"Premier" lygos apžvalgos III dalis: kandidatai žaisti Europoje

Šeštadienį rungtynėmis tarp „Machester United“ ir „Tottenham Hotspur“ startavo Anglijos „Premier“ lyga. Šiame 4 straipsnių cikle rašoma apie tai, ką tarpsezoniu nuveikė kiekvienas klubas, ir kaip yra vertinami kiekvieno klubo šansai ateinančiame sezone.

Šiandien bus apžvelgti dar 5 klubai, tarp kurių kelios komandos, kurios tikisi išlikti turnyrinės lentėlės viduryje. Taip pat tos ekipos, kurios tikisi, kad jų sezonas susiklostys taip gerai, jog kitąmet jie galės save parodyti Europinėse pirmenybėse.

Stoke City

Praėjęs sezonas: 9 vieta „Premier“ lygoje.
Istorija „Premier“ lygoje: 8 sezonai, aukščiausia vieta - 9 (dukart).
Komandą papildė: Glenas Johnsonas (nemokamai iš „Liverpool“); Shay`us Givenas (nemokamai iš „Aston Villa“); Moha (nemokamai iš „Barcelona B“); Ibrahimas Afelay`us (nemokamai iš „Barcelona“); Marcas Van Ginkelis (išsinuomotas iš „Chelsea“); Jakobas Haugaardas (už 600 tūkstančių eurų iš „FC Midtjylland“); Philippas Wollscheidas (už 3,8 milijono eurų iš „Bayer Leverkusen“); Joselu (už 8 milijonus eurų iš „Hannover 96“).
Komandą paliko: Robertas Huthas (už 4,2 milijono eurų į „Leicester City“); Stevenas N`Zonzi (už 9 milijonus eurų į „Leicester City“); Asmiras Begovičius (už 11 milijonų eurų į „Leicester City“).
Lažybų bendrovių prognozės: Patekimo tarp 6 geriausių komandų koeficientas 17.

Šį sezoną „Stoke City“ ekipą paliko trys patyrę žaidėjai. Jei Roberto Hutho praradimo ekipa beveik nejaus, tai Asmiro Begovičiaus išvykimas gali būti labai skaudus. Nors klubas vasarą įsigijo du vartininkus, tačiau akivaizdu, kad didžiausias krūvis kris ant komandos senbuvio Jacko Butlando pečių. Kaip šiam 22-ejų futbolininkui pavyks susitvarkyti su pagrindinio vartininko pareigomis stipriai įtakos tai, kurioje vietoje sezoną užbaigs jo ekipa.

Kitas žaidėjas, kurio netektis neigiamai atsilieps ekipai yra Stevenas N`Zonzi. Saugas praėjusį sezoną rungtyniavo visuose mačuose, tad klubo sudėtyje atsirado skylė, kurią komandos treneris Markas Hughesas turės užpildyti. Artėjant sezono pradžiai, panašu, kad į šią vietą taikosi „Chelsea“ klubui priklausantis Marcas Van Ginkelis. Saugas praėjusio sezono pabaigoje išsikovojo vietą „Milan“ ekipoje, tad iš jo šį sezoną „Stoke City“ klube tikimasi dar daugiau nei iki šiol.

Nors labiausiai žinomas ekipos naujokas yra Ibrahimas Afelay`us, tačiau iš šio žaidėjo vargu ar galima laukti įspūdingų pasirodymų. „Barcelona“ klube taip niekad ir neįsitvirtinęs futbolininkas praėjusį sezoną nesugebėjo tapti svarbiu žaidėju net „Olympiakos“ ekipoje, tad nepanašu, kad jis tokiu taps dar aukštesniame lygyje.

Jei „Stoke City“ klubas sugebės pakeisti ekipą palikusius lyderius, galima manyti, jog jų sezonas ir vėl baigsis turnyrinės lentelės viduryje. Tačiau tikėtis, kad jie padarys šuolį į viršų būtų gana naivu. Jei jaunasis Jackas Butlandas nesugebės susitvarkyti su uždaviniais vartininko pozicijoje, ekipa gali nukristi net iki tos vietos, kuriose atsidūrusios komandos išsiunčiamos į „Championship“ pirmenybes.

Swansea City

Praėjęs sezonas: 8 vieta „Premier“ lygoje.
Istorija „Premier“ lygoje: 5 sezonai, aukščiausia vieta - 8 (praėjusių metų sezone).
Komandą papildė: Andre Ayew (nemokamai iš „Olympique Marseille“); Kristofferis Nordfeldtas (už 850 tūkstančių eurų iš „SC Heerenveen“); Franckas Tabanou (už 4,9 milijono eurų iš „Saint-Etienne“); Ederis (už 7 milijonus eurų iš „Braga“).
Komandą paliko: Jazzas Richardsas (už 705 tūkstančius eurų į „Fulham“).
Lažybų bendrovių prognozės: Patekimo tarp 6 geriausių komandų koeficientas 15.

Praėjęs sezonas buvo pats sėkmingiausias „Swansea City“ klubo istorijoje. 8-tą vietą „Premier“ lygoje užėmęs klubas, atrodo, yra pasiryžęs savo pozicijų neužleisti ir šiemet.  Komanda ne tik išlaikė visą sezoną užbaigusią sudėtį, bet ir sugebėjo pasistiprinti.

Didžiausias vasaros transferas „Swansea City“ klubą papildė nemokamai. Ganos rinktinės lyderis Andre Ayew kairiajam klubo kraštui atneš stabilumo ir kokybės. Itin sėkmingai praėjusį sezoną pabaigęs saugas pirmą kartą rungtyniaus už Prancūzijos ribų, tačiau didelė tarptautinio futbolo patirtis jam turėtų padėti apsiprasti naujose pirmenybėse.  Ayew tik dar labiau sustiprins jau ir taip stipriausią ekipoje saugų grandį.

Kitas žaidėjas, kuris gali ryškiai sustiprinti ekipą, yra Portugalijos rinktinės puolėjas Ederis. Nors šiam žaidėjui nesiseka pademonstruoti gebėjimų tarptautinėje arenoje ir tapti 20 įvarčių per sezoną pelnančiu žaidėju, tačiau Ederis gali padėti komandai ne tik mušdamas įvarčius. Kovingas ir tvirtai sudėtas puolėjas turės užduotį pakeisti pernai sausį ekipą palikusį Wilfriedą Bony, tad lengva portugalui tikrai nebus.

Nors pernai po Wilfriedo Bony pardavimo dauguma skeptikų manė, jog „Swansea City“ nusiris į turnyrinės lentelelės dugną, komanda išlaikė savo pozicijas „Premier“ lygoje. Šiemet vasarą klubas iššaugojo pagrindinius žaidėjus, tad gerbėjai prieš sezoną neturi dėl ko nerimauti. Komanda šiemet bus dar labiau susižaidusi ir turėtų mažų mažiausiai išlikti aukščiausiame Anglijos divizione.

Everton

Praėjęs sezonas: 11 vieta „Premier“ lygoje.
Istorija „Premier“ lygoje: lygoje be pertraukų rungtyniavo nuo pat pirmo sezono, aukščiausia vieta – 4 (2004-2005 metų sezone).
Komandą papildė: Tomas Cleverley (nemokamai iš „Manchester United“); Davidas Henenas (už 280 tūkstančių eurų iš „Olympiacos“); Gerardas Deulofeu (už 6 milijonus eurų iš „Barcelona“).
Komandą paliko: Antolinas Alcarezas (nemokamai į „Las Palmas“); Sylvainas Distinas (nemokamai į „Bournemouth“).
Lažybų bendrovių prognozės: Patekimo tarp 6 geriausių komandų koeficientas 4.

Nors praėjęs sezonas „Everton“ ekipai susiklostė tikrai ne taip, kaip norėtųsi, rimtų pokyčių komandos vadovybė nesiėmė. Klubas nusprendė nekeisti trenerio bei pasitikėti savo esama sudėtimi.

