvarčio deficitą po pirmųjų rungtynių svečiuose "Santiago Bernabeu" stadione iškovojo Ispanijos supertaurę.

1998 metų gegužės 20 diena "Real" Olandijoje "Amsterdam" arenoje vykusiame finale įveikė Turino „Juventus" 1-0 iriškovojo 7-ąjį Čempionų lygos (Taurės) titulą. Pergalingą įvartį įmušė P.Mijatovičius, o taurę buvo įteikta komandos kapitonui Manueliui Sanchisui. Tai buvo pirma Čempionų lygos taurė iškovota po 32 metų pertraukos.

1998 metų gruodžio 1 diena "Real"iškovoja antrą Tarpkontinentinę taurę Olimpiniame Tokijo stadione įveikęs "Vasco de Gama" 2-1. Įvarčius "Real" ekipai įmušė Roberto Carlosas ir Raulis, o Brazilijos klube pasižymėjo Naza .

2000 metų gegužės 24 diena "Real" iškovojo 8 Čempionų lygos titulą - finale "Saint Denis" stadione Paryžiuje 3-0 sutriuškinta "Valencia". Pasirodęs aikštėje po keitimo Manuelis Sanchisas antrą kartą pakelia Čempionų lygos taurę...

2001 metų liepos 31 diena Manuelis Sanchisas oficialiai paskelbė apie karjeros pabaigą. Baigėsi La Quinta del Buitre era. Jis vienintelis visą karjerą praleido "Real" klube. Didysis kapitonas buvo paskutinis žaidėjas šitos fantastiškos kartos atstovas, kurioje taip pat buvo Michelis, Emilio Butragueno, Rafaelis Martinas Vazquezas ir Miguelis Pardeza.

Per šį laikotarpį "Real" laimėjo 8 Ispanijos empionų titulus, 2 Karaliaus taures, 5 Ispanijos supertaures, 2 Čempionų lygos taures, 2 UEFA taures, 1 Tarpkontinentinę taurę.

Dabar trumpai papasakosiu apie kiekvieną žaidėją atskirai.

Manuelis Sanchisas Hontiyuelo gimė 1965 metais gegužės 23 dieną Madride, Madrido "Real" ir Ispanijos rinktinės gynėjo Manuelio Sanchiso Martinezo šeimoje. "Real" komandoje debiutavo gruodžio 4 dieną 1983 metais ir praleido komandoje 18 sezonų. Komandos kapitonas ir gynybos lyderis. Sanchisas sužaidė 524 rungtynes La Ligoje ir tai yra trečias rezultatas per visą La Ligos istoriją ir pirmas rezultatas tarp aikštės žaidėjų, nes pirmas dvi vietas užima vartininkai. Įmušė 33 įvarčius. Karaliaus taurėje sužaidė 66 rungtynes, UEFA taurėje 35 rungtynes, Čempionų lygoje 58 rungtynes.

Ispanijos rinktinėje debiutavo 1986 metais lapkričio 12 dieną rungtynėse su Rumunija ir iš viso sužaidė 48 rungtynes ir įmušė 1 įvartį. Dalyvavo 1988 metų Europos ir 1990 Pasaulio čempionatuose. Paskutines rungtynes už rinktinę sužaidė 1992 metais kovo 11 dieną prieš Nepriklausomų Valstybių Sandraugą. Paskutines rungtynes už "Real" sužaidė 2001 metų birželio 17 dieną prieš "Valladolid". Baigęs karjerą trumpai dirbo treneriu, o dabar yra vieno iš kandidatų į "Real" prezidento postą komandoje. Turi ekonomisto išsilavinimą.

Rafaelis Martinas Vazquezas gimė 1965 metais rugsėjo 25 dieną Madride. "Real" klube debiutavo 1983 metais gruodžio 4 dieną ir komandoje praleido 10 sezonų su pertraukomis (1983-1990 ir 1992-95). Buvo labai techniškas atakuojantis saugas. Už "Real" sužaidė 252 rungtynes ir įmušė 47 įvarčius.

Ispanijos rinktinėje debiutavo 1987 metais rugsėjo 23 dieną rungtynėse prieš Liuksemburgą ir iš viso sužaidė 38 rungtynes ir įmušė 1 įvartį. Dalyvavo 1988 metų Europos ir 1990 metų Pasaulio čempionatuose. Paskutines rungtynes už rinktinę sužaidė 1992 metų gruodžio 16 dieną prieš Latviją. Paskutines rungtynes už "Realą" La Ligoje sužaidė 1995 metais birželio 6 dieną prie "Deportivo" klubą. Baigęs žaidėjo karjerą pradėjo trenerio karjerą ir dirba "Realo" jaunimo mokykloje.

Miguelis Pardeza Pichardo gimė 1965 metais vasario 8 dieną Huelvoje. "Real" komandoje debiutavo 1983 metais gruodžio 31 dieną rungtynėse su "Espanyol". Komandoje praleido vos 3 sezonus, o žaidė 2 sezonus (1983/84 ir 1986/87). Sužaidė 28 rungtynes ir įmušė 5 įvarčius. Atsiskleidė kaip puikus puolėjas "Zaragoza" komandoje, kurioje praleido 11 sezonų ir per 4 sezonus pelnė daugiau nei 10 įvarčių.

