Anglijos rinktinė - pasaulio čempionato aštunfinalyje. Vietą tarp 16 stipriausių planetos komandų Sveno Gorano Erikssono auklėtiniai užsitikrino ketvirtadienį, po atkaklios kovos 2-0 palaužę Trinidado ir Tobago ekipą.

Frankenstadion, Niurnbergas
41 tūkst. žiūrovų
Anglija 2 - 0 Trinidadas ir Tobagas
83' [1 - 0] Peter Crouch
90+1' [2 - 0] Steven Gerrard

P.Robinson; J.Carragher (58' A.Lennon), J.Terry, R.Ferdinand, A.Cole; D.Beckham, F.Lampard, S.Gerrard, J.Cole (75' S.Downing); M.Owen (58' W.Rooney), P.Crouch.

S.Hislop; C.Edwards, B.Sancho, D.Lawrence, C.Gray; C.Birchall, A.Whitley, D.Theobal (85' E.Wise), K.Jones (70' C.Glen); D.Yorke, S.John.

Anglija rungtynes pradėjo gerai ir beveik neleido Pietų Amerikos žemyno atstovams kontroliuoti kamuolio. Pirmąjį kiek realesnį šansą pasižymėti šeštąją minutę turėjo puolėjas Michaelas Owenas, tačiau vartininko Shaka Hislopo nesėkmingai atmuštą kamuolį puolėjas pasiuntė šalia vartų.

Nepaisant sėkmingos pradžios, Anglijos rinktinės spaudimas atslūgo ir žaidimas aprimo. Kuo toliau tuo sunkiau anglai rasdavo kelius pro sutankintą Trinidado ir Tobago gynybą ir rimtesnių problemų jai nesukeldavo.

Kitą pavojingą ataką neabejotini mačo favoritai surengė iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes, kai M.Owenas baudos aikštelėje sėkmingai sustabdė aukštą kamuolį ir perdavė jį Frankui Lampardui, tačiau šis iš maždaug dešimties metrų smūgiavo virš vartų.

Dar po kelių minučių Davidas Beckhamas į smogiamąją poziciją išvedė visiškai laisvą baudos aikštelėje paliktą Peterį Crouchą, tačiau aukštaūgis puolėjas, atsidūręs vienas prieš vartininką, smūgiavo labai netiksliai.

Prieš pat kėlinio pabaigą skelbiantį teisėjo švilpuką Anglijos rinktinę nuo neabejotino įvarčio išgelbėjo gynėjas Johnas Terry - po kampinio galva Sterno Johno smūgiuotą kamuolį vienas geriausių planetos gynėjų atmušė nuo tuščių vartų linijos.

Ilsėtis rinktinės išėjo esant lygiam rezultatui 0-0, o ambicijų laimėti taurę neslepianti Anglijos komanda turėjo apie ką pamąstyti.

Antrojo kėlinio pradžioje anglai taip pat buksavo. Tiesa, 56 minutę puikios progos pasižymėti neišnaudojo M.Owenas, kurio smūgis galva praskriejo visai šalia vartų. Po kelių minučių žaidybinės praktikos stokojantis futbolininkas buvo pakeistas.

Gausiai susirinkusių aistruolių palaikomi futbolo gimtinės atstovai rungtyniavo vis aštriau, tačiau ir toliau varžovų vartams grasino gana retai ir įvarčio pasiekti niekaip nesugebėjo.

69 minutę P.Crouchas išnaudojo savo ūgį smūgiuodamas galva po D.Beckhamo perdavimo, tačiau ir šį sykį kamuolys praskriejo virš vartų. 74-ąją minutę aktyviai į žaidimą įsijungęs krašto puolėjas Aaronas Lennonas suklaidino kelis gynėjus, įsiveržė į baudos aikštelę ir, bandydamas perduoti kamuolį, pataikė į Dwighto Yorke'o ranką, tačiau teisėjas 11 metrų baudinio neskyrė.

Ir galiausiai 83-ąją minutę tikslas buvo pasiektas - ir vėl D.Beckhamas perdavė kamuolį iš dešiniojo krašto, o P.Crouchas, dvikovoje įveikęs kur kas mažesnį už save gynėją, galva pasiuntė jį į S.Hislopo ginamų vartų tinklą. Nuo šios akimirkos rungtynių nugalėtojas tapo aiškus, o Trinidado futbolininkai nerodė didelių pastangų rezultatui išlyginti.

Jau per teisėjo pridėtą laiką persvarą padvigubino saugas Stevenas Gerrardas, puikiu ir neatriemiamu smūgiu iš 18 metrų antrą kartą šiame turnyre nuginklavęs sėkmingai rungtyniaujantį S.Hislopą.

Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė Anglijos rinktinės pergalę, tačiau pagrindo nerimui yra - žaidimas jau antrame mače iš eilės neturėjo džiuginti ne tik sirgalių, bet ir trenerių bei futbolo ekspertų.

Tuo tarpu Trinidado ir Tobago rinktinė ir toliau nesiliauja stebinti pasaulio pasiaukojamu žaidimu - nors šį kartą Leo Beenhakkerio auklėtiniams nepavyko iškovoti taškų, viena stipriausių senojo žemyno komandų turėjo su Karibų jūros salos ekipa turėjo daug vargo ir iškovojo pergalę tik paskutinėmis akimirkomis.


Statistika

Anglija - Trinidadas ir Tobagas

23 smūgiai 7
8 smūgiai į vartų stačiakampį 3
15 pražangos 19
7 kampiniai 3
2 nuošalės 2
1 įspėjimai 5
62% kamuolio kontrolės laikas 38%
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos