Ar po sezono C.Ronaldo turėtų palikti "Juventus" klubą?
  • Taip, puolėjui reikia naujų iššūkių
  • Ne, Turinas - ideali vieta žaidėjui
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

"EURO 2016" TOP 200 žaidėjų reitingas: atakuojantys saugai (I dalis, 16-30 pozicijos)


Artėjant 2016 metų Europos čempionatui, Bleacher Report apžvelgs ir reitinguos 200 geriausių šių pirmenybių žaidėjų, pagal šių futbolininkų pozicijas. Šeštoje reitingo apžvalgoje – atakuojantys centro ir krašto saugai.

Reitingas sudarytas iš dviejų kategorijų: viena sudaryta iš techninių savybių(gudraus žaidimo, perdavimų, pirmojo prisilietimo ir kamuolio valdymo), o kita iš produktyvumo (įvarčių, rezultatyvių perdavimų ir įtakos puolime). Kiekvienoje iš šių kategorijų žaidėjas maksimaliai gali gauti 50 taškų, o sudėjus taškus gautus abejose kategorijose buvo sudėliotas Europos čempionato atakuojančių saugų reitingas.

Pirmoje šios apžvalgos dalyje jums pateikiami 16-30 pozicijose likę atakuojantys saugai.


30. Moussa Sissoko – Prancūzija

Techninės savybės: 36/50

Sissoko praėjusį sezoną nesugebėjo „Newcastle United“ ekipai padėti išvengti iškritimo į „Championship“ divizioną. Visgi, prancūzas neturėtų būti kaltinamas dėl tokios komandos nesėkmės.

Sissoko yra galingai bėgantis žaidėjas, kurio technika jam leidžia žaisti keliose pozicijose. Galbūt dėl to būtent jis, o ne Hatemas Ben Arfa, buvo pakviestas į nacionalinę rinktinę.

Produktyvumas: 34/50

Kartais Sissoko atrodė kaip vienintelis kurti galintis žaidėjas „Newcastle“ ekipoje. Per sezoną jis įmušė vos vieną įvartį, tačiau atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus, taip prisidėdamas prie kiek daugiau nei 20% visų komandos įvarčių šiame sezone.

Bendras reitingas: 70/100

Sissoko yra vienas iš mažiausiai svarbių žaidėjų Prancūzijos sudėtyje, tačiau jam džiaugsmo turėjo atnešti vien jau patekimas į Europos čempionate dalyvaujančią komandą. Tiesa, savo šansų šiose pirmenybėse Sissoko vargu ar gali tikėtis.

29. Gokhanas Tore – Turkija

Techninės savybės: 37/50

Jau ilgą laiką Tore buvo laikomas vienu iš perspektyviausių savo pozicijos žaidėjų, tačiau tam, kad atsiskleistų, jam prireikė nemažai laiko. Jau tris sezonus Tore yra geriausias „Besiktas“ atakuojantis saugas ir vienas iš efektyviausių Turkijos čempionate, kalbant apie driblingo sugebėjimus.

Produktyvumas: 35/50

Per 111 rungtynių viename iš stipriausių Turkijos klubų, Tore įmušė 19 kartų ir atliko 28 rezultatyvius perdavimus. Jo greitis ir driblingas daro jį pavojingu, tačiau 24-erių metų žaidėjui vis dar reikia patobulininti savo sugebėjimus ir įgauti patirties, kuri praverstų išnaudojant progas.

Bendras reitingas: 72/100

Prie svarbiausių Turkijos atakuojančių žaidėjų reikia paminėti ir Tore. Jis turi sugebėjimų sukurti saugams erdvės, o jei prie to pridėtų ir keletą įvarčių, jis galėtų turkams padėti tapti vienais iš šio čempionato netikėtumų.

28. Zlatko Januzovičius – Austrija

Techninės savybės: 37/50

Praėjusį sezoną Januzovičius buvo vienas iš svarbiausių „Werder“ žaidėjų – kai jis žaisdavo gerai, gerai rungtyniaudavo ir visa komanda. Tiek centre, tiek kairiąjame krašte galintis žaisti futbolininkas savo žaidimą grindžia perdavimais, tiksliai skersuotais kamuoliais ir puikiu standartinių padėčių įgyvendinimu.

Produktyvumas: 36/50

Vienu metu šį sezoną atrodė, jog Januzovičiaus 17 rungtynių be įvarčių serija pasmerks jo komandą iškritimui. Visgi, sezono pabaigoje jis prisiminė įvarčių skonį, o komandai tai atnešė taškus ir padėjo išsigelbėti bei išlikti „Bundesliga“ pirmenybėse.

Bendras reitingas: 73/100

Neturėdami aukščiausio lygio puolėjo, austrai įvarčių mušimo ir kūrimo darbus patikės saugams, tarp kurių bus ir Januzovičius. Po sunkaus sezono, austras pabandys sėkmingą sezono pabaigą pratęsti ir puikiu žaidimu Europos pirmenybėse.

27. Jakubas Blaszczykowski – Lenkija

Techninės savybės: 36/50

Praėjusį sezoną Blaszczykowskis buvo išnuomotas į „Fiorentina“ ekipą, kuriems reikėjo pastiprinimo atakuojančio krašto saugo pozicijoje. Kai pasirodydavo aikštėje, jis atrodydavo neblogai, tačiau dėl traumų ir kitų priežasčių, jis per sezoną sužaidė vos 15 rungtynių „Serie A“ pirmenybėse.

Produktyvumas: 37/50

Per šį sezoną Kuba įmušė dukart, o dar du kartus tiksliai asistavo komandos draugams. Nors tokie skaičiai neatspindi didelio produktyvumo, tačiau tai veikiau buvo susiję su klubo ir lygos pakeitimu bei šį sezoną jį persekiojusiomis traumomis.

Prieš tai, per beveik 200 mačų „Borussia“ gretose, jis pelnė 27 įvarčius ir atliko 43 rezultatyvius perdavimus,  o visi puikiai žinojo, ką jis geba pademonstruoti puolime.

Bendras reitingas: 73/100

Lenkija nėra itin daug talentingų žaidėjų turinti ekipa, tad jų geriausi žaidėjai turės sužaisti puikiai. 30-metis dešinysis atakuojantis saugas privalės maitinti kamuoliais Robertą Lewandowskį ir nepamiršti grįžti į gynybą. Jei lenkas savo darbą atliks be priekaištų, jo komanda gali pasvajoti ir apie ketvirtfinalio etapą.

26. Mateo Kovačičius – Kroatija

Techninės savybės: 40/50

21,3 milijono svarų už Kovačičių išleidusi Madrido „Real“ ekipa jį pirko dėl jo potencialo. 22-ejų metų futbolininkas yra techniškas, o jo gebėjimai surasti komandos draugus nelieka nepastebėti.

Kaip ir daugumai jaunų žaidėjų, jam reikia daug žaidybinio laiko, tam, kad jis patobulintų natūralius sugebėjimus.

Produktyvumas: 34/50

Kovačičiaus sezonas nebuvo produktyvus, tačiau tai galima pateisinti. Kroatas per praėjusį sezoną įvarčių nepelnė ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Geresnę statistiką jam susikurti sutrukdė sunkus įsiliejimas į klubą ir nauja rolė – labai retai į aikštę žengdamas jau nuo pirmųjų minučių, jaunam žaidėjui gerai į „Real“ žaidimą įsilieti dar buvo per sunku. Kitame sezone iš Kovačičiaus jau bus galima tikėtis didesnio indėlio puolime.

Bendras reitingas: 74/100

Žaidžiant už rinktinę, Kovačičiui tikrai nereikės laiko prisitaikyti, o aikštėje savo minučių jis taip pat gaus. Kartu su Modričiumi ir Rakitičiumi sudarydamas saugų liniją, kroatas turės išvengti klaidų. Iš jo niekas nesitiki, kad jis vienas pats laimės rungtynes, tačiau „Real“ žaidėjas privalės nesugadinti dviejų labiau patyrusių komandos draugų atliekamo darbo.

