T. Mottos ambicijos: "Kodėl nepradėjus žaisti su dviem gynėjais ir septyniais saugais?"

Karjerą baigęs ir Paryžiaus "Saint-Germain" klubo akademijos auklėtinius treniruojantis Thiago Motta užsiminė apie itin ambicingus tikslus.

Brazilijoje gimęs, bet Italijos rinktinei atstovavęs saugas norėtų pamatyti visai kitokį futbolą, kuriame būtų atsisakyta įprastų taktinių išsidėstymų ir būtų nuspręsta rungtyniauti su dviem gynėjais.

"Mano idėja yra žaisti atakuojantį futbolą. Būti komanda, kuri kontroliuoja žaidimą, naudoja aukštą spaudimą ir atlieka daug judėjimo be kamuolio", – pareiškė buvęs futbolininkas.

"Noriu, kad žaidėjas, kuris turi kamuolį, aikštėje turėtų tris ar keturis sprendimus, kuriam komandos draugui atiduoti kamuolį. Kartais futbole sunkiausiai yra padaryti paprastus dalykus, o ne kontroliuoti savo plotą, atlikti perdavimą ir iškart likti atsidengusiu. Aš nemėgstu, kai žaidėjai aikštėje žaidžia pagal pozicijų numerius.

Atakuojantį futbolą tu gali žaisti naudodamas 5-3-2 išsidėstymą ir būti gynybinė komanda su 4-3-3 schema. Viskas priklauso nuo žaidėjų turimo meistriškumo. Kažkada turėjau rungtynes, kuriose krašto gynėjai susitikimą užbaigė žaisdami 9-oje ir 10-oje pozicijose. Tai, kad kalbu apie atakuojantį žaidimo stilių, nereiškia, kad nemėgstu tokių žmonių kaip Walterio Samuelio ar Chiellini, kurie yra gimę būti gynėjais", - dėstė savo mintis T. Motta.

"Kodėl nepradėjus žaisti 2-7-2 išsidėstymu?", - iškart klausimo, ar toks išsidėstymas nereiškia, kad aikšėje reikia turėtų 12 žaidėjų, skaičiuojant ir vartininką, iš žurnalisto sulaukė italas. - Ne, vartininkas skaitosi kaip vienas iš septynių aikštėje esančių saugų. Mano supratimu, puolėjas yra pirmasis komandos gynėjas, vartininkas - pirmasis puolėjas. Juk įprasta, kad vartininkas pradeda vystyti ataką, o puolėjas būna pirmas žmogus, kuris duoda spaudimo varžovams kovodamas dėl kamuolio".