M. Pochettino ir Tottenhamo Spurs: „Mes kovosime“ © JumpStory nuotr.

Mauricio Pochettino pratrūko: treneris liepė Tottenham vadovui Daniel Levy susirasti naują „stebuklingą vaikiną“, jeigu jis tikisi, kad Spurs staiga ims laimėti Premier ir Čempionų lygos trofėjus, esant tokiai padėčiai komandos viduje.

Nors Tottenham fanai neabejoja, kad Pochettino yra „magiškas“, vis dėlto situacija šiuo metu komplikuota.

Taip galvoja ir pats treneris, atvirai pareiškęs, kad „Danielis Levy man pasakė, kad mums reikia laimėti titulus, mums reikia laimėti Čempionų lygą ir Premier lygą. Galbūt jam reikėtų susirasti kitą stebuklingą vaikiną, kuris sugebėtų tai garantuoti“. Jis taip pat pridėjo, kad po paskutinio pralaimėjimo Nurnley ir Chelsea, kovoje dėl didžiojo prizo jo vadovaujamai komandai pasivyti Liverpulį ir Manchester City tapo beveik neįmanoma.

Pochettino prisijungė prie komandos dar 2014-taisiais. Tuomet jam buvo iškeltos sąlygos, reikalaujančios, kad Hotspur patektų į Top 4 iki kol bus baigtos naujojo komandos stadiono statybos. Tuo metu Hotspur turėjo nuolatinę vietą Čempionų lygoje, o šiemet kova dėl titulų klostėsi visai neblogai iki paskutiniųjų pralaimėjimų.

Ekspertai pastebi, kad Hotspur biudžetas, palyginus su kitomis komandomis, yra ganėtinai mažas, ir tai taip pat prisideda prie situacijos sudėtingumo.

Treneris sulaukia nemažai kritikos dėl nei vieno neiškovoto titulo, tačiau pats turi tvirtą nuomonę apie savo indėlį komandoje: „Turiu abejonių, bet ne dėl savo ateities šioje komandoje. Po penkerių metų, kuriuos praleidau čia, manau, kad puikiai dirbame visos komandos ir klubo labui. Sukūrėme nuostabią platformą darbui, padedame tobulėti jauniems žaidėjams — Dele Alli, Harry Kane, Harry Winks, bet viskam reikia laiko, taip pat ir šių žaidėjų ugdymui bei geriausio lygio pasiekimui. Žmonės mus vertina ir didina spaudimą, jeigu neiškovojame jokio trofėjaus, keldami įvairius klausimus. Ar tai teisinga, ar neteisinga? Ar mes žaidžiame viena sudėtimi, ar kitokia sudėtimi? Ar mūsų lygis išliko toks pats, ar mes tobulėjame? O gal priešingai — ar mūsų žaidimas prastėja? Girdžiu, kaip žmonės kalba, kad „Pochettino dirba su komanda jau penkerius metus ir dar nelaimėjo jokio trofėjaus“. Taip, mes nelaimėjome, bet tai, ko pasiekėme ir ką darome man yra svarbiau negu laimėti titulą. Pasakysiu tiek, kad mes neketiname keisti pagrindinų principų, kuriais komanda vadovaujasi“. 

Prieš šeštadienio derbį su Arsenal, Pochettino komentavo: „Negaliu pakeisti kitų nuomonės ir kiekvienas gali vertinti mus skirtingai. Būtent todėl jums ir sakau, kad jeigu Daniel pasakė man, kad kitą sezoną turime laimėti visus titulus, galbūt jam reikėtų susirasti kitą vaikiną, kuris galėtų tai garantuoti“.

Primename, kad 2014/2015 metų sezone Hotspur rikiavosi 5-toje vietoje, 2015/2016 metais — 3-ioje, sekantį sezoną komanda pasiekė 2-ąją vietą. Pernai laikėsi trejetuke, o šiemet kol kas taip pat rikiuojasi 3-ioje vietoje.

Futbolas — populiariausia sporto šaka pasaulyje, todėl nieko keisto, kad nors iki sezono pabaigos dar yra nemažai laiko, besidomintieji Premier bei Čempionų lygų mačų rezultatais prognozuoja ir komandų vietas galutinėje lentelėje, dalyvaudami futbolo lažybose.

Kaip bebūtų, Pochettino nusiteikęs kovoti: „Mes kovosime. Rasime būdų būti konkurencingais. Bet negalima įremti ginklo man į galvą ir sakyti „mes privalome laimėti“, jeigu kovoje naudojame kitokias strategijas negu kitos komandos".

Ne paslaptis, kad Pochettino teko dirbti sunkesnėmis sąlygomis. Paskutiniuosius pusantrų metų, kol buvo statomas naujas stadionas, komanda turėjo treniruotis ir žaisti Wembley stadione. Tačiau nepaisant visko, treneris tiki, kad tai, ką komanda sugebėjo pasiekti yra kur kas svarbiau negu titulo laimėjimas ir prideda, kad „būti geriausiųjų ketvertuke, žaisti Čempionų lygoje — prieš penkerius metus tai buvo tik svajonė. Žinoma, laimėti titulą ir iškelti į viršų trofėjų būtų nuostabu ir mes to norėtume. Dėl Brexit stadiono statybų kainos išaugo 30-40 procentų, todėl klubui dabar tenka milžiniška atsakomybė. Reikia išgyventi ir per ateinančius kelerius metus visiems išmokėti atlyginimus — tiek žaidėjams, tiek vadybininkams, tiek derybininkams ir visiems kitiems, tuo pačiu mokant pinigus bankui. O tai yra labai sunkus darbas bet kokiam klubui“.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos