Nuomonė: M.Owenas - Fergusono įžvalgumas ar klaida? © Eurofootball.lt
„%c00040“ strategas Seras Alexas Fergusonas žengė netikėtą bei prieštaringą žingsnį – daugiau nei du dešimtmečius „raudoniesiems velniams“ vadovaujantis specialistas į komandą kviečiasi puolėją Michaelą Oweną (%p02009). Puolėją, kuriuo viešai kol kas domėjosi tik toli gražu ne patys didžiausi „Hull“ bei „Stoke“ klubai, o neoficialiai – dar ir Birmingemo „Aston Villa“ ir „Portsmouth“. Ar šis sprendimas teisingas? Drįsčiau teigti, kad abiems pusėms geresnį variantą surasti būtų labai sunku.

Įdomu tai, kad 29 metų (dar ne veteranas, tiesa?) Owenas yra vienas rezultatyviausių visų laikų Anglijos rinktinės futbolininkų su 40 įvarčių per 89 rungtynes, tačiau, nepaisant to, žiniasklaida, ekspertai bei didžioji dalis futbolo mylėtojų vien britų salyne šiuo metu duotų ranką nukirsti, bet „rastų“ bent kelis šimtus geresnių puolėjų.

Toks požiūris gerokai perdėtas. Be jokių abejonių, Oweno žaidimas praėjusio sezono pabaigoje, kai „Newcastle“ ekipai, kuriai jis atstovavo, žūtbūt reikėjo įvarčių, tikrai negalėjo palikti labai gero įspūdžio. Patyręs futbolininkas aikštėje akivaizdžiai nerado vietos, jam trūko užsidegimo, noro kovoti.

Turbūt dėl to netrukus daug kas ėmė plačiai eskaluoti temą, neva Michaelas prarado meilę futbolui ir paniro į žirgų sportą, kuriuo laisvalaikiu domisi jau ne vieneri metai. Ėmė sklisti gandai, kad jis net gali baigti profesionalo karjerą, bet netrukus šios griežtai paneigtos informacijos skleidėjai turėjo pakratyti kišenes išmokėdami Owenui kompensaciją.

Nepaisant to, visi šie dalykai susidėjo į bendrą krūvą, kuri lėmė, kad Owenas šią vasarą nepateko į geidžiamiausių futbolininkų sąrašus, nors nuo šio mėnesio pirmosios dienos buvo laisvasis agentas – pasibaigus sutarčiai su „Newcastle“, kuri nebuvo pratęsta, buvusį „Liverpool“ bei Madrido „Real“ žaidėją galėjo kviestis bet kas. Jam atstovaujanti agentūra netgi sugalvojo išplatinti daug šypsenų sukėlusią kelių dešimčių puslapių brošiūrą, kurioje be populistinių pagiriamųjų žodžių dar buvo ir gydytojo komentarai, žadantys, kad traumos puolėjui karjeros nebegriaus.

Čia pasiekiame dar vieną aspektą, apie kurį kalbama labai daug – traumos, gerokai apkartinusios vieno talentingiausių pastarojo dešimtmečio Anglijos futbolininkų karjerą. Ir neverta galvoti kitaip – šiuo aspektu Fergusonas rizikuoja, mat Owenas yra linkęs į traumas, dėl kurių per keturis sezonus Niukaslyje sužaidė vos 79 rungtynes. Tačiau per jas įmušė pakankamai solidų įvarčių skaičių – 30, trečdalį iš jų praėjusį sezoną.

Reikia nepamiršti ir fakto, kad Owenas aikštėje yra labai priklausomas nuo saugų, mat yra iš tų puolėjų, kuriam progas reikia sukurti. Ir jis tikrai moka jas realizuoti. Jeigu Niukaslyje daugeliui kūrybingų žaidėjų pastarąjį sezoną buvo tikra žanro krizė, tai „Man Utd“ gretose, net ir be Cristiano Ronaldo, netrūksta didžių talentų, gebančių kurti pavojų prie varžovų vartų.

Tačiau Mančesteryje jam bent jau iš pradžių tikrai teks atsarginio vaidmuo, o tai reiškia mažesnį krūvį bei traumų galimybę, ir tik geras žaidimas galės įtikinti Fergusoną, kad jis ne veltui išleis tas keliasdešimt tūkstančių svarų per savaitę.

Pasvarstykime: ar tikrai „Man Utd“ reikia tikro puolėjo, už kurį būtų sumokama per 25 milijonus svarų, kai yra Dimitaras Berbatovas ir Wayne‘as Rooney? Ar tikrai reikia dar vienos žvaigždės, kuri, panašiai kaip Tevezas, atvirai reikštų nepasitenkinimą dėl to, kad dažnai lieka ant atsarginių suolo? Tai kenkia ne tik atmosferai drabužinėje, bet ir rezultatams. Dėl to Fergusonas priėmė atsargų sprendimą – pasiūlė sutartį Owenui, kuris tikrai bus dėkingas už suteiktą progą vėl grumtis Čempionų lygoje, bet negalės reikšti didelių pretenzijų, ypač jei pats nepateisins vilčių.

Stengtis jis turės dėl ko – Anglijos rinktinės treneris Fabio Capello jo senokai nekviečia į nacionalinę komandą, bet pereidamas į „Man Utd“ puolėjas vėl turėtų patraukti jo dėmesį. Juk kitais metais vyks pasaulio čempionatas, o Mančesteryje bus proga rungtyniauti greta kito rinktinės puolėjo Rooney.

Ir galite neabejoti – „Man Utd“ jam nemokės tų maždaug 115 tūkstančių svaro sterlingų per savaitę, kurie buvo mokami „Newcastle“ klube (dar bent 15 žaidėjų šioje komandoje uždirbo daugiau nei 50 tūkstančių per savaitę, bet tai nepadėjo išvengti kritimo žemyn). Didžioji dalis atlygio priklausys nuo sužaistų rungtynių arba įmuštų įvarčių skaičiaus, todėl šis žingsnis net ir nesėkmės atveju „Man Utd“ brangiai neatsieis.

Juolab ir Fergusonas turės kuo pasidžiaugt – Mančesteryje jis Oweną norėjo matyti jau gerokai anksčiau, tačiau tuomet nepavyko pasiekti susitarimo su futbolininko tėvu ir šis pasirinko „Liverpool“.

„Man Utd“ sirgaliams taip pat neverta panikuoti – Fergusonas išleis sumą, likusią po C.Ronaldo perėjimo į „Real“. Išleis ir veikiausiai įsigys bent vieną futbolininką, kurį didžioji dalis sirgalių priims gerokai džiaugsmingiau – ryškią arba augančią žvaigždę. Taip bus pamalonintos ir masės, ir sustiprinta sudėtis. Bet tai nereiškia, kad multimilijonus kainuojantys žaidėjai gali būti geri. Anaiptol. Kainos ir kokybes santykio prasme Oweno įsigijimas gali būti vienas geriausių sandorių šią vasarą.

Net jei ir Owenas, garsėjantis nepaprastai dideliu pasitikėjimu savo jėgomis, nesužibės, o skeptikai plos rankomis besidžiaugdami savo išmone, Fergusonas neturės dėl ko pernelyg liūdėti – jis ėmėsi lošimo, kuriame gali tik išlošti, patirdamas minimalius nuostolius.


Straipsnio autoriaus nuomonė yra subjektyvi ir negali būti sietina su „Eurofootball.lt“ portalo nuomone.