Paplūdimio futbolo rinktinė pralaimėjo Kazachstano atstovams © futsal.lt

Portugalijoje vykstančio Europos paplūdimio čempionato B diviziono superfinalo etapo antrose grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 1:3 nusileido Kazachstanui bei patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Įvartį Sahibo Mammadovo auklėtiniams pelnė Mantas Makutunovičius.

Nuostabią pergalę ketvirtadienį iškovojusi Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė dvikovą su kazachais pradėjo ant tos pačios bangos. Sužaidus vos 90 sekundžių, po įžaisto kamuolio nuo kampinio gairelės pasižymėjo M. Makutunovičius. Jam tai jau trečiasis įvartis turnyre.

Deja, ties tuo geriausi lietuvių dalykai ir baigėsi. Dar pirmajame kėlinyje Kazachstano rinktinės vartininkas sėkmingai žongliruodamas kamuolį atliko smūgį į lietuvių vartus ir rezultatas tapo 1:1.

Antrojo kėlinio pradžioje iš artimo nuotolio Dmitrijus Pereviortovas išvedė Kazachstaną į priekį, o trečiajame kėlinyje tas pats D. Pereviortovas įspūdingu smūgiu per save persvarą padidino iki dviejų įvarčių.

Rungtynių statistika

Priminsime, kad lietuviai į Portugaliją išvyko ne stipriausios sudėties. Prieš pat superfinalo etapą net keturiems mūsų rinktinės žaidėjams diagnozuotas koronavirusas.

Per dvejas rungtynes lietuviai iškovojo tris taškus bei dar neprarado vilčių pakovoti dėl vietos kito sezono Europos čempionato A divizione. Tam reiks nugalėti graikus bei tikėtis palankaus rezultato Kazachstanas – Turkija rungtynėse.

Lietuvos – Graikijos susitikimas įvyks rytoj. Tik pirmą vietą grupėje užėmusi komanda kovos dėl patekimo į A divizioną.

Pralaimėjimas Kazachstanui buvo jau trečiasis šiais metais. Kiek anksčiau kazachai mūsiškius nugalėjo atrankoje į pasaulio čempionatą, vėliau – Europos čempionate.