Alžyras eliminavo rusus, Belgijos rinktinė liko pirmoje vietoje (VIDEO)

Ketvirtadienį vakare 2014-ųjų metų pasaulio čempionate paaiškėjo visi 16 aštuntfinalio dalyvių. Paskutinėje H grupėje buvo sužaistas 3-ojo turo rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad į kitą etapą keliauja Belgija ir Alžyras.

Daugiausiai dėmesio susilaukė dvikova tarp Alžyro ir Rusijos futbolininkų. Atkaklioje akistatoje buvo užfiksuots lygiosios 1-1, kurios rusams buvo nepalankios, o alžyriečiams atverė duris į aštuntfinalį.

Rungtynės ypač sėkmingai prasidėjo rusams, kurie į priekį įsiveržė jau 6-ąją minutę. Po tikslaus aukšto Dmitrijaus Kombarovo perdavimo galva pasižymėjo Aleksandras Kokorinas.

Po įvarčio alžyriečių spaudimas nesijautė ir Rusijos komanda toliau sėkmingai atakavo. 26-ąją minutę progą pelnyti įvartį turėjo Olegas Shatovas, tačiau jo smūgiuojamas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Pirmąją realą progą pasižymėti Alžyro rinktinė turėjo po triejų minučių. Nuo kampinio gairelės tikslų perdavimą į baudos aikštelę atliko Abdelmoumene Djabou, tačiau Islamo Slimani smūgis galva nesukėlė didelių neramumų Igoriui Akinfeevui.
Kėlinio pabaigoje tas pats I.Slimani turėjo dar vieną gerą progą pasižymėti galva, bet ir vėl pranašesnis buvo Rusijos vartininkas.

Antrajame kėlinyje rusai pradėjo aktyviai žaisti, tačiau 60-ąją minutę turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Po standartinės progos galiausiai rezultatą išlygino I.Slimani.

Rusams po šio įvarčio trauktis nebebuvo kur, nes tik pergalė šiame susitikime juos tenkino. 70-ąją minutę kraštu prasiveržęs Aleksandras Kerzhakovas atliko galingą smūgį, bet įvarčio jis negarantavo.

Per likusį laiką rusai spaudė Afrikos komandą, tačiau žaidimas nebuvo toks, kad būtų įmanoma sukurti progą įvarčiui ir galutinis rezultatas liko 1-1.

Kitose rungtynėse vietą aštuntfinalyje jau antrajame ture užsitikrinusi Belgija susigrūmė su Pietų Korėja. Minimaliu skirtumu belgai palaužė azijiečius ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Pirmajame kėlinyje komandos išsiskyrė be įvarčių, tačiau pačioje pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas belgų saugas Stevenas Defour.

Per kitas 45 minutes Pietų Korėjos futbolininkai nepasinaudojo žaidėjų pranašumu ir lemiamą įvartį 78-ąją minutę pelnė Janas Vertonghenas.

Pirmąją vietą H grupėje užėmusi Belgijos rinktinė aštuntfinalyje susitiks su JAV, o Alžyras kausis prieš Vokietiją.

Alžyras 1 - 1 Rusija

6' [0 - 1] A.Kokorin

60' [1 - 1] I.Slimani

Pietų Korėja 0 - 1 Belgija

78' [0 - 1] J.Vertonghen

45' S.Defour (Belgija) pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

Pietų Korėja: G Kim, S Y Yun, Y G Kim, H M Son, Y Lee, J C Koo (c), K Y Han, S Y Ki, C Y Lee, S W Kim, J H Hong.

Belgija: Courtois, Vertonghen, Fellaini, Mirallas, Mertens, Van Buyten, Defour, Lombaerts, Dembele, Januzaj, Vanden Borre.

Alžyras: Mbolhi, Belkalem, Halliche (c), Mesbah, Feghouli, Brahimi, Medjani, Slimani, Bentaleb, Djabou, Mandi.

Rusija: Akinfeev, Kozlov, Ignashevich, Glushakov, Kokorin, Kerzhakov, Berezutskiy (c), Shatov, Samedov, Fayzulin, Kombarov.