Vienas iš dvejų(Davidas Henenas įsigytas į jaunimo ekipą) šią vasarą „Everton“ papildžiusių futbolininkų yra Anglijos rinktinės žaidėjas Tomas Cleverley`us. Saugas pastaruoju metu priklausė „Manchester United“ klubui ir labai dažnai susilaukdavo šios komandos fanų kritikos. Tačiau naujame klube Cleverley`us turės puikią progą įrodyti, kad jo žaidimas buvo nuvertintas be pagrindo. Anglo kontraktas su buvusia ekipa baigėsi, tad „Everton“ klubas įsigijo šį žaidėją be didelės finansinės rizikos. Įsigiję futbolininką be perėjimo mokesčio, iš šio sandorio jie gali tik sustiprėti.

Gerardas Deulofeu jau yra puikiai pažįstamas „Everton“ klube – saugas 2013-2014 metų sezone jau žaidė komandoje nuomos pagrindais. Po praėjusio sezono pabaigos, kurioje jis prarado vietą „Sevilla“ rotacijoje, Deulofeu vertė krito, ir „mėlynieji“ nusprendė pasinaudoti situacija įsigydami žaidėją už mažesnę kainą. Dar neseniai vienu talentingiausių savo kartos žaidėjų pasaulyje laikytas dešiniojo krašto saugas turės kaip reikiant paplušėti, kad susigrąžintų šį vardą. Tam, kad sėkmingai pradėtų sunkų kelią šio tikslo link, ispanas visų pirma turės nukonkuruoti labiau patyrusius komandos draugus „Everton“ klube.

Jei komanda gali jausti pasitikėjimą saugų bei puolimo linijomis, tai komandos gynyba dar turėtų sulaukti pastiprinimo. Šiuo metu jų sudėtyje yra vos šeši gynėjai iš kurių tik du žaidžiantys centre, tad be komandos papildymo išvengti svyravimų žaidžiant ilgą ir varginantį sezoną bus tiesiog neįmanoma. Nuo tolimesnio pastiprinimo priklausys ir tai, kokio rimtumo iššūkį „Everton“ klubas sugebės mesti pirmaujančioms ekipoms. Nesulaukus papildymo gynyboje komandos gali laukti dar vienas nuviliantis sezonas.

Southampton

Praėjęs sezonas: 7 vieta „Premier“ lygoje.
Istorija „Premier“ lygoje: 17 sezonų, aukščiausia vieta – 7 (praėjusių metų sezone).
Komandą papildė: Maartenas Stekelenburgas (išsinuomotas iš „Fulham“); Stevenas Caulkeris (išsinuomotas iš „Qeens Park Rangers“); Cuco Martina (už 1,5 milijono eurų iš „Twente“); Cedričius Soaresas (už 6,5 milijono eurų iš „Sporting“); Juanmi (už 7 milijonus eurų iš „Malaga“); Jordy Clasie už 12 milijonų eurų iš „Feyenoord“);
Komandą paliko: Nathanielis Clyne`as (už 17,7 milijono eurų į „Liverpool“); Morganas Schneiderlinas (už 35 milijonus eurų į „Manchester United“).
Lažybų bendrovių prognozės: Patekimo tarp 6 geriausių komandų koeficientas 3.

Jau tapo įprasta matyti, kad po sėkmingo sezono „Premier“ lygoje „Southampton“ ekipa parduoda savo lyderius ir į jų vietą nusiperka talentingus žaidėjus. Ne išimtis ir ši vasara – klubą paliko du savo vertę įrodę futbolininkai, o juos pakeitė mažiau žinomi žaidėjai.

Didžiausias ekipos nuostolis prieš šį sezoną yra Morgano Schneiderlino pardavimas „Manchester United“ klubui.

Prancūzas, nepaisydamas jį sezono metu kamavusių traumų, sugebėjo įsitvirtinti kaip vienas iš geriausių atraminių saugų „Premier“ lygoje. Jį pakeisti įsigytas komandos trenerio Ronaldo Koemano tautietis, buvęs „Feyenoord“ ekipos kapitonas Jordy Clasie. Nors olandas ir yra savo nacionalinės rinktinės narys, pakeisti išvykusį Schneiderliną bus nelengva. Visgi prancūzas šiame klube žaidė net septynerius metus ir buvo sirgalių numylėtinis.

Kitas žaidėjas, kuriam išvykus komandoje atsirado spraga – dešinysis krašto gynėjas Nathanielis Clyne`as. Į jo vietą buvo įsigytas, smarkiai pastaruoju metu tobulėjęs Cedričius Soaresas. Gynėjo progresas nepraslydo pro akis ir Portugalijos rinktinės treneriams, kurie pastaruoju metu Soaresui atranda vietos rinktinės stovyklose. Jei žaidėjas ir toliau progresuos taip smarkiai, Clyne`o praradimas jau greitu metu bus kompensuotas.

Nors ir šiemet ekipa pardavė du pagrindinius ekipos žaidėjus, „Southampton“ klubas ir vėl kėsinsis į Europines varžybas. Ši ekipa pasižymi tuo, kad sugeba surasti tinkamus futbolininkus savo žaidimo sistemai, tad tenka manyti, kad ir šios vasaros pirkiniai prie klubo pritaps be didesnių problemų. Pakovoti dėl Čempionų lygos varžybų gal ir nepavyks, tačiau antrus metus iš eilės iškovoti vietą Europos lygoje yra visai realu. Akivaizdu, kad ir šiemet prieš „Southampton“ ekipą lengva nebus niekam.

Tottenham Hotspur

Praėjęs sezonas: 5 vieta „Premier“ lygoje.
Istorija „Premier“ lygoje: lygoje be pertraukų rungtyniavo nuo pat pirmo sezono, aukščiausia vieta – 4 (dukart).
Komandą papildė: Kieranas Trippieras(už 4,9 milijono eurų iš „Burnley“); Kevinas Wimmeris (už 7 milijonus eurų iš „Koln“); Tobis Alderweireldas (už 16 milijonų eurų iš „Atletico“);
Komandą paliko: Younesas Kaboulas (už 4,3 milijono eurų į „Sunderland“); Lewisas Holtby (už 6,5 milijono eurų į „Hamburger“); Vladas Chirechesas (už 7 milijonus eurų į „Napoli“); Benjeminas Stambouli (už 8,6 milijono eurų į „Paris Saint-Germain“); Etienne Capoue (už 8,9 milijono eurų į „Watford“); Paulinho (už 14 milijonų eurų į „Guangzhou Evergrande Taobao“).
Lažybų bendrovių prognozės: Patekimo tarp 6 geriausių komandų koeficientas 1,6.

Atrodo, kad svarbiausias šios vasaros tikslas „Tottenham Hotspur“ klube buvo parduoti tuos futbolininkus kurie nebuvo tvirti startinės sudėties žaidėjai. Komandą paliko daugybė futbolininkų, kurie pernai aikštėje pasirodė po 10-15 kartų. Jauniausia „Premier“ lygos ekipa į jų vietą pasiryžusi statyti savo talentingąjį jaunimą.

Visi Londono klubo pirkiniai įsigyti šį tarpsezonį buvo gynėjai. Garsiausias iš jų - Tobis Alderweireldas. Belgas pernai buvo nuomotas „Southampton“ klubui ir puikus jo pasirodymas šioje ekipoje neliko nepastebėtas. Iš 16 milijonų kainavusio žaidėjo yra tikimasi, kad jis bus kertinis žaidėjas gynybos šerdyje. Tiesa, Alderweireldas jau pernai įrodė, kad reikalui esant, jis gali rungtyniauti ir gynybos krašte, ir atraminio saugo pozicijoje. Toks belgo universalumas tikrai padės „Tottenham Hotspur“ ekipai.

Komandai pardavus daugumą labiau patyrusių atsarginių, dar didesnė atsakomybė kris ant ekipos jaunimo pečių. Tai, kad moka žaisti jie jau įrodė ne kartą, tačiau ar nepatyrę futbolininkai sugebės būti dar ir stabilūs? „Tottenham Hotspur“ tikslas yra tvirtai įžengti į stipriausių ekipų ketvertuką. Ir jei to tikslo nepavyks pasiekti šiemet, ateityje tai pasiekti gali būti dar lengviau. O dabar, svarbiausias dalykas, kurio reikia šios ekipos gerbėjams, yra kantrybė ir jaunųjų žvaigždžių palaikymas.