A lygos apžvalga: įdomų sezoną užbaigė emocinga atomazga © alyga.lt nuotr.

Sekmadienį „Optibet A lygoje“ buvo sužaistos penkerios 36-ojo turo rungtynės, po kurių baigėsi 2021 metų sezonas.

Pasiekimas. Vilniaus „Žalgiris“ sezono atomazgoje 3:2 įveikė Telšių „Džiugą“, o prie to labiausiai prisidėjo įvartį pelnęs bei rezultatyvų perdavimą atlikęs Hugo Videmontas. Realizuotas baudinys, virtęs 17-uoju įvarčiu, užtikrino prancūzui rezultatyviausio žaidėjo titulą, o 14-asis rezultatyvus perdavimas jį taip pat kilstelėjo į šios kategorijos viršūnę.

H. Videmontas – pirmasis legionierius „Optibet A lygos“ istorijoje, kuris rezultatyviausiu sezono žaidėju tapo antrus metus iš eilės. Įdomu tai, kad nuo 2016 metų pagal šį statistikos komponentą dominuoja tik „Žalgirio“ žaidėjai – prieš prancūzą tą pavyko padaryti Andrijai Kaludžerovičiui, Darvydui Šernui, Liviu Antaliui bei Tomislavui Kišui.

Nusivylimas. „Džiugas“ per paskutines penkerias rungtynes iškovojo vos tašką ir neišlaikė 7-osios pozicijos. Sekmadienio mače LFF stadione pirmą kartą prie Telšių ekipos vairo stovėjo asistentas Rolandas Leščius, kadangi vyr. treneris Marius Šluta buvo diskvalifikuotas.

Atkakliose rungtynėse į kovą buvo mestas 17-metis Eridanas Bagužas, kuris pirmame savo sezone Lietuvos čempionate sužaidė 8 minutes – dviejuose mačuose su „Žalgiriu“ jaunasis futbolininkas rungtyniavo po 4 minutes.

Finišas. Gargždų „Banga“ per paskutinius penkis mačus iškovojo net 11 taškų ir savo išlikimą lygoje įprasmino 1:0 svečiuose nugalėdama „Kauno Žalgirį“. Prie to labiausiai prisidėjo pirmą savo įvartį gražiu smūgiu pelnęs Karolis Žebrauskas.

Saugas šiame sezone iš viso sužaidė 12 mačų, per kuriuos rungtyniavo vos 207 minutes.

Debiutai. „Kauno Žalgirio“ vyr. treneris Rokas Garastas suteikė progą debiutuoti Lietuvos čempionate labai jauniems žaidėjams – starto sudėtyje mačą pradėjo Pijus Nainys, savo ruožtu, Oyinlola Kayode pasirodė po keitimo.

Debiutų netruko ir kitose ekipose: „Žalgirio“ gynėjas Kipras Kažukolovas irgi debiutavo „Optibet A lygoje“, „Panevėžyje“ tą padarė Gustas Žederštreimas, Kėdainių „Nevėžyje“ – Aurentas Makauskas, Vilniaus „Riteriuose“ – Emilis Andriuškevičius.

Apmaudas. Alytaus DFK „Dainava“ iškovojo puikią pergalę, svečiuose 1:0 nugalėdama Marijampolės „Sūduvą“, tačiau to neužteko – su 35 taškais gausiai „Dzūkų tankų“ palaikoma komanda liko 9-oje pozicijoje.

Pergalingą įvartį įmušęs Saidas Hamuličius su 16 taiklių smūgių rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje atsiliko tik nuo H. Videmonto.

Serija. „Sūduva“ prieš Alytaus ekipą pralaimėjo pirmą sykį „Optibet A lygoje“. Nuo 2011 metų marijampoliečiai laimėjo 15 rungtynių ir 3 kartus sužaidė lygiosiomis, tad 19-uoju bandymu „Dainava“ nutraukė šią slogią atkarpą.

Atsisveikinimai. 36-ajame ture vos vienas mačas baigėsi lygiosiomis – „Panevėžio“ ir Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipos įmušė po 2 įvarčius. Vieną iš jų tolimu smūgiu pelnė Paulius Janušauskas, sužaidęs savo paskutinį karjeros mačą ir aikštėje praleidęs 16 minučių.

Kiek kitaip su Aukštaitijos sostinės klubu atsisveikino treneris Joao Martinsas. Buvęs Kauno „Stumbro“, „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ vairininkas palinkėjo sėkmės buvusiai komandai ir užims Madeiros „Maritimo“ ekipos prezidento pareigas.

Statistika. „Hegelmann Litauen“ klubo rezultatyviausias žaidėjas Nauris Petkevičius sekmadienį realizavo du baudinius ir čempionatą, kaip ir S. Hamuličius, baigė su 16 įvarčių. N. Petkevičius iš viso šiemet mušė septynis baudinius, iš kurių realizavo penkis.

Taip pat po penkis baudinius įmušė tik Nicolas Gorobsovas ir Mindaugas Grigaravičius, tiesa, jie tą padarė nė karto nesuklydę.

Gynyba. Puikią gynybą nuo vasaros pabaigos pradėję demonstruoti „Riteriai“ dar kartą nepraleido įvarčio bei net 6:0 sutriuškino autsaiderį „Nevežį“. Sostinės komanda su 37 praleistais įvarčiais pasiekė trečią geriausią rezultatą šių metų „Optibet A lygoje“.

Prie to labai prisidėjęs vartų sargas Armantas Vitkauskas, kuris per 25 akistatas nepraleido įvarčio devyniuose mačuose.

Pasirodymas. „Nevėžio“ vyr. treneris Darius Gvildys sekmadienį metė į kovą vartininką A. Makauską, kuris aikštėje pasirodė 80-ąją minutę. Tiesa, Lietuvos čempionate debiutavęs vartų sargas įvarčio nepraleido tik kiek daugiau negu pusę minutės – Kėdainių komandos atstovą greitai nuginklavo Maksymas Marusičius.