Pasaulio futsal čempionato finale triumfavo Portugalija © lff.lt nuotr.

Po dvidešimt penkerių metų į Europą sugrįžęs FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas – baigtas. Paskutinę turnyro dieną sužaistos dvejos rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad naujaisiais čempionais pirmąkart istorijoje tapo Portugalijos salės futbolininkai.

Portugalai po įspūdingos kovos nugalėjo dabar jau buvusią pasaulio čempionę Argentiną. Ne ką mažiau intriguojanti buvo ir kova dėl trečiosios vietos. Čia dukart deficitą turėjusi Brazilijos rinktinė įveikė Kazachstaną.

REZULTATAI

Brazilija – Kazachstanas 4:2;

Argentina – Portugalija  1:2;

AUKSINIS BATELIS

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapo brazilas Ferrao. Dvikovoje dėl bronzos jis pelnė savo devintąjį įvartį ir to užteko, kad jis rezultatyviausių futbolininkų rikiuotėje aplenktų aštuonis kartus pasižymėjusį portugalą Pany. Pastarasis finale pasižymėjo dubliu.

Priminsime, kad 2016 metų rezultatyviausiu žaidėju tapęs Ricardinho tąsyk sumušė dvylika įvarčių.

MAŽASIS FINALAS

Rungtynės tarp Brazilijos ir Kazachstano nė iš tolo nepriminė nei pusfinalio, nei ketvirtfinalio etapo dvikovų, nes čia nuo pat pradžių dominavo puolimas. Nepaisant to, kad abiejų rinktinių žaidėjai prieš akistatą kalbėjo apie milžinišką pergalės svarbą, tačiau vaizdas aikštėje labiau priminė norą susirinkusiai publikai padovanoti šventę.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas tik įpusėjus kėliniui, tačiau dar iki to pirmo įvarčio ne kartą pasižymėti galėjo ir vieni, ir kiti. Pirmieji pramušė kazachai, kurie po gražios kombinacijos privertė brazilų vartininką Guittą įsimušti įvartį į savo vartus.

Tuomet kazachai turėjo visas galimybes skirtumą padvigubinti, tačiau net du kartus iš vartų kamuolį išmušė gynėjai. O tuomet futbolo klasika – neįmuši tu, įmuš tau. Tiesa, šįkart ši klasika buvo kiek šiuolaikiškesnės versijos, nes įmušė ne brazilai, o įsimušė patys kazachai. Įsimušė labai apmaudžiai – gynėjas elementarioje situacijoje iš aikštės vidurio sugalvojo atmesti kamuolį vartininkui, pastarasis nebuvo pasiruošęs perdavimui ir rezultatas tapo 1:1.

Itin intriguojančiai klostėsi paskutinės dešimt susitikimo minučių. Iš pradžių brazilai įmušė įvartį, tačiau po peržiūros teisėjai jį atšaukė. Neprabėgus nei minutės, į priekį išsiveržė kazachai, tačiau dar per keturias minutes praleido tris įvarčius, kurie brazilams lėmė bronzos medalius.

FINALAS

Dar prieš prasidedant dvikovai tarp Argentinos ir Portugalijos buvo aišku, kad šiomis rungtynėmis baigsis legendinio Ricardinho karjera rinktinėje. Vienas geriausių visų laikų salės futbolininkų apie tai buvo pareiškęs dar prieš prasidedant čempionatui.

Galima sakyti, kad ir finale Ricardinho suvaidino labai reikšmingą vaidmenį. Esant lygiam žaidimui Cristianas Borruto jam smogė į krūtinę ir už tai užsidirbo raudoną kortelę. Įgiję kiekybinę persvarą, portugalai (konkrečiai tas pats Ricardinho) vos po kelių sekundžių sukirto kamuolį į virpstą. Dar po kelių akimirkų Pany klaidos nebekartojo ir Portugalija išsiveržė į priekį.

Po įvarčio žaidimas nepasikeitė. Ir toliau dvikovoje netrūko įtampos, netrūko progų ir netrūko dramos. Galiausiai, po kampinio Pany užtikrintu smūgiu skirtumą padvigubino.

Argentina itin greitai fantastišku smūgiu sumažino savo atsilikimą. Tuomet iki dvikovos pabaigos buvo likę dvylika minučių ir tos dvylika minučių tapo tikra čempionato puošmena.

Likus keturioms minutėms, Argentina vartininką pakeitė penktu žaidėju, dar po minutės nedaug trūko, kad į portugalų vartus būtų skirtas šešių metrų baudinys, o paskutinį šansą argentiniečiai susikūrė likus keturioms sekundėms iki dvikovos pabaigos.

Portugalija atsilaikė ir ji – naujoji pasaulio čempionė.