25. Gylfi Sigurdssonas – Islandija

Techninės savybės: 38/50

Standartinių padėčių meistras ir puikų tolimą smūgį turintis Sigurdssonas „Swansea City“ ekipai suteikia papildomą atakos dimensiją. Šaltakraujiškas ir techniškas žaidėjas atrado save „Liberty“ stadione, tačiau jei pratęs 2015-2016 metų sezono formą, jau netrukus jį turėtume pamatyti vilkintį vieno iš didžiųjų klubų aprangą.

Produktyvumas: 37/50

Sigurdssono žaidimui puikiai tiko Andre Ayew kompanija. Ganos rinktinės narys savo reidais sumažindavo spaudimą tenkantį islandui, o tai padėjo tiek vienam, tiek kitam.

Praėjusį sezoną atakuojantis saugas pelnė 11 įvarčių ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

Bendras reitingas: 75/100

Sigurdssonas neturės jokio kito pasirinkimo, kaip tik būti Islandijos rinktinės lyderiu. Nuo jo priklausys beveik visas islandų atakų potencialas.

Jei saugui pavyktų nacionalinę ekipą ištempti į atkrintamąsias varžybas, tai Sigurdssonas galėtų laikyti puikiu pasiekimu.

24. Lucas Vazquezas – Ispanija

Techninės savybės: 39/50

Po metų nuomos sutartimi „Espanyol“ ekipoje, Vasquezas praėjusią vasarą pasirašė kontraktą su šia ekipa ir naujam sezonui ruošėsi būtent šiame klube. Visgi, praėjus vos mėnesiui, ispanas už dvigubai didesnę sumą buvo susigrąžintas į „Real“ klubą.

Techniškas saugas, kuris gali susikurti erdvės ir skersuoti kamuolius, taip pat pavojingas yra ir tada, kai bando susikurti edvės sau žaisdamas prieš varžovų gynėją vienas prieš vieną.

Produktyvumas: 38/50

Praėjusį sezoną Vasquezas tiesiogiai prisidėjo prie 12 iš 110 „Real“ įvarčių, nepaisant to, jog tikrai nebuvo pagrindinis šios ekipos žaidėjas viso sezono metu. Sužaidęs vos 1227 iš 3420 minučių šį sezoną, 24-erių metų žaidėjas galėjo pasigirti efektyviu žaidimu.

Bendras reitingas: 77/100

Vien, kad patektų į Europos čempionatą Vasquezas turėjo įveikti tokių žaidėjų kaip Isco ar Saulis konkurenciją. Pirmąsias rungtynes už savo šalies rinktinę sužaidęs vakar, ispanas į šį čempionatą atvyksta su visiškai neaiškia role.

Visgi, suradęs žaidimo laiko tokiame klube kaip „Real“, Vasquezas lygiai tą patį gali atlikti ir Ispanijos rinktinėje.

23. Xherdanas Shaqiri – Šveicarija

Techninės savybės: 41/50

Pastaruoju metu „Stoke City“ įsigijo ne vieną futbolo pasaulyje girdėtą vardą, o vienas iš tų žaidėjų buvo ir Shaqiri. Markas Hughesas kiek pakeitė prieš tai demonstruotą komandos žaidimo stilių ir suteikė daugiau laisvės puolime, kuriame ekipos rezultatus įtakoja ir šveicaro žaidimas.

Dešinysis atakuojantis saugas yra techniškas, greitas ir greitai mąstantis žaidėjas. Jo pirmasis prisilietimas ir gebėjimas valdyti savo kūną, kartais varžovų gynėjus tiesiog varo į neviltį.

Produktyvumas: 37/50

Pirmąjame savo sezone „Premier“ lygoje, Shaqiri demonstravo vidutinišką produktyvumą. Kaupdamas Angliško futbolo patirtį, debiutiniame sezone jis prisidėjo prie devynių „Stoke City“ įvarčių. „Basel“ ir „Bayern“ ekipose jis buvo statistiškai produktyvesnis, tačiau naujoje jo komandoje statistiką rinktis nėra taip paprasta.

Bendras reitingas: 78/100

Šveicarijos puolimas yra limituotas. Turėdami puikius žaidėjus gynybos kraštuose, puolime jie gali pasigirti tik Shaqiri ir, galbūt, Breelu Embolo.

Tam, kad jo šalies rinktinė patektų į atkrintamąsias varžybas, Shaqiri turės pademonstruoti visas geriausias savo savybes.

22. Adamas Lallana – Anglija

Techninės savybės: 43/50

28-erių metų Lallana atrodo jaunesnis nei yra, o tai gali būti ir dėl jo ilgo tobulėjimo žemesnėse lygose. Po patirties sėmimosi antrame ir trečiame Anglijos divizione, Lalana į „Premier“ lygą įsiliejo ne tik turėdamas didelį greitį, bet ir gerus techninius sugebėjimus.

Produktyvumas: 37/50

Daugumai atrodo, jog Lallana turi geresnius statistinius rodiklius, nei iš tikrųjų. Per 90 rungtynių „raudonųjų“ gretose, anglas tiesiogiai prisidėjo prie 25 įvarčių. Skaičius nėra toks didelis ir dėl to, jog saugas labai mažai rungtynių sužaidė nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Bendras reitingas: 80/100

Lallana Europos čempionate tikriausiai bus priverstas mačus pradėti nuo suolo. Tiesa, galimybę sustiprinti komandos atakuojantį potencialą jis turės kildamas nuo suolo.

21. Joao Mario – Portugalija

Techninės savybės: 42/50

Beveik visi Portugalijos puolimo ginklai žaidžia ne savo šalies pirmenybėse, o geriausias tarp vietinių pirmenybių atakuojančių žaidėjų, rinktinėje yra Joao Mario iš Lisabonos „Sporting“. 23-ejų metų atakuojantis krašto saugas Portugalijos čempionate žibėjo dėka savo greičio, kamuolio kontrolės ir driblingo.

Produktyvumas: 39/50

Praėjusį sezoną sukūręs 12 įvarčių komandos draugams ir pats įmušęs dar 7, jis tiesiogiai prisidėjo prie 19 savo ekipos įvarčių. Jo techniniai sugebėjimai bei driblingas ir taip jau yra galingi ginklai , o prie to pridėjus jo gebėjimą matyti ekipos draugus ir tiksliai perduoti jiems kamuolį, atakose jis tampa dar pavojingesniu.

Bendras reitingas: 81/100

Žiūrint į dabartinę Portugalijos sudėtį, sunku įvardinti tą vienuoliktuką, kuris žengs į aikštę. Visgi, Mario yra vienas iš pagrindinių pretendentų užimti vieną iš atakuojančių vietų aikštėje, tačiau dėl jos jam dar reikės pakovoti.

20. Hakanas Calhanoglu – Turkija

Techninės savybės: 43/50

Turkijos rinktinei atstovaujantis Calhanoglu gimė Vokietijoje ir ten praleido visą savo karjerą, o dabar žaidėjas atstovauja „Bayer“ ekipai. 22-ejų metų atakuojantis saugas yra vienas iš talentingiausių Europos žaidėjų bei puikiai atlieka standartines padėtis. Galbūt jam padaryti viską taip kaip jis nori pavyksta ne visada, tačiau kai jis jas išpildo tinkamai, belieka tik stebėtis ir grožėtis.

Produktyvumas: 38/50

Calhanoglu yra naudingas ne tik standartinėse situacijose – jis sugeba atlikti reikalingus ir savalaikius perdavimus, o tai jo rolę praplečia daug labiau. Paskutinį sezoną „Bayer“ gretose jis atliko šešis rezultatyvius perdavimus.

Bendras reitingas: 81/100

Turkijos rinktinėje yra nemažai talentingų ir aukšto lygio žaidėjų, tad jų pasirodymas šiame čempionate priklausys nuo to, kaip jiems pavyks susižaisti. Calhanoglu rinktinėje turės specifinę rolę, tačiau jis turi sugebėjimų sužaisti net ir geriau, nei iš jo tikisi rinktinė bei jos aistruoliai.

19. Andre Gomesas – Portugalija

Techninės savybės: 44/50

Aukštas, bet tuo pačiu ir stiprus bei greitas, Gomesas dažnai ir sėkmingai naudojasi savo atletiškumu bei kūno sudėjimu. Jis geba atsitverti varžovus nuo kamuolio, o būdamas vos 22-ejų metų, jis savo sugebėjimus tobulina itin greitai.

Portugalui vis dar reikalinga didesnė patirtis, tačiau jei nenustos tobulėti, jis kiekvienais metais bus vis arčiau ir arčiau Europos elitinių žaidėjų.

Produktyvumas: 38/50

Gomesas puikiai tinka 4-3-3 išsidėstymui. Kai komanda žaidė 4-2-3-1 schema, jam atsiskleisti sekėsi ne taip gerai. Jo techniniai gebėjimai pasimesdavo centro saugo pozicijoje dėl to, kad jam tekdavo daugiau nei įprastai gintis, o krašte jam sekdavosi sunkiau dėl to, jog ten jam nebuvo taip lengva panaudoti jo natūralius gebėjimus.

Nenuostabu, kad kiekvienas iš 11 įvarčių, prie kurių tiesiogiai prisidėjo Gomesas, buvo pelnyti komandai žaidžiant 4-3-3 išsidėstymu.

Bendras reitingas: 82/100

Gomeso laimei, Portugalijos rinktinės treneris mėgsta 4-3-3 išsidėstymą. Carvalho ir Moutinho beveik garantuotai užims dvi pirmąsias saugų pozicijas, o Gomesas turėtų tapti trečiuoju žaidėju šioje grandyje. Komandai jis suteikia šiek tiek įvairiapusiškumo, o kildamas nuo suolo jis nebūna toks pavojingas, kaip žaisdamas nuo pat pirmųjų minučių.

18. Rossas Barkley – Anglija

Techninės savybės: 42/50

Prastame „Everton“ sezone, tik du komandos žaidėjai pasikėlė savo vertę. Pirmasis buvo Romelu Lukaku, o antrasis – Rossas Barkley.

Keturis metus kartas nuo karto parodęs, kad gali būti puikiu žaidėju, praėjusį sezoną jis pagaliau įrodė gebantis tokį žaidimą žaisti beveik visada. Galingai prasiverždamas su kamuoliu, jis kūrė progas tiek sau, tiek komandos draugams, o kartu su Lukaku jis sužaidė, kol kas, geriausią savo karjeros sezoną.

Produktyvumas: 40/50

Kitas žingsnis Barkley karjeroje – pastovumas. Vieno sezono su 12 įvarčių ir 12 rezultatyvių perdavimų neužtenka, jog jį vadintume nuolatos pavojingu žaidėju.

Tiesa, 22-ejų metų žaidėjo karjera dar tik prasideda, o jo šio sezono rezultatai yra maloniai nuteikiantys žiūrint į šio saugo ateitį.

Bendras reitingas: 82/100

Nors buvo manančių, jog Barkley gali nepatekti į finalinį 23-ejų žaidėjų sąrašą, „Everton“ saugo žaidimo praėjusio sezono bei rinktinės treniruočių metu pakako, kad jis vyktų su komanda į Prancūziją. Dabar anglui tereikia toliau dirbti ir laukti kol Roy`us Hodgsonas suteiks jam progą Europos pirmenybėse.

17. Ricardo Quaresma – Portugalija

Techninės savybės: 45/50

Nors pasaulyje yra ne vienas geresnis futbolininkas už Quaresmą, vargu ar galima rasti daug žaidėjų, kurie už jį buvo talentingesni. Kartais atrodo, jog portugalui nereikia įdėti jokių pastangų – viskas jam pavyksta lengvai, o aikštėje jis gali atlikti viską. Tačiau būna ir rungtynių, kuriose jis tinkamai nepadaro beveik nieko.

Žaisdamas dešinio krašto atakuojančiu saugu, kai demonstruoja geriausią savo futbolą, Quaresma magiška dešine koja geba pasiųsti tobulus skersuotus perdavimus savo komandos puolėjams. Jo techninis arsenalas leidžia jam sėkmingai rungtyniauti ir labiau atsitraukus į vidurį.

Produktyvumas: 38/50

Didžiausia jo problema visada buvo ir vis dar išlieka stabilumo trūkumas. Per savo karjerą jis tiesiogiai prisidėjo prie 169 įvarčių ir kalbant apie daugumą žaidėjų, jiems tokie skaičiai atrodytų nuostabūs, tačiau tokį talentą kaip Quaresma turėjusiam futbolininkui tai viso labo tėra vidutinis pasiekimas.

Praėjusį sezoną jis sukūrė 13 įvarčių komandos draugams, o tai atvėrė jam kelią ir į Portugalijos rinktinę.

Bendras reitingas: 83/100

Portugalijos treneris Fernando Santosas vargu ar galėjo atsisakyti Quaresmos – jam reikia žaidėjo, kuris sukurtų progas puolėjams. Varžovų gynybos dažniausiai bus akcentuojamos į žaidimą prieš Cristiano Ronaldo, tad 32-ejų metų žaidėjas gaus daugiau erdvės ir turės ja pasinaudoti bei dažniau būti tuo, kuris atsakingas už komandos atakų pabaigą.

16. Aaronas Ramsey – Velsas

Techninės savybės: 42/50

Aaronas Ramsey geriausią savo sezoną sužaidė dar prieš tris metus. Vėliau „Arsenal“ įsigijo Mesutą Ozilą, valą kartas nuo karto stabdė traumos, o saugo žaidimas niekada nebebuvo toks geras ir produktyvus. Visgi, kai Ramsey būna sveikas, jis vis dar gali būti mirtinas ginklas puolime ir pasinaudodamas savo šaltakraujiškumu bei techinika, sėkmingai atlikti svarbų perdavimą ar pats įmušti įvartį.

Produktyvumas: 41/50

Šis sezonas buvo statistiškai prasčiausias per pastaruosius tris metus Ramsey karjeroje, o jis tiesiogiai prisidėjo prie devynių įvarčių. Tai susiję ir su tuo, kad daugumą rungtynių jis buvo priverstas žaisti krašte.

Centro žaidėjams dažniausiai persikelti žaisti į kraštą būna nelengva, o 25-erių metų žaidėjas nėra išimtis.

Bendras reitingas: 83/100

Savo šalies rinktinėje Ramsey yra vienas iš trijų svarbiausių komandos žaidėjų. Ashley Williamsas rūpinasi gynyba, Bale`as įvarčių mušimu, o Ramsey atsakingas už progų kūrimą ir vidurio zoną.

Tiesa, šis čempionatas jam tikrai nebus lengvas. Jei Ramsey per daug nuklys į puolimą - jis sukurs erdvių tarp kitų komandos zonų, jei jis per daug atsitrauks į gynybą - didesnio spaudimo sulauks Bale`as. Suradęs tinkamą rolę, Ramsey gali padėti Velsui būti pavojingu visiems varžovams, tačiau žaidėjui pasirinkus ne tą aikštės poziciją, pirmenybės jo šalies rinktinei gali baigtis vos tik prasidėjusios.

 

Prieš tai publikuoti:

Vartininkų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Kairiojo krašto gynėjų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Dešinio krašto gynėjų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Centro gynėjų reitingas: 1-15 pozicijos, 16-30 pozicijos.

Centro saugų reitingas: 1-15 pozicijos, 16-30 pozicijos.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (1) Seniausi (1) Geriausi (1) Anoniminiai (2)

dannas
0 1 06-08 09:37
Del Ramsey tai jis praejusiam sezone labai retai zaide kraste, nes del Cazorlos traumos neturejo konkurencijos centre, bet jei kalbetume apie uzpraeita sezona, tada tiesa.beje Ramsiui butu tikes pasakymas, kuris buvo panaudotas Koscielni, kad igauti gera forma trukdo traumos.Ramsis vos tik pradeda geriau zaist ir prasideda bedos su pakinkle del ko 6 savaitem eina pailset