Ispanijos rinktinėje debiutavo 1989 metų spalio 11 dieną rungtynėse prieš Vengriją ir iš viso sužaidė tik 5 rungtynes. Dalyvavo 1990 metų Pasaulio čempionate, o paskutines rungtynes už rinktinę sužaidė 1990 metų birželio 21 dieną prieš Belgiją.

"Real" marškinėlius paskutinį kartą vilkėjo 1987 metais birželio 6 dieną rungtynėse su "Espanyolu". Dabar Zaragozos "Real" sporto direktorius ir yra minimas tarp kandidatų į "Real" sporto direktoriaus postą.

Emilio Butragueno Santosas gimė 1963 metais liepos 22 dieną Madride. "Real" klube debiutavo vasario 5 dieną 1984 metais rungtynėse su "Cadizu" ir debiuto rungtynėse įmušė 2 įvarčius. "Real" ekipoje praleido 12 sezonų ir sužaidė 341 rungtynes bei įmušė 123 įvarčius. Vienas iš geriausių visų laikų "Real" ir Ispanijos rinktinės puolėjų.

Rinktinėje debiutavo 1984 metais spalio 17 dieną rungtynėse prieš Velsą ir debiuto rungtynėse įmušė įvartį. Iš viso rinktinėje žaidė 69 rungtynes ir pelnė 26 įvarčius. Dalyvavo 1984 ir 1988 metų Europos čempionatuose ir 1986 ir 1990 Pasaulio čempionatuose. Paskutines rungtynes už rinktinę sužaidė 1992 metais lapkričio 18 dieną prieš Airiją. "Real" aprangą paskutinį kartą vilkėjo 1995 metais sausio 22 dieną. Nuo 2000 metų komandos viceprezidentas atsakingas už žaidėjų pirkimą ir Florentino Perezo dešinioji ranka. Dėl savo transferų politikos nelabai mėgstamas tarp komandos gerbėjų.

Jose Miguelis Gonzalezas Martinas del Campo (Michelis) gimė 1963 metais kovo 23 dieną Madride. Vienas iš geriausių visų laikų "Real" ir Ispanijos rinktinės saugų. "Real" klube debiutavo 1982 metais balandžio 11 dieną rungtynėse su "Castellon", tačiau po to kelis sezonus praleido Castilloje ir galutinai pervestas į pagrindinę komandą 1984 metais. Savo debiuto rungtynėse jis pelnė įvartį iš 11 metrų baudinio. Sužaidė 404 rungtynes ir įmušė 97 įvarčius.

Ispanijos rinktinėje debiutavo 1985 metais lapkričio 20 dieną rungtynėse su Austrija. Rinktinėje sužaidė 66 rungtynes ir įmušė 21 įvartį. Dalyvavo 1986 ir 1990 metų Pasaulio čempionatuose ir 1988 metų Europos čempionate. Paskutines rungtynes už rinktinę sužaidė 1992 metais lapkričio 18 dieną prieš Airiją. Ispanijos rinktinei nepatekus į 1992 metų Europos čempionato finalinį etapą pasikeitė rinktinės treneris ir juo tapo Javieras Clemente, kuris nusprendė atnaujinti rinktinę ir daugiau nebekvietė Buitrės penketo narių į rinktinę.

Paskutinį kartą vilkėjo "Real" marškinėlius 1996 metais gegužės 25 dieną rungtynėse prieš "Zaragoza". Baigęs karjerą ilgai dirbo sporto žurnalistu, o dabar yra "Rayo Vallecano" vyriausiasis treneris ir bando atgaivinti šį garsų klubą, kuris šiuo metu žaidžia tik Trečioje pagal pajėgumą Ispanijos lygoje. Minimas tarp kandidatų į "Real" vyriausiojo trenerio postą arba jam bus leista vadovauti Castillai.

Pabaiga

Šie žaidėjai komandoje debiutavo kai ji išgyveno vieną iš blogiausių laikotarpių per istoriją, tačiau jie sugebėjo ją ištraukti iš krizės ir padaryti galingiausiu klubu Ispanijoje ir vienu iš galingiausiu Europoje. Jų dominavimą Ispanijoje sugebėjo nutraukti tik Johano Cruyffo legendinė "Barcelona", kuri vadinama tiesiog "Svajonių komanda", tačiau ir su ja jie atkakliai kovojo ir 1991/92 ir 1992/93 metų sezonuose buvo labai arti čempionų titulų, tačiau juos išleido paskuniuose turuose pralaimėdami tam pačiam klubui "Tenerife" išvykose.

Dabartinėje Castilloje taip pat yra tokių talentingų žaidėjų kaip buvo Michelis, Sanchisas, Butragueno, Martinas ir jie gali klubą grąžinti į pergalių kelią, tik komandoje nėra tokio žmogaus kaip buvo Alfredo di Stefano, kuris suteikė talentingam jaunimui galimybę atsiskleisti ir laukė kada komanda pradės rodyti rezultatus. Sirgaliai laukė čempionų titulo net 6 metus, tačiau per tą laiką buvo sukurta komanda, kuriai niekas negalėjo prilygti net 5 sezonus iš eilės.

Ši komanda buvo puikus jaunų talentų ir patyrusių žaidėjų derinys. Roberto Soldado, Juanfranas, Borja Valero ir Rubenas de la Redas jau laimėjo titulus su jaunimo Ispanijos rinktine, kaip ir jų vyresni kolegos Sanchisas, Martinas ir Pardeza, ir laukia savo šanso pirmojoje komandoje.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes