Velso pasaka tęsiasi: nugalėta Belgija ir iškovotas kelialapis į pusfinalį (VIDEO, FOTO)

22 valandą Lilyje "Pierre-Mauroy" stadione įvyko antroji 2016 metų Europos čempionato ketvirtfinalio dvikova. Ginklus tarpusavyje suremė atrankoje į šį turnyrą kovojusios Velso ir Belgijos rinktinės.

Po nuostabaus Radja Nainggolano įvarčio į priekį įsiveržusi Belgijos rinktinė turėjo pripažinti Velso rinktinės pranašumą. Vėliau tris atsakomuosius įvarčus pelniusi Velso komanda iškovojo istorinį kelialapį į Senojo žemyno turnyro pusfinalį.

Startinės sudėtys:

Velsas: Hennesey, Davies, Williams, Chester, Allen, Ledley, Gunter, Ramsey, Taylor, Bale, Robson-Kanu.

Belgija: Courtois, Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku, Witsel, Nainggolan, De Bruyne, Carrasco, Hazard, R. Lukaku.

6-ąją minutę prie Velso rinktinės kilo šturmas. Yannickas Carrasco laisvas pataikė į vartininką, atšokusį kamuolį į vartus pabandė siųsti Romelu Lukaku, o galiausiai trečiuoju bandymu kamuolys po Edeno Hazardo smūgio skriejo virš vartų.

13-ąją minutę krito neįtikėtinas Radja Nainggolano įvartis. Iš maždaug 30 metrų „Roma“ saugas galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Wayne‘ą Hennessey ginamus vartus. Vartininkas neturėjo jokių šansų, o belgai įgijo minimalų pranašumą.

26-ąją minutę Velsas turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą. Po puikaus Aarono Ramsey prasiveržimo ir perdavimo į baudos aikštelę įkirtęs krašto gynėjas Neilas Tayloras nukreipė kamuolį į vartų stačiakampį, tačiau puikiai šioje situacijoje sužaidė Thibautas Courtois.

31-ąją minutę Velsas galiausiai pasiekė savo tikslą. Po A. Ramsey pakelto kampinio rinktinės kapitonas Ashley Williamsas galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką Velsas dominavo su kamuoliu ir turėjo teritorinį pranašumą, tačiau daugiau įvarčių Lilio stadione per pirmąsias 45 minutes nebuvo pelnyta.

Antrąjį kėlinį grėsmingai pradėjo Belgijos futbolininkai. Belgų strategas ryžosi vietoj Y. Carrasco į aikštę leisti Marouane‘ą Fellaini. Kėlinio pradžioje pavojingus smūgius atliko R. Lukaku ir Kevinas De Bruyne. Vėliau laimę po sėkmingo reido krašte pabandė ir Edenas Hazardas, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė.

55-ąją minutę Velsas sukūrė vieną pirmųjų progų šiame kėlinyje ir pelnė antrąjį įvartį. Kamuolį baudos aikštelėje gavęs puolėjas Halas Robsonas-Kanu išsisuko iš kelių varžovų gynėju ir visiškai laisvas pasiuntė kamuolį į belgų ginamų vartus.

Po antrojo įvarčio Velsas neketino užsidaryti gynyboje ir prie T. Courtois vartų buvo kuriamos pavojingos progos.

74-ąją minutę puikų šansą išlyginti rezultatą turėjo po keitimo pasirodęs M. Fellaini. Gerą aukštą perdavimą iš Toby Alderweireldo sulaukęs „Man Utd“ saugas galvas smūgiavo visai greta virpsto.

Artėjant rungtynėms į pabaigą Belgijos rinktinės atakų prie varžovų aikštės pusėje daugėjo, tačiau sukurti kažką pavojingesnio taip ir nepavyko. Vis dėlto Velsas rado savo priešnuodžių – kontratakos metu Chrisas Gunteras pakėlė kamuolį į baudos aikštelę ir ten po keitimo pasirodęs Samas Vokesas galva pelnė įvartį, kuris galutinai pribaigė belgų šansus žengti į pusfinalį.

Per likusį laiką Belgija stebuklo nesukūrė ir pergalę rezultatu 3-1 pasiekęs Velsas keliauja į pusfinalį, kuriame susigrums su Portugalija.

Velsas 3 - 1 Belgija
13' [0 - 1] R. Nainggolan
31' [1 - 1] A. Williams
55' [2 - 1] H. Robson-Kanu
86' [3 - 1] S. Vokes