Į Afrikos taurės ketvirtfinalį pateko Kamerūnas ir Gambija © JumpStory nuotr.

2022 metų Afrikos Nacijų taurės šeimininkai Kamerūnas pateko į ketvirtfinalį, taip pat kaip ir Gambija šį pirmadienio vakarą.

Gambija aštuntfinalyje 1:0 įveikė Gvinėją. Pergalingą įvartį 71-ąją minutę pelnė vienas iš Gambijos lyderių, Musa Barrow.

Gale rungtynių taip pat po vieną žaidėją buvo išvaryti iš aikštės del dviejų geltonų kortelių (Yusupha Njie ir Ibrahima Sory Conte). Gvinėja šiose rungtynėse vertėsi be savo lyderio, Naby Keitos.

Turnyro šeimininkai Kamerūnas 2:1 palaužė nukraujavusią Komorų rinktinę. Pirmajame kėlinyje kamerūniečių gretose tikslus buvo Karlas Toko Ekambi, o antrajame jau 5-ąją savo įvartį šiame čempionate įmušė Vicentas Aboubakaras, padvigubinęs rezultatą.

Beje, šiandien Komorų rinktinė žaidė su gynėju vartuose, kadangi dėl COVID-19 neturėjo sveiko ir pasiruošusio vartininko. Rinktinės vartus gynė kairiojo krašto gynėjas Chaderas Alhadhuras, kuris rungtynių metu atlaikė du smūgius per trumpą laiko tarpą.

Negana to, 7-ąją rungtynių minutę iš aikštės buvo išvarytas komandos kapitonas, gynėjas Nadjimas Abdou už grubią pražangą.

Visgi rungtynėse intrigą pavyko sugrąžinti 81-ąją minutę, kai fantastišku baudos smūgiu įvartį pelnė Youssoufas M'Changama. Tačiau per likusią rungtynių dalį mažumoje anksti likusi Komorų rinktinė nesugebėjo išlyginti rezultato.

Ketvirtfinalyje Kamerūnas susitiks su Gambija.