A lyga pradėjo glaudžiau bendradarbiauti su teisėjų asociacija © V. Kuralavičiaus nuotr.

„Optibet A lygos“ prezidento Jano Nevoinos iniciatyva klubų vadovai bei treneriai ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA) surengė pirmąjį tokio pobūdžio tarpusavio susitikimą, kurio metu buvo apibendrinti nemažai diskusijų sukėlę epizodai iš ankstesnių čempionato rungtynių.

LFTA metodinio komiteto pirmininkas Nerijus Dunauskas bei šiemet teisėjų inspektoriumi tapęs Gediminas Mažeika pakomentavo įvairias diskutuotinas situacijas ir atsakė į klubų vadovų bei trenerių pateiktus klausimus.

Nuo šiol tokie susitikimai taps dažna tradicija.

„Su lygos prezidentu ir LFF pasitarėme bei nusprendėme, kad tokia iniciatyva yra reikalinga. Po pirmojo susitikimo – įspūdžiai geri. LFTA patenkinta, klubų vadovai ir treneriai – taip pat. Prieš sezoną tenka rengti seminarus klubų žaidėjams ir treneriams dėl naujų taisyklių traktavimo, tačiau čia buvo pirmas kartas, kai teko tiesiogiai pabendrauti su klubų vadovais.

Kai kuriuos epizodus norisi išsiaiškinti viduje, kad vadovai galėtų užduoti klausimus, o ne išeiti į plačiąją visuomenę. Žinoma, spaudos konferencijose, susikaupus emocijoms, kyla klausimų dėl tam tikrų situacijų ir tą galima suprasti. Tačiau būna taip, kad treneris arba žaidėjas po emocingo išėjimo į visuomenę vėliau supranta suklydęs ir atsiprašo.

Visi mes esame žmonės ir turime emocijų, bet nemalonu matyti, kai įvyksta įžeidinėjimai ar netgi suasmeninimai – turime save dar auklėti ir gerbti visų darbą. Neabejoju, kad tokie reguliarūs susitikimai duos naudos visoms pusėms“, – teigė N. Dunauskas.

„Po pirmojo tokio kada nors surengto susitikimo tarp klubų vadovų ir LFTA atstovų sulaukiau labai pozityvios reakcijos. Klubų vadovams buvo įdomu, kaip Nerijus Dunauskas ir Gediminas Mažeika pakomentavo diskusijų sukėlusias situacijas – pažiūrėjome į epizodus kitu kampu.

Nesame pati turtingiausia lyga, tačiau glaudesnio abiejų pusių bendradarbiavimo dėka sieksime prisidėti prie teisėjų darbo kokybės gerinimo ir, tuo pačiu, patys tobulėti vertindami įvairias situacijas ir teisėjų priimtus sprendimus“, – pasakojo J. Nevoina.

„Optibet A lyga“ po kitų susitikimų futbolo sirgaliams pateiks LFTA atstovų komentarus, kaip jie traktuoja vieną ar kitą diskusijų sukėlusią situaciją.

Straipsnio įvertinimas: 0 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos