„Dainavos“ sporto direktorius: apie talentingus legionierius ir sezono finišą © „Dainava“ nuotr.

Po septynerių metų pertraukos į „Optibet A lygą“ sugrįžusi Alytaus DFK „Dainava“ likusią šešerių rungtynių atkarpą pasitinka dar labiau sustiprėjusia sudėtimi.

Atvykęs vartų sargas Tomas Švedkauskas prisijungė prie jau išvykusio Pauliaus Golubicko, Vytauto Lukšos, Deivydo Matulevičiaus ir Lino Klimavičiaus – visi šie žaidėjai yra atstovavę Lietuvos nacionalinei rinktinei.

Su pastaruoju papildymu „Dainava“ turės geresnes galimybes ne tik išlikti lygoje, bet ir pakilti į 7-ąją vietą, nuo kurios atsiliekama tik 4 taškais. Šį deficitą galima likviduoti jau per dvejas artimiausias rungtynes, jei bus įveiktas turnyro lentelės kaimynas Telšių „Džiugas“.

Tiesa, džiugiečiai per rinktinių pertrauką sužaidė svarbų kontrolinį mačą su Latvijos čempionato lydere Rygos RFS komanda, o 2 taškais atsiliekanti Gargždų „Banga“ taip pat gali pasivyti alytiškius – per likusius penkis mačus neteks žaisti su abiem pirmenybių lyderiais.

„Dainava“ nekantriai laukia artėjančios sezono atomazgos, o klubo sporto direktorius Rimas Kantaravičius su portalu alyga.lt pasidalino mintimis apie žinomo naujoko atvykimą ir pirmenybių finišą, taip pat – talentingus legionierius bei klubo ateitį.

– Kaip pavyko susitarti su Tomu Švedkausku?

– Tomas kurį laiką buvo be klubo, tad tokia situacija naudinga abiem pusėms. Jam reikalinga žaidybinė praktika, o mes neabejojame žaidėjo kvalifikacija, kuri mums padės per paskutines sezono rungtynes. Suprantama, kad dėl jo žaidimo artimiausiose rungtynėse spręs treneris, tačiau vartininkas netrumpą laiką treniravosi su „Sūduva“ – sulaukėme labai gerų atsiliepimų apie jo dabartinę formą.

Nors pastaruoju metu vartininko pozicijoje daug problemų neturime, tačiau dar vieno tos pozicijos žaidėjo ieškojome visą sezoną. Papildoma konkurencija ir aukšto lygio žaidėjas labiau motyvuos gynybos liniją ir kitus mūsų vartininkus, taip pat vienam iš jų gavus traumą ant suolo turėtume 16-metį, o laukia svarbiausios sezono kovos.

– Kaip vertinate klubo galimybes nenukristi žemiau 8-os vietos?

– Artimiausios dvejos rungtynės bus tikrai labai svarbios. Jei iškovotume jose pergales, galbūt galėtume kiek lengviau atsikvėpti, tačiau viskas galutinai spręsis lapkričio mėnesį. Tikime, kad Tomo Švedkausko atvykimas dar labiau sutelks komandą prieš svarbiausias sezono rungtynes.

Šiuo metu taktiniai dalykai yra antrame plane. Svarbiausia – parodyti didesnį norą ir kovingumą už varžovą aikštėje. 

– Savo gretose turite atsiskleidusį 20-metį Saidą Hamuličių. Kaip pavyko atrasti tokį žaidėją ir kaip seksis jį išlaikyti?

– Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos buvo nutrauktos kai kurios Belgijos, Nyderlandų ir Norvegijos lygos, todėl galėjome pasižvalgyti į futbolininkus būtent iš šių šalių. Į peržiūras atvyko apie 2–3 dešimtis žaidėjų, o pasilikome tris, vienas iš jų buvo Saidas. Kiti du futbolininkai vėliau gavo geresnius pasiūlymus ir išvyko.

Dėl to iš tikrųjų buvo gaila, kadangi lyga dėl tokių talentingų europiečių būtų labiau sekama – kalbu apie skautus ir stiprių Europos lygų klubų susidomėjimą.

Saidas su „Dainava“ turi kontraktą dar vienam sezonui, tačiau vargu, ar jį mums pavyks išlaikyti. Po labai gero sezono jis norės išvykti į stipresnę lygą, o mes jam kliūčių nedarysime, tačiau piniginę kompensaciją gautume.

– Savo ruožtu kitam talentingam žaidėjui – Kazeemui Aderounmu – pirmieji mėnesiai nesusiklostė taip sėkmingai.

– Kazeemas vis dar gydosi traumą ir reabilitacinio proceso dar nepradėjo – jam šeivikaulio lūžis. Labai gaila, kad jis patyrė tokią traumą, nes vis labiau adaptavosi komandoje ir įgavo žaidybinę formą, jam buvo numatyta pagrindinio puolėjo rolė.

Tai fiziškai labai stiprus žaidėjas, iš kurio daug laukiame ateityje – su juo sudaryta trejų metų sutartis. Kalbant apie panašaus amžiaus futbolininkus iš Afrikos, įprastai jų techninis lygis kiek silpnesnis, tačiau trūkumus kompensuoja fizinėmis savybėmis. Būna ir taip, kad po praleistų vienerių ar poros metų Europoje jiems kartais pristinga motyvacijos toliau tobulėti.

Kazeemas jau metus praleido „Ventspils“ klube ir toliau siekia aukštumų. Dedame į jį nemažas viltis ir tikimės, kad išsigydęs traumą pilnai atsiskleis.

– Kokios mintys dėl kito sezono?

– Darbas su žaidėjais dėl kontraktų kitiems metams vyksta jau dabar. Siekiame į savo gretas pasikviesti ir talentingų jaunų Lietuvos futbolininkų, tad dirbame ir šia kryptimi. 

Turime savo gretose ir tokį žaidėją kaip Liną Klimavičių, kuris mūsų klube atsitiesė, vėl sugrįžo į rinktinę ir joje rungtyniauja. Suprantama, kad norėtume, jog Linas ir toliau žaistų pas mus, bet jeigu jis gaus pelningesnį pasiūlymą iš užsienio, išvykti tikrai kliūčių nedarytume.

Labai retai pasitaiko, kai į aukščiausią lygą atėjęs klubas po metų ar dvejų pradeda kovoti dėl aukščiausių vietų – stebuklų nebūna. Kitais metais būtume dar labiau konkurencingi, tačiau klubo struktūra dar yra pakankamai nesustyguota, tad sieksime tobulėti ir čia, o ilgesnėje perspektyvoje kelti dar aukštesnius tikslus.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos