"EURO 2016" TOP 200 žaidėjų reitingas: centro gynėjai (II dalis, 1-15 pozicijos)

Artėjant 2016 metų Europos čempionatui, Bleacher Report apžvelgs ir reitinguos 200 geriausių šių pirmenybių žaidėjų, pagal šių futbolininkų pozicijas. Ketvirtoje reitingo apžvalgoje – centro gynėjai.

Reitingas sudarytas iš dviejų kategorijų: viena sudaryta iš gynybinių sugebėjimų (kamuolio perėmimų stovint bei čiuožiant ir kovos dėl aukštų kamuolių), o kita iš jo įtakos žaidimui (žaidimo skaitymo, disciplinos laikymosi, šaltakraujiškumo ir žaidimo su kamuoliu). Kiekvienoje iš šių kategorijų žaidėjas maksimaliai gali gauti 50 taškų, o sudėjus taškus gautus abejose kategorijose buvo sudėliotas Europos čempionato centro gynėjų reitingas.

Antroje šios apžvalgos dalyje jums pateikiami 1-15 pozicijas užėmę centro gynėjai. Apie 16-30 vietose likusius žaidėjus galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.


15. Shkodranas Mustafi – Vokietija

Gynyba: 40/50

Per savo karjerą sužaidęs trijuose iš keturių stipriausių Europos lygų, Mustafi savo namus atrado „Valencia“ klube. Per du sezonus šios ekipos gretose, jis ne tik buvo tvirtu startinio vienuoliktuko žaidėju, bet ir stipriai patobulino savo žaidimą ore, tapo agresyvesniu ir daug dažniau varžovų atakas nutraukia perimdamas kamuolį.

Įtaka žaidimui: 38/50

Po keletą klaidų ir neapgalvotų sprendimų per sezoną padaro dauguma gynėjų, o Mustafi nėra išimtis. Gauta raudona kortelė prieš „Barca“, rungtynėse, kurios pasibaigė 0-7, buvo nesėkmingiausia šio 24-erių metų žaidėjo sezono akimirka. 13 geltonų kortelių per sezoną taip pat yra taisytinas rodiklis, tačiau nemažai iš šių kortelių jis užsidirbo bandydamas gelbėti situaciją ir padėti komandai išvengti įvarčio.

Bendras reitingas: 78/100

Į praėjusias planetos pirmenybes patekęs tik dėl Marco Reuso traumos, Mustafi šį kartą rinktinėje jausis daug tvirčiau. Nors Matso Hummelso ir Jerome Boatengo poros jam išardyti veikiausiai nepavyks, bet bent kartą šiose pirmenybėse jis, vis dėl to, į aikštę turėtų išbėgti.

14. Benediktas Howedesas – Vokietija

Gynyba: 39/50

Per savo virš 300 rungtynių trunkančią karjerą „Schalke“ klube, Howedesas tapo bene geriausiu „Bundesliga“ gynėju, kuris nežaidžia „Bayern“ ar „Borussia“ gretose. Visgi, praėjusį jo sezoną aptemdė traumos – žaidėjas dėl jų praleido didžiąją dalį sezono.

Galėdamas sėkmingai žaisti bet kurioje gynybos pozicijoje, Howededas būtų tikrai pagelbėjęs savo ekipai.

Įtaka žaidimui: 40/50

28-erių metų žaidėjas yra nepakeičiamas „Schkalke“ gynybos lyderis, o nuo 2011-2012 metų sezono jis yra ir komandos kapitonas. Tokias svarbias pareigas užėmęs dar būdamas vos 23-jų, jis tik dar labiau pagerino savo lyderio savybes, o tai padeda jo komandos draugams, Howedesui būnant aikštėje žaisti dar geriau.

Bendras reitingas: 79/100

Pagrindinėje savo pozicijoje, Howedesas į startinį vienuoliktuką turbūt nepatektų, bet čia jam padeda jo universalumas. Jis taip pat sėkmingai gali rungtyniauti ir kairėje gynybos pusėje, kurioje jis žaidė visą pergalingai pasibaigusį Pasaulio čempionatą.

Didžiausias klausimas išlieka tai, ar jis sugebės mėnesį išvengti traumų ir kaip jo kūnas atlaikys krūvius Europos čempionato metu.

13. Gary Cahillas – Anglija

Gynyba: 41/50

Praėjusį sezoną „Chelsea“ išgyveno baisų sezoną, o Cahillas, nors ir nebuvo blogiausias savo komandoje, į priekį ekipos taip pat netempė. Anglas yra vienas iš geriausių reaguodamas į varžovų smūgius ir krisdamas po kamuoliu bei jį blokuodamas kūnu jis dažnai padeda išvengti įvarčiu galinčių pasibaigti smūgių.

Įtaka žaidimui: 40/50

Turėjęs galimybę mokytis iš vieno geriausių „Premier“ lygos gynėjų – Johno Terry, Cahillas per kelis pastaruosius metus stipriai patobulino savo žaidimo supratimą. Jis dažnai greitiems varžovams suteikia šiek tiek laisvės, žinodamas, jog jis jų tikrai nepavytų. Anglas ginasi be nereikalingų pražangų, o prie to tikrai prisidėjo ir Terry pamokos.

Bendras reitingas: 81/100

30-metis šiose Europos pirmenybėse bus vienas iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjų. Anglijos vice-kapitonas turės būti vienu iš ekipos lyderių bei rodyti pavyzdį jaunesniems kolegoms rinktinėje.

12. Janas Vertonghenas – Belgija

Gynyba: 42/50

„Tottenham Hotspur“ praėjusį sezoną kovėsi dėl „Premier“ lygos nugalėtojų titulo, o Vertonghenas šioje ekipoje atliko svarbią rolę. Agresyviai perimantis kamuolius bei visada neatsisakantis stoti į kovą, belgas praėjusį sezoną buvo vienas iš penkių geriausių savo pozicijos žaidėjų „Premier“ lygoje.

Įtaka žaidimui: 39/50

Vienintelis jo minusas – mentalitetas. Kartais įnoringas charakteris pakiša jam koją ir žaidėjas vietoje futbolo fokusuojasi į ginčus su teisėjais ar varžovais, o tai žaidžiant tikrai nepadeda. Visgi, per praėjusius 10 mėnesių, vis dažniau matėme susikaupusį ir tik į žaidimą susikoncentravusį Vertongheną.

Bendras reitingas: 81/100

Po Kompany traumos, tapo aišku, kad Vertonghenas bus startinis Belgijos rinktinės centro gynėjas. Jei „Manchester City“ gynėjas būtų sveikas, Vertonghenas vis tiek nebūtų likęs be darbo – rinktinės treneris svarstė galimybę jį leisti kaip krašto gynėją.

11. Chrisas Smallingas – Anglija

Gynyba: 43/50

Seras Alexas Fergusonas retai klysta įsigydamas žaidėjus, o būtent jis į „Manchester United“ prisiviliojo Smallingą. Nors šiam prireikė laiko, kad atskleistų savo potencialą, dabar jis yra vienas iš fiziškai galingiausių gynėjų „Premier“ lygoje ir geriausias savo pozicijos žaidėjas Anglijos rinktinėje.

Įtaka žaidimui: 39/50

Smallingas vis dar tobulina savo lyderio sugebėjimus ir vis geriau skaito žaidimą. Tačiau kartais jam vis dar trūksta pasitikėjimo savimi, o tai geriausiai atspindi nuolatiniai griebimai už varžovų marškinėlių.

Tam, kad jis pagerintų savo žaidimą dar labiau, jam reikia tinkamo kolegos centro gynėjo pozicijoje. Kolega „raudonųjų velnių“ ekipoje - Daley Blindas tikrai nebus tas, kuris prisidės prie tolimesnio Smallingo tobulėjimo, tačiau rinktinės gretose perduoti jam patirtį ir padėti tobulėti tikrai gali patyręs Gary Cahillas.

Bendras reitingas: 82/100

26-erių metų gynėjas tobulėjo kiekviename savo sezone „United“ gretose, o šiose pirmenybėse jis turėtų atsiskleisti ir rinktinių lygmenyje. Puikus mėnesis su rinktine ir įgautą pasitikėjimą Smallingas gali paversti tuo reikalingu postūmiu, kuris paverstų jį vienu iš geriausių savo pozicijos žaidėjų visoje Europoje.

10. Toby Alderweireldas – Belgija

Gynyba: 42/50

Praėjusį sezoną Alderweireldas sužaidė geriausią sezoną savo karjeroje ir buvo bene geriausias savo pozicijos žaidėjas „Premier“ lygoje. Kartu su Vertonghenu jie sudarė nepramušamą gynybą, kuri lygoje praleido mažiausiai įvarčių.

Įtaka žaidimui: 41/50

Sunku vertinti Alderweireldo lyderio savybes, kadangi per pastaruosius keturis sezonus 27-erių metų žaidėjas atstovavo keturiems klubams. Visgi, belgas atrodo kaip žaidėjas, iš kurio galima imti pavyzdį.

Tiek laiku atliekamais kamuolio perėmimais, tiek savo įvarčiais gynėjas įrodė, kad yra protingas žaidėjas, kuris žino kada ir kur jis turi atsidurti.

Bendras reitingas: 83/100

Iškritus Kompany, lyderio rolę Belgijos gynyboje turės perimti būtent Alderweireldas. Po puikaus sezono „Tottenham“ gretose, belgas yra nusiteikęs puikią formą atsivežti ir į Europos čempionatą.

9. Laurentas Koscielny – Prancūzija

Gynyba: 43/50

Arseno Wengero treniruojama „Arsenal“ ekipa stengiasi žaisti atakuojantį futbolą, o jo komandos gynėjai turi ne tik mokėti perduoti kamuolį, tačiau ir būti greiti bei gebandtys laiku suskubti užgesinti bet kokį pavojų, kuris gali virsti varžovų kontraataka.

Koscielny agresyvumas, kamuolio perėmimai ir žaidimas ore yra aukščiausio lygio, o tai padeda Londono ekipai išvengti daug nereikalingų nemalonumų.

Įtaka žaidimui: 43/50

Koscielny įtaką žaidimui mažina jo nuolatinės smulkios traumos. Negalėdamas sužaisti nesusižeidęs ilgo laiko tarpo, jis nuolatos turi iš naujo įgavinėti formą, o tai jo žaidimui tikrai nepadeda. Visgi, kad ir su kuo žaistų „Arsenal“ gynybos širdyje, būtent prancūzas turi būti tuo lyderiu, kuris gynyboje labiausiai prisideda prie varžovų atakų nutraukimo.

Bendras reitingas: 86/100

Prancūzija tikėjosi, jog šiame Europos čempionate Koscielny ir Varane duetas ves į priekį šeimininkų rinktinę. „Real“ gynėjui patyrus traumą, Koscielny turės iš naujo susižaisti su vienu iš kitų gynėjų, kurie pretenduoja į startinį vienuoliktuką.

8. Leonardo Bonucci – Italija

Gynyba: 45/50

Jauniausias iš trijų kertinių „Juventus“ centro gynėjų, Bonucci, tarp jų geriausiai žaidžia su kamuoliu. Jo perdavimai ir žaidimo vizija yra aukščiausios klasės. Žaisdamas su dviem iš geriausių pasaulio gynėjų, Bonucci kartais būna neįvertintas dėl savo gebėjimų ginantis, o pagrindinis žiūrovų dėmesys būna atkreipiamas į jo puikius techninius sugebėjimus.

Įtaka žaidimui: 43/50

Būdamas vienas iš aukščiausių Italijos gynėjų, jis dažniausiai būna atsakingas už kovą dėl aukštų kamuolių. Nors savo gynybiniuose sugebėjimuose jis nusileidžia Chiellini ir Barzagli duetui, tačiau kaip ir visi puikūs centro gynėjai, jis geba nujausti pavojų ir padėti komandos draugams dalindamas savalaikius patarimus.

Bendras reitingas: 88/100

Italijos rinktinėje, kaip ir „Juventus“ ekipoje, Chiellini, Barzagli ir Bonucci trijulė nėra ardoma. Šie žaidėjai puikiai supranta vienas kitą ir demonstruoja puikią gynybą, tad Italijos rinktinėje dėl šios pozicijos klausimų turėtų nekilti.

7. Gerardas Pique – Ispanija

Gynyba: 45/50

„Barcelona“ gynėjai dažniausiai būna stipriai nuvertinti. Daug kas sako, jog jų darbas yra paprastas: padėti komandai palaikyti kamuolį ir apsiginti nuo kontraatakų. Tačiau Pique atveju, jo užduotys komandoje yra daug didesnės.

Vieninteliam aukštam katalonų gynėjui tenka visa atsakomybė dvikovose dėl aukštų kamuolių, o žinant kaip dažnai Jordi Alba ir Dani Alvesas jungdavosi į puolimą, jam reikėdavo stebėti šių žaidėjų judėjimą ir būti pasiruošus apsiginti ir nuo atakų kraštuose.

Įtaka žaidimui: 45/50

Nebūdamas pats atletiškiausias žaidėjas, Pique puikiai išnaudoja savo kūno sudėjimą. Savo greičio ir staigumo trūkumus, ispanas kompensuoja puikiai skaitydamas žaidimą ir išnaudodamas savo patirtį.

Bendras reitingas: 90/100

Po aštuonių puikių sezonų „Barcos“ klube bei sėkmingo žaidimo už Ispanijos rinktinę, Pique yra nepajudinamas iš startinės pozicijos nacionalinėje ekipoje. Visgi, tai atneša ir papildomą atsakomybę – jei Pique nedemonstruotų aukščiausios klasės žaidimo gynyboje į jį iš karto smigtų daugybė kritikos strėlių.

6. Sergio Ramosas – Ispanija

Gynyba: 47/50

Sergio Ramoso gynybiniai sugebėjimai yra dažnai aptarinėjami, o žaidėjas dėl jų dažnai būna tiek pervertinamas, tiek neįvertinamas. Agresyvus ir ore nuostabiai žaidžiantis gynėjas savo žaidimo stiliumi yra tinkamas ir reikalingas Ispanijos rinktinei.

Puikiai žaidžiantis su kamuoliu ir nebijantis kovos su varžovais, Ramosas turi visas gynėjui reikalingas savybes.

Įtaka žaidimui: 43/50

30-mečiui kartais gynyboje pritrūksta kantrybės. Jis dažniausiai stengiasi kaip įmanoma greičiau perimti kamuolį, o tai kartais baigiasi nereikalingomis ir grubiomis pražangomis. Per savo karjerą iš aikštės „La Liga“ pirmenybėse jis buvo išvytas 16 kartų, o tai yra šio turnyro rekordas. Visgi, kai Ramosas nedaro klaidų ir neprisirenka bereikalingų kortelių, jis tampa tokiu gynėjų, kurį varžovams įveikti yra itin sunku.

Bendras reitingas: 90/100

Kad Ispanija žaistų gerai – gerai žaisti turi ir Ramosas. Dukart Europos čempionų gynėjas dėl savo gebėjimų atrodo kaip nepakeičiamas žaidėjas, tačiau norėdamas sužaisti puikiai, ispanas į aikštę turi žengti susikoncentravęs ir pasiryžęs nedaryti bereikalingų pražangų.

5. Pepe – Portugalija

Gynyba: 48/50

Jei anksčiau „Real“ rinkdamasi iš trijų puikių centro gynėjų Pepe dažniausiai palikdavo ant suolo, tai šį sezoną situacija pasikeitė. Žiūrint tik į 2015-2016 metus, galima teigti, jog portugalas sužaidė gerą sezoną. Itin agresyvus ir beveik visas oro dvikovas laimintis gynėjas taip pat pasižymi ir sugebėjimu iš varžovų perimti kamuolius net ir tada, kai atrodo, jog jie kontroliuoja juos užtikrintai.

Įtaka žaidimui: 45/50

Agresija padaro Pepe tokį, koks jis yra. 33-jų metų žaidėjas pasitiki savimi ir visada stengiasi iššokti prieš varžovą ir taip laimėti kamuolį, tačiau tai kartais nepavyksta ir baigiasi problemomis komandai. Ramus Pepe nebuvo visos savo karjeros metu, o dėl savo žaidimo stiliaus jis itin dažnai prieš save išvysta korteles.

Bendras reitingas: 93/100

Neskaičiuojant Cristiano Ronaldo, Pepe yra geriausias žaidėjas Portugalijos rinktinėje, o tai jis turės įrodyti ir aikštėje. Be gero gynėjo žaidimo savo aikštės pusėje, portugalai vargu ar gali tikėtis ką nors nustebinti šiose pirmenybėse.

4. Andrea Barzagli – Italija

Gynyba: 46/50

Vyriausias iš „Juventus“ gynybos trejeto, Barzagli aikštėje neatrodo, lyg būtų 35-erių metų. Jis vis dar pakankamai greitai juda, o jo gebėjimas perimti kamuolius ir perduoti juos komandos draugams, su amžiumi taip pat niekur nedingo. Už juokingą sumą (225 tūkstančius svarų) į Italijos ekipą persikėlęs gynėjas „Juventus“ atsipirko su kaupu.

Įtaka žaidimui: 47/50

Barzagli gynybai labai smarkiai pagalbėja jo mąstymas aikštėje. Italas beveik visada būna pirmasis, kuris pastebi artėjantį pavojų ir su juo susitvarkyti siunčia komandos draugus, arba šį darbą atlieka pats.

Patyręs gynėjas yra vienas iš geriausių taktiškai pasiruošusių žaidėjų pasaulyje.

Bendras reitingas: 93/100

Nepaisant savo amžiaus, Barzagli vis dar bus pagrindinis gynėjas Italijos rinktinėje. Kartu su dviem komandos draugais iš „Juventus“, italas bene paskutinį kartą rimtame turnyre ves savo šalies rinktinę į pergales.

35-erių metų gynėjui tai gali būti paskutinė proga į aikštę išbėgti vilkint Italijos rinktinės marškinėlius.

3. Matsas Hummelsas – Vokietija

Gynyba: 48/50

Moderniame futbole kyla diskusija kas komandai yra vertingesni: gynybinio stiliaus gynėjai ar perduoti ir kurti galintys šios pozicijos žaidėjai. Hummelsas yra vienas iš tų kamuolio virtuozų, kurio puikus žaidimas atakuojant atperka klaidas gynyboje.

Naujasis „Bayern“ pirkinys turi tokį perdavimo, vizijos ir technikos savybių arsenalą, kuriuo negali pasigirti joks kitas centro gynėjas.

Įtaka žaidimui: 47/50

Vienas dalykas, kuriuo vokietį galima kritikuoti yra jo pozicijos užsiėmimas. Kuriant atakas ir praradus kamuolį, 27-erių metų žaidėjas dažnai atsiduria netinkamoje pozicijoje, o varžovai gali pasinaudoti šiomis atsivėrusiomis skylėmis.

Bendras reitingas: 95/100

Vokietija turi geriausią centro gynėjų duetą visoje Europoje. Hummelsas ir Boatengas puikiai vienas kitą papildo savo žaidimo stiliais. Ateityje prie viso to jie pridės ir susižaidimą, nes nuo kito sezono šie vokiečiai bus pagrindiniai centro gynėjai ir „Bayern“ gretose.

2. Giorgio Chiellini – Italija

Gynyba: 48/50

Iš visų „Juventus“ gynėjų išrinkti patį geriausią nėra taip lengva, tačiau Chiellini iš jų yra pats stabiliausias. 31-erių metų žaidėjas turi puikiai suderintas tiek fizines savybes, tiek žaidimą mąstant, tad niekas per daug nesupyktų, jei jį pavadintume geriausiu gynėju Europoje.

Chiellini turi pakankamai ūgio, jėgos, greičio ir žaidimo išmanymo, kad atsidurtų toje pozicijoje, kurioje jis turi būti.

Įtaka žaidimui: 49/50

Dar svarbesnė už jo gynybą yra jo nematoma nauda, kurią jis atneša komandai. Kartu su Buffonu jie sustyguoja gynybą taip, jog varžovams rasti skylių tampa labai sunku. Vienas iš labiausiai disciplinuotų gynėjų Europoje, bus ryškiausias gynybos lyderis iš visų Europos čempionate žaidžiančių šios pozicijos futbolininkų.

Bendras reitingas: 97/100

Italams apsiginti šiame čempionate turėtų būti lengviau, nei mušti įvarčius. Net neabejojama, jog Chiellini pasinaudos savo gerosiomis savybėmis ir sustyguos italų gynybą taip, jog ji šiame čempionate bus sunkiai pramušama.

1. Jerome Boatengas – Vokietija

Gynyba: 49/50

Sunku patikėti, kad „Manhester City“ į „Bayern“ tuo metu dar dešiniajame krašte žaidusį Boatengą išsiuntė vos už 12 milijonų svarų. Vokietijoje perstumtas į centro gynėjo poziciją, vokietis atsiskleidė taip stipriai, kad „City“ dar dabar turėtų gailėtis šio sprendimo.

Boatengas yra gynėjas, kurio įvairiapusiškumo neturi nė vienas kitas šios pozicijos žaidėjas. Puikiai sudėtas, atletiškas ir žaidimą gerai skaitantis žaidėjas, kuris gali tiksliai skirstyti perdavimus, pridaro problemų kiekvienam puolėjui.

Įtaka žaidimui: 48/50

27-erių metų žaidėjui rungtyniaujant Pepo Guardiolos ekipoje, didžiausios užduotys buvo tvarkytis su kontraatakomis. Koncentracija visų rungtynių metu, būtinybė greitai reaguoti ir nutraukti varžovų išpuolius – šias savybes Boatengas prie ispano pagerino labiausiai.

Jis vis dar gali tobulėti, tačiau tą daryti žaidžiant ir taip labai aukštu lygiu, yra ne taip jau ir paprasta.

Bendras reitingas: 97/100

Sausį patyręs traumą ir tris mėnesius praleidęs be futbolo, Boatengas į Europos čempionatą neturėtų atvykti geriausios sportinės formos. Visgi, net ir puikių gynėjų perpildytoje Vokietijos rinktinėje, Boatengo vieta yra sunkiai pajudinama.

 

Prieš tai publikuoti:

Vartininkų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Kairiojo krašto gynėjų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Dešinio krašto gynėjų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.