Futsal: baudinių serija ir portugalų kelionė į finalą © lff.lt nuotr.

Antraisiais FIFA pasaulio salės futbolo čempionato finalininkais tapo Portugalijos futbolininkai, kurie Kauno arenoje antrajame pusfinalyje po baudinių serijos nugalėjo Kazachstano rinktinę. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1, pratęsimas – 2:2.

Nepaisant to, kad dvikovos favoritais buvo vadinami portugalai, jų varžovai net nemanė pasiduoti. Iš labai arti pasitikdami portugalus, Kazachstano salės futbolininkai vos per dvi minutes pažeidė taisykles du kartus. Dar po minutės jie pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, tačiau džiaugsmas truko neilgai – portugalų paprašyti peržiūrėti epizodą teisėjai užfiksavo, jog kamuolys buvo palikęs aikštės ribas, todėl jis pasiektas ne pagal taisykles.

Kazachų net ir ši nesėkmė iš vėžių neišmušė. Pirmajame kėlinyje jie ir toliau ieškojo galimybių prie varžovų vartų ir tuo pačiu ne kartą vertė padirbėti vartininką Bebe. O jis darbavosi užtikrintai – pirmajame kėlinyje nė sykio neleido pagalvoti, kad kamuolys gali atsidurti vartų tinkle. Tiesa, kėliniui besibaigiant, po galingo smūgio kamuolys galingai sudrebino portugalų vartų konstrukciją. Portugalai į tai atsakė keliais nepavojingais smūgiais.

Po pertraukos vaizdas nesikeitė vos dvi minutes, o tuomet vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs Pany Varela smūgiu nuo virpsto pasiuntė kamuolį tinklą. Kazachai dar paprašė teisėjų video peržiūros, tikėdamiesi, jog prieš portugalams perimant kamuolį aikštės viduryje buvo prasižengta, tačiau vos kelias sekundes situaciją peržiūrėję arbitrai konstatavo, jog įvartis pelnytas pagal taisykles.

Logika lyg ir diktavo, kad praleidę įvartį, kazachai turėtų labiau pasislinkti į priekį, tačiau vaizdas aikštėje buvo atvirkščias. Būtent tuomet, kai portugalai išsiveržė į priekį, jie per kelias minutes sukūrė dar kelias pavojingiausias savo progas.

Nebeturėdama kur trauktis, Kazachstano rinktinė į savo atakas vis dažniau pradėjo įtraukinėti vartininką Leo Higuitą. Pastarasis kėlinio viduryje atliko net tris itin pavojingus smūgius (po vieno kamuolys sudrebino vartų konstrukciją), o po tų smūgių iniciatyvą į savo rankas perėmė kazachai.

Portugalų vartininkas Bebe ne kartą gelbėjo savo komandą, o rungtynėms skirtas pagrindinis laikas nenumaldomai artėjo į pabaigą. Likus 76 sekundėms, kazachai savo vartininką pakeitė penktu žaidėju ir vos per pusę minutės tai davė milžinišką naudą. Suklaidinę varžovus, net du šios šalies žaidėjai atsidūrė prie pat Bebe ginamų vartų bei vienas jų (Daurenas Nurgožinas) iš keliolikos centimetrų išlygino rezultatą.

Komandos persikėlė į pratęsimą. Portugalijos rinktinei tai buvo jau trečias pratęsimas šiose pirmenybėse. O jis prasidėjo portugalų pražanga ir realizuotu Douglaso Junioro baudos smūgiu. Sužaidus vos minutę pratęsime kazachai pirmąkart šiose rungtynėse išsiveržė į priekį.

Nebeturėdami kur trauktis, portugalai labai greitai išprovokavo penktąją varžovų pražangą, visiškai įsitaisė varžovų aikštės pusėje ir priešpaskutinę antrojo pratęsimo minutę rezultatą išlygino. Daugiau įvarčių įmušta nebuvo, tad laukė antroji baudinių serija šiame čempionate.

Burtai lėmė, kad tą seriją pradėjo kazachai. Pradžia sėkminga nebuvo – D. Junioras savo baudinio nerealizavo. Vėliau keturi smūgiai baigėsi įvarčiais, tačiau tikslių smūgių seriją nutraukė P. Varela. Nugalėtojo likimą lėmė penktieji bandymai. Arnoldo Knaubo smūgį atrėmė vartininkas, o Tiago Brito smūgiavo pernelyg gerai, kad kamuolys neatsidurtų vartų tinkle.

Portugalija keliauja į finalą, kuriame susikaus su Argentina. Kazachstanui čempionate lieka paguodos rungtynės dėl bronzos medalių su Brazilija. Finalinė dieną – spalio trečiąją (sekmadienį).

Rungtynės dėl trečios vietos startuoja 18, finalas – 20 valandą.