%p02003 Čekijos rinktinės puolėjas

Jau būdamas 20 metų gavo įpareigojančią pravardę - Ostravos Maradona - po to, kai dar atstovaudamas "Banik" klubą, pirmosiose dviejose rungtynėse už rinktinę įmušė po įvartį. Nuo tada jis tik patvirtina dosnius avansus. Kuomet "%c00045" užsidegė parsigabenti šį grynuolį į Britaniją, klubas arbitražiniame teisme laimėjo bylą prieš Darbo departamentą, kuris beveik du mėnesius nenorėjo duoti leidimo žaidėjui dirbti Anglijoje - trūko rungtynių už rinktinę. Unikalus greitis ir stulbinantis įvarčio pojūtis - tai savybės dėl kurių Barošas yra laikomas pavojingesniu net už Janą Kollerį (%p01257). To įrodymas - 16 įvarčių per 25 rungtynes už rinktinę ir realūs šansai ateityje pamušti užsistovėjusį Antonino Pučo rekordą - 34 įvarčiai už rinktinę. Jei nesutrukdys traumos, persekiojančios puolėją - 2/3 pastarojo sezonono Barošui nusirašė dėl kojos lūžio, patirto rugsėjį, kuomet jis susidūrė su Markussu Babbeliu (%p02082). Bet, atsigavęs vasarį, puolėjas jau įgijo formą, įmušęs keturis įvarčius per ketverias rinktinės rungtynes.

%p02805 Latvijos rinktinės puolėjas

Kuomet jį stebi už aikštės ribų, sunku įsivaizduoti, kad būtent su šiuo neaukštu jaunuoliu susietos pagrindinės Latvijos rinktinės atakos viltys. Bet tereikia puolėjui išeiti į aikštę, viskas akimirksniu pasikeičia. Techniškas, stiprų smūgį turintis, tikslo siekiantis, be dvejonių į kietas dvikovas besiveržiantis - tokia Aleksandro Starkovo komandos vizitinė kortelė - Maris Verpakovskis. Ne veltui praėjusią žiemą kartu su Kijevo "%c00137" ir Samaros "%c00113" už šį žaidėją kovėsi ir Anglijos Premier lygos atstovai. Puolėjas išsirinko Kijevą, kur greitai iškovojo vietą startinėje sudėtyje, kas pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Į Europos čempionatą Verpakovskis vyksta antroje rezultatyviausių latvių sąrašo pozicijoje - 12 įvarčių per 32 rungtynes. Jis turi vilties pavyti rinktinės draugą - Marianą Paharsą (%p02278), kurio sąskaitoje 15 įvarčių per 60 rungtynių.

%p02806 Rusijos rinktinės saugas

Rusijai Andrejaus galimybės jau seniai žinomos, tačiau Europai jo žaidimas gali tapti tikru atradimu. Roberto Poškaus komandos draugas dar nėra pasirodęs tokio aukšto rango turnyruose. Debiutavęs rinktinėje prieš 2002-ųjų metų Pasaulio čempionatą, jis į rinktinės finalinio turnyro sudėtį nepateko. Dabar jis gali pademonstruoti savo pagrindinius kozirius - didelį greitį, techniką ir taipogi stiprų smūgį. Kariaka jau domisi keli Anglijos Premier lygos klubai, or po Europos čempionato - ypač po sėkmingo žaidimo - negalima neigti, kad jis pratęs savo karjerą užsienyje.

%p01796 Italijos rinktinės puolėjas

Apeninuose žurnalistai jį vadina auksiniu Italijos futbolo berniuku. Simboliška, kad Cassano gimė kitą dieną po to, kai Enzo Bearzot ir kompanija 1982-ais metais laimėjo prieš vokiečius Pasaulio čempionato finale. Geros technikos, nestandartinių veiksmų aikštėje ir firminių perdavimų kulnu dėka Bari miestelio atstovas greitai tapo "%c00028" tifozių numylėtinis. Tiesa, jo charakteris toli gražu ne angeliškas. Treneris Fabio Capello pakankamai prisikentėjo nuo savo auklėtinio. Jis neretai kaltino jaunąjį puolėją susirgus žvaigždžių liga ir nenoru laikytis žaidimo disciplinos. Nežiūrint dažnų konfliktų, Cassano neseniai pasibaigusiame "Serie A" čempionate įmušė 14 įvarčių. Jei Trapattoni patikės jam vieną startinėje sudėtyje, tai jo atidirbtas žaidimas su %p01797 gali "Squadra Azzurai" atnešti nemažus dividendus.

%p00290 Vokietijos rinktinės puolėjas

Prieš 22 metus Brazilijoje gimęs puolėjas - vienas iš "kaltininkų" to, kad "%c00027" praminti "jaunais ir laukiniais". Kuranyi turi visus duomenis, kad tapti žvaigžde: kūno sudėjimas kaip %p01549, technika, greitis, smūgis abiejomis kojomis, sugebėjimas laimėti oro dvikovas. Praėjusiais metais jis, įmušęs 15 įvarčių, tapo ketvirtuoju Bundesligos rezultatyviausiųjų lentelėje. Šiais metais įmušė keturiais įvarčiais mažiau, bet vis tiek buvo geriausias savo komandoje. Puolėjo naudai kalba ir du paskutinieji du Vokietijos rinktinės įvarčiai į Šveicarijos vartus. O štai sekmadienį be traumuoto Kuranyi vokiečiai nesugebėjo įmušti vengrams. Pagrindinis puolėjo minusas - patirties trūkumas, todėl Rudi Volleris kol kas stato ant Bobičiaus (%p01610) ir Kloses (%p00066). Bet gal treneris prisimins, kad prieš du metus į Pasaulio čempionato finalą Vokietiją ištempė tada mažai kam žinomas puolėjas Klose?

%p01988 Anglijos rinktinės saugas

Dar žaisdamas už "West Ham", Lampardas pritraukė į save dėmėsį, kaip nestandartinis, protingas žaidėjas, galintis vienas pakeisti rungtynių eigą. Tiesa, iki pastarojo laiko jam trūko stabilumo. Bet praėjusį sezoną Lamps (angl. - lempos), kaip jį vadina rinktinės draugai, sužaidė taip sėkmingai, kad dvejonės dėl to, ar jis žvaigždė, atkrito savaime. Maža to, "%c00042" saugui pavyko, rodės, neįmanomas dalykas - įsiterpti į Anglijos rinktinės startinę sudėtį, iš ten išstūmus %p01876. Nėras abejonės tame, kad savo galingais smūgiais ir nestandartiniais perdavimas Lampardas ne kartą priešininkams kels sunkiai sprendžiamus uždavinius ir Europos pirmenybėse.

%p02129 Anglijos rinktinės puolėjas

Štai jau pusantrų metų futbolo pasaulis žavisi ir tuo pat metu stebisi Wayne'o Rooney fenomenu. "%c00051" puolėjo išvaizda ir gabaritai niekaip nesusiriša su profesionalaus futbolininko savoka. Bet Anglija pažinojo Paulą Gascoigne'ą, dėl to į fizinius Rooney "trūkumus" seniai užmerkė akis. Būdamas 18 metų žaidėjas turi tokį potencialą, kurį pats %p02009 įvertino kaip "geresnis, nei kas nors turėjo per pastaruosius 30 metų". Rooney turi gera smūgį, neblogą greitį ir fenomenalus aikštės matymas - būtent pastaroji savybė apsprendė jo vietą aikštėje: šalia Oweno. O trūkumus Rooney pavertė grėsmingu ginklu, išmokęs kovoti už kamuolį. Tiesa, tai jis daro taip atsidavęs, kad per dažnai pažeidžia taisykles. Bet keistis strazdanotasis anglas nesiruošia.

%p02789 Olandijos rinktinės saugas

Kuomet 1988-iais rinktinė pergalingai grįžo į Olandiją, keturmetis Snejderis kartu su tėvu stovėjo oro uosto kelio pakraštyje, ir sveikino savo numylėtinius. Birželio 9 dieną "%c00138" saugui sukanka 20 metų, jau antrus metus jis yra pagrindinis Amsterdamo klubo žaidėjas bei atkrintamųjų rinktinės rungtynių su Škotija didvyris (įvartis ir tris rezultatyvūs perdavimai). Jo pakilimas praėjusiais metais buvo ryžtingas: sausio 7 d. - perėjimas į pirmąją "Ajax" komandą, vasario 2 d. - debiutas Olandijos čempionate, kovo pabaiga - debiutas jaunimo rinktinėje, balandžio pabaiga - iškvietimas į nacionalinę rinktinę. Žaisti jis pradėjo "DOS" vaikų komandoje iš Utrechto, po to praėjo visus "Ajax" akademijos laiptelius. Vienodai gerai žaidžia abiejomis kojomis, vienas iš kozirių - gebėjimas atlikti baudos smūgius.

%p01133 Ispanijos rinktinės puolėjas

"%c00017" mokyklos auklėtinis jau yra vadinamas antruoju Rauliu (%p00203) ir jis yra pagrindinė ispanų viltis 2006-ųjų metų Pasaulio čempionate. Ir tai yra nežiūrint to, kad aukščiausiame lygyje "El Nino" ("Vaikas") žaidžia tik du metus. 2002-iais jis su savo klubu pakilo į pirmąjį Ispanijos divizioną ir iš karto įmušė 13 įvarčių, o šiame sezone su 19 įvarčių pasidalino 3-6 vietas rezultatyviausiųjų žaidėjų lentelėje. Patekimui į pirmąją šalies rinktinę Fernando Torresui prireikė metų: jis debiutavo Saezo komandoje rugsėjo pradžioje, kai ispanai svečiuose sutriuškino Portugaliją (0:3). Šių metų balandį jo pirmasis įvartis už rinktinę padėjo ispanams pasiekti lygiąsias rungtynėse su italais (1:1).

%p00782 Švedijos rinktinės saugas

Švedai žada tapti vienu iš Euro-2004 atradimu. O pačioje "Tre Krunur" rinktinėje didžioji vilčių dalis siejama su vienu ryškiausių naujosios kartos atstovų. Į šešėlį pasitraukė Ljunbergas (%p01619), pagrindinėje sudėtyje vietą prarado %p02269. Viskas dėl to, kad pagrindiniu švedų kamuolių atakai skirstytoju tapo 21 metų amžiaus Kallstromas. Vunderkindas dar "Haaken" klube iš periferijos atkreipė visos Švedijos dėmesį į save. Katės plastiškumas dirbant su kamuoliu, gebėjimas vienu perdavimu apnuoginti ginybą ir puikus žaidimo supratimas - ne veltui dar 1999-iais "Corriere dello Sport" įtraukė Kallstromą į daugiausiai žadančių Pasaulio futbolininkų dešimtuką. Tarp norinčių nupirkti jį iš "Djurgarden" šią žiemą buvo "%c00040", "Chelsea", "%c00056". Bet pats žaidėjas pasirinko kuklųjį "%c00067" - vieną pirmųjų laiptelių šlovingos karjeros kopėčiose. Kitu laipteliu Kallstromui gali tapti Euro-2004. Švedijoje tuo įsitikinę yra visi.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos