N. Kesminas: C. Ronaldo tapo tik dujiniu pistoletu

Futbolo žurnalistas Nerijus Kesminas socialiniame tinkle aprašė pasaulio čempionato Katare aktualijas.

„Liko savaitė ir du žingsniai iki futbolo pasaulio šventojo Gralio. Žengti tuos žingsnius ir pasiimti pasaulio čempionams skirtą taurę gali tik keturios komandos.

1. Kroatija, vėl ir vėl siunčianti varžovams žinią - galite žaisti su mumis futbolą, bet bijokite baudinių serijos.

2018-aisiais Rusijoje ir dabar Katare „Vatreni“ laimėjo keturias tokias loterijas iš eilės - šiemet vartininkas Dominikas Livakovičius nuskausmino ne tik japonus, bet ir brazilus.

Tačiau šis ketvirtfinalis - daina ne apie tai, kaip laimėjo Kroatija. Labiau apie tai, kaip pralamėjo Brazilija.
Taip, Pele yra sakęs: „Jūs įmušite, kiek pajėgsite, mes - kiek norėsime“. Bet net jei tais laikais buvo taip, - nei patvirtinsiu, nei paneigsiu, nes manęs tada dar nebuvo, - dabartinė „Selecao“ negali sau leisti prabangos gauti kontrataką trys prieš tris iki prątesimo pabaigos likus porai minučių. Už tokius dalykus baudžiama, kad ir kas tu būtum.

Galima kalbėti apie tai, jog brazilų treneris Tite apsiskaičiavo nusprendęs, kad aikštės viduryje Casemiro ir Lucasas Paqueta gali priversti pagal jų taisykles žaisti Luką Modričių, Marcelo Brozovičių ir Mateo Kovačičių - tris banginius, ant savo pečių laikančius kroatų komandos futbolą. Bet, tiesą sakant, Zlatko Daličiui ir jo žaidėjams visai nesvarbu, kokias klaidas darė brazilai - jie jau namie, o Kroatija - pusfinalyje.

2. Argentina. Komanda, kuri čempionato pradžioje rūkė lovoje, užsnūdo, bet atsibudo dar prieš rimtam gaisrui įsiliepsnojant. Ribota išgasčio dozė pralaimėtose rungtynėse su Saudo Arabija privertė atsitokėti žaidėjus, o trenerį Lionelį Scaloni - ieškoti kitų futbolininkų komponavimo aikštėje principų.

Kol kas procesas vyksta sklandžiai - ketvirtfinalyje su Nyderlandais, nors ir praleido išlyginamąjį įvartį kone paskutinę antrojo kėlinio sekundę, „Albiceleste“ faktiškai visą laiką kontroliavo situaciją. Net ir baudinių serijoje, kurioje Emiliano Martinezas sugėrė kamuolius tinkamu metu tinkamoje vietoje bei po to kartu su Lioneliu Messi galėjo pamokyti gerų manierų olandų trenerį Louisą Van Gaalą: nuvertindamas mus prieš rungtynes, tamsta, praleidote progą patylėti.

Alexio MacAllisterio, Rodrigo De Paulo, Enzo Fernandezo, Juliano Alvarezo aikštėje supamas L.Messi vėl spindi. O Argentina - vis dar balne.

3. Marokas - toks... Pagerintas liūdnai pagarsėjusios 2004-ųjų Europos čempionės Graikijos modelis. Ne, jų futbolas kiek patrauklesnis akiai ir žaidėjai techniškesni už ano meto graikų, bet tai yra komanda, kuri, neskaitant keturių įvarčių kanadiečiams, per ketverias rungtynes įmušė tik triskart.

Kita vertus, tai yra komanda, kuri šiame čempionate praleido tik sykį ir prie televizorių ekranų jau pasodino Belgijos, Ispanijos ir Portugalijos futbolininkus, o ispanų treneriui Luisui Enrique'i išrūpino atleidimo lapelį. Cristiano Ronaldo ir kitus portugalus namo jie pasiuntė po agoniškos, bet pergalingos dvikovos pabaigos ketvirtfinalyje.

Panašu, kad Cristiano Ronaldo pasaulio čempionu taip ir netaps. Liūdna, bet faktas: CR7 nebėra mirtinas ginklas - geriausiu atveju dujinis pistoletas. Senstantis futbolo genijus nebegali sumedžioti grobio. Kiti komandos žaidėjai to dar negali padaryti tada, kai sunkiausia ir labiausiai reikia.

4. Prancūzija. Po pergalės prieš amžiną priešę Angliją ir treneris Didier Deschamps'as, ir vartininkas Hugo Llorisas akcentavo saviškių psichologinę tvirtybę, tapusią svarbiausiu koziriu.

Nepasiginčysi. Ypač po to, kai anglų kapitonas Harry Kane'as rungtynių pabaigoje turėdamas progą išlyginti rezultatą iš 11 metrų baudinio pasiuntė kamuolį ten, iš kur mes gauname palydovines nuotraukas.

Nieko nesisteminio: kartais atrodo, kad didžiausia bausmė anglams didžiuosiuose čempionatuose - baudinys į varžovų vartus. Kas jau kas, o „Trijų liūtų“ treneris Garethas Southgate'as tai puikiai žino - būtent jis neįmušė lemiamo serijos smūgio „Euro-1996" pusfinalio rungtynėse su Vokietija.

Kas toliau? Dvikovą su portugalais Marokas baigė be trijų pagrindinės sudėties gynėjų.

Gali būti, kad nė vienas jų nespės grįžti į pusfinalį su Prancūzija, todėl taip praretėjusiais dantimis „Atlaso liūtams“ bus neįtikėtinai sunku plėšyti varžovų gerkles. Juolab kad vaikytis teks Kylianą Mbappe, Olivier Giroud ir rungtynėse su anglais žaidimo ritmą pagavusį Antoine'ą Griezmanną.

Kroatų dvikovos su argentiniečiais scenarijų nuspėti daug sunkiau. Neabejotina tik tai, kad pagrindinis mūšio laukas bus vidurinis aikštės trečdalis - ten L.Scaloni yra pajėgus rasti atsakymų kroatų supertrejeto argumentams.

Ko nesinorėtų? Viskas vėl labai subjektyvu, bet finalo Kroatija - Marokas. Jie tarpusavyje jau žaidė grupėje. Rezultatas - 0:0.

Nesupraskite klaidingai - turinys nebuvo blogas, bet tai buvo tik grupės rungtynės. Finale - kitos rizikos, kita atsakomybė. Todėl baugu, kad vartai tokiame finale gali tapti ne rungtynių atributu, o scenos rekvizitu“, – rašė N. Kesminas.