Latvių dovanėlė nepagelbėjo – U–17 rinktinė vėl buvo sutriuškinta

Lietuvos vaikinų U-17 rinktinė Jelgavoje užbaigė pasirodymą UEFA Europos čempionato atrankos turnyre. Nesėkmingai sužaistas antrasis kėlinys lėmė rinktinės pralaimėjimą bendraamžiams iš Latvijos rezultatu 1:4 (1:1).

Rolando Džiaukšto treniruojama rinktinė pirmoji džiaugėsi įvarčiu šiame susitikime – 6 minutę po Nojaus Grudžio smūgio Alanas Kangaras nukreipė kamuolį į savus vartus.

Latviai pasinaudojo proga išlyginti rezultatą 24 minutę, kuomet rungtynių teisėjas įžvelgė Airono Trakšelio pražangą ir skyrė baudinį. Smūgį nuo 11 metrų žymos taikliai atliko A. Kangaras.

Kėlinio pabaigoje vyravo atviras žaidimas ir abi komandos sukūrė puikias progas atakoje. Vien 40 minutę mūsiškiai atliko tris smūgius link varžovų vartų, nuo kurių pasiaukojančiai apgynė latvių vartininkas ir gynėjas. Arminas Soja prieš pat pertrauką atliko grėsmingą baudos smūgį.

Deja, antrasis kėlinys lietuviams susiklostė prastai. 54 minutę A. Kangaras atliko tolimą smūgį, o klastinga trajektorija skriejusio kamuolio neatrėmė Dovas Elzbergas, tad latviai įsiveržė į priekį 2:1.

Įgytą žaidimo kontrolę latviai 73 minutę pavertė trečiuoju įvarčiu, kurio autoriumi tapo Ivanas Patrikejevas. Nesėkmingas lietuvių gynėjų žaidimas 83 minutę lėmė dar vieną praleistą įvartį – po rikošeto atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė Davis Sedolas.

Savo pasirodymą Europos čempionato atrankos 2-ojoje grupėje baigė užimdami ketvirtą vietą. Paskutinės šios grupės rungtynėse vyks lapkričio 23 dieną tarp Švedijos ir Latvijos bendraamžių.

Rungtynių statistika: Lietuva – Latvija 1:4 (1:1)

Žiemgalos olimpinio centro stadionas, teisėjas Visar Kastrati (Kosovas)

Įvartis: 6 min. į savus vartus, 24 min. iš baudinio, 54 min. Alans Kangars, 73 min. Ivans Patrikejevs, 83 min. Dāvis Sedols (Latvija)

Įspėti: 14 min. Kipras Olšauskas, 23 min. Artiom Kočerga, 58 min. Arminas Soja (Lietuva); 47 min. Emīls Evelons, 78 min. Artūrs Janovskis (Latvija)

Lietuvos vaikinų U-17 rinktinės sudėtis: Dovas Elzbergas, Arminas Soja, Simas Venckevičius, Aironas Trakšelis, Nojus Grudis, Kipras Olšauskas (28 min. Ignas Paulikas), Artiom Kočerga, Matas Miškinis (78 min. Tomas Stelmokas), Romualdas Jansonas (45 min. Nidas Vosylius), Martynas Šetkus (71 min. Nojus Žitkauskas), Kristoferis Banevičius (78 min. Nedas Klimavičius). Atsargoje: Kristupas Džekčioras, Titas Milius.