„Sūduva“: komanda, kurios naudingiausi žaidėjai – gynėjai

Jau šį vakarą A lygos 12-ojo turo rungtynėse Marijampolėje Lietuvos derbyje susikaus „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“. Oficiali vilniečių svetainė pažvelgė į būsimus varžovus.

Šiuo metu marijampoliečiai savo sąskaitoje turi 27 taškus ir žengia lentelės viršuje. Komanda yra įmušusi 24 ir praleidusi šešis įvarčius. Tai geriausiai besiginanti ir antra rezultatyviausia lygos komanda. „Sūduva“ laimėjo šešerias rungtynes iš eilės. Pastarąjį kartą Vladimiro Čeburino auklėtiniai kluptelėjo būtent prieš „Žalgirį“, kai pralaimėjo rezultatu 0:1.

Skaičiai rodo, kad trys naudingiausi „Sūduvos“ žaidėjai šiame sezone yra gynėjai. Vidutiniškai per rungtynes Andro Švrljuga renka 264, Semiras Kerla 259, o Aleksandras Živanovičius 257 „Instat“ taškus. Nuo jų nedaug atsilieka komandos atradimu vadinamas Paulius Golubickas – 250.

Šiuo metu rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas yra Tosaintas Rickettsas, kurio sąskaitoje septyni įvarčiai ir vienas rezultatyvus perdavimas. Po du kartus jis siuntė kamuolį į „Atlanto“, „Palangos“ ir „Kauno Žalgirio“ vartus, o kartą nuo jo nukentėjo „Stumbras“.

Antras pagal formulę įvarčiai + rezultatyvūs perdavimai yra jaunasis P. Golubickas. Jis įmušė tris kartus ir dar keturis kartus asistavo komandos draugams.

Iš 26 A lygoje pelnytų įvarčių „Sūduva“ 11 kartų pasižymėjo poziciniame žaidime, o triskart įmušė kontratakose. Devynis įvarčius marijampoliečiai pelnė po standartinių padėčių. Ypač pavojingi kampiniai, po kurių pasiekti penki įvarčiai. Tris kartus kamuolys vartuose atsidūrė po smūgių nuo 11 metrų žymos.  

Didžiausią grėsmę oponentų vartams šiemet kelia T. Rickettsas ir Eligijus Jankauskas. Pirmasis jau yra atlikęs 28 smūgius, iš kurių 16 į vartų plotą. E. Jankauskas iš viso smūgiavo 24 kartus, o į vartus – 11.

P. Golubickas yra daugiausiai aštrių („key“) perdavimų komandoje atliekantis žaidėjas. Iš viso šiame sezone saugas atliko 18 „aštrių“ perdavimų iš 28 bandymų.

Dažniausiai marijampoliečiai poziciniame žaidime atakas rezga dešiniuoju kraštu, o rečiausiai atakuoja per vidurį.

Rungtynės Marijampolėje tarp „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ šį vakarą prasidės 20 val.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos