PČ atranka: portugalai sutriuškino vengrus, Nyderlandai nusileido Bulgarijai (VIDEO)

Šį vakarą sužaisti dar devyni pasaulio čempionato atrankos susitikimai Europos grupėje.

Dėl pirmosios A grupės vietos besikaunanti Švedija namuose užtikrintai įveikė Baltarusijos futbolininkus. Nugalėtojus dar neįpusėjus pirmajam kėliniui į priekį išvedė Emilis Forsbergas, o jam po pertraukos pasižymėjus dar kartą darbą užbaigė Marcusas Bergas bei Isaacas Thielinas.

Jau po kelių valandų lyderių poziciją čia susigrąžino prancūzai, svečiuose įveikę Liuksemburgo nacionalinę ekipą. Tiesa, mačas buvo kur kas atkaklesnis nei tikėtasi, o aikštės šeimininkai netgi buvo išlyginę rezultatą. Vis dėlto, pusiausvyra laikėsi tik kelias minutes ir Antoine'o Griezmanno 11 metrų baudinys bei atrasis Olivier Giroud įvartis leido triumfuoti "Les Bleus".

Staigmena užfiksuota Bulgarijoje, kur Spaso Delevo dublis atvedė namuose rungtyniavusią rinktinę į pergalę prieš Nyderlandus. Danny Blindo auklėtiniai nukrito jau į ketvirtąją poziciją.

B grupės mažylių akistatoje tarp Andoros bei Farerų salų užfiksuotos nulinės lygiosios, o Latvijos rinktinė vienintelio Josipo Drmičiaus tikslaus smūgio dėka išvykoje krito prieš penktąją pergalę iškovojusius šveicarus.

Paskutiniame šios grupės susitikime Portugalija privertė pasiduoti vengrus. Europos čempionus į priekį išvedė Andre Silva, o vėliau dar dukart pasižymėjo Cristiano Ronaldo.

H grupėje Bosnija ir Hercegovina 5-0 sudaužė Gibraltarą. Čia dublį pelnė Vedadas Ibiševičius bei po vieną įvartį pridėjo Avdija Vršajevičius, Edinas Višča ir Erminas Bičakčičius.

Rungtynės tarp ketvirtąją bei penktąją vietas užimančių Kipro ir Estijos vienuolikių baigėsi be įvarčių, o Belgija bei Graikija išsiskyrė lygiosiomis 1